Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nový rok se pomalu začíná rozjíždět s novinkami týkajícími se letošních módních show. Například Chanel oznámil, že se svou cruise kolekcí letos zamíří do Marseille. Americký návrhář Tommy Hilfiger se zase vrátí do New Yorku, a to s kolekcí pro podzim 2024. Max Mara se chystá do Benátek a Milánský pánský týden módy přivátí několik trendy nováčků.

  Tommy Hilfiger se vrací do New Yorku. Podle města nazval i plánovanou kolekci

  Newyorský týden módy letos přivítá zpět návrháře Tommyho Hilfigera. Oznámil totiž, že se do města vrátí s kolekcí pro podzim 2024, kterou proto nazval A New York Moment. Přehlídka se má konat v pátek 9. února, není ale zatím jasné, na jaké lokaci. „Tohle město mě naučilo, jak snít ve velkém. Zde vznikla moje vize,“ okomentoval pak svůj návrat slavný americký návrhář. Dodal, že se můžeme také těšit na jeho tradiční „twist“.

  Miláno vítá nováčky. Spojuje je jednoduchost, gender neutralita a moderní životní styl

  Na blížícím se Milánském pánském týdnu módy se objeví několik nových designerů. Všechny spojuje touha propagovat moderní životní styl, jednoduchost, inovace, ale také genderová neutralita. Většina z jejich kolekcí se tak dá považovat za unisex. Jedním ze tří návrhářů je Domenico Orefice, pocházející z Neapole. Jeho kolekce tentokrát ponese název A1 R1 25, inspirovaný horolezectvím a riziky s ním spojenými.

  Na milánské runwayi se objeví také návrhář Noskra, původně pocházející z italského městečka Bari. Svou značku poprvé představil v roce 2020. Ve své tvorbě se zaměřuje především na udržitelné látky a inkluzivní vizi streetwear. Svůj debut ale představí také kreativní trio ViaPiave33. Jedná se o trojici umělců, která nezačínala v sektoru módy. Jejich styl je proto více originální a multi-disciplinární.

  Max Mara zamíří do Benátek. Ve spletitých uličkách města představí resort kolekci 2025

  Módní společnost Max Mara se nebojí cestování. V minulosti tak představila své kolekce například ve Švédsku nebo Portugalsku. Nyní se svou resort kolekcí pro rok 2025 zamíří do Benátek. Očekávanou kolekci má odhalit 11. června. Značka se přitom vždy soustředí také na kontext daného státu. Odkazuje tak nejen na jeho kulturu, ale také roli v emancipaci žen. V Portugalsku například společnost oslavila volnomyšlenkářskou hvězdu Natálii Correia.

  Chanel cestuje na jih Francie. Před klasickým Cannes nebo Saint-Tropez upřednostnil Marseille

  Další novinkou ve světě módních show je oznámení značky Chanel o její příští destinaci. Se svou cruise kolekcí totiž hodlá zamířit do jihofrancouzského města Marseille. Loni přitom stejnou řadu odhalila v Los Angeles. „Chceme oslavovat energii a kulturní vitalitu, které Marseille činí jedním z nejvíce bouřlivých měst na pobřeží Středozemního moře,“ vysvětlili zástupci značky.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, BNN Breaking, Instagram, YouTube

  Novinky ze světa módních show: Miláno přivítá nováčky, Chanel míří do Marseille a Tommy Hilfiger se vrací do NYC

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.