Ano, čtete správně. Dnes bude řeč o nejslavnější kočce na světě. Její jméno je Choupette a roky se těšila společnosti módní ikony Karla Lagerfelda. Odhalte s námi, jak si i nyní, po „tatínkově“ smrti, žije a jaký si nese životní příběh.

Vše začalo dárkem

Karl dostal Choupette darem od francouzského modela Baptise Giabicioni. Když byl Baptise kvůli práci mimo Francii, Karl u něj pobýval a miláčka mu hlídal. Podle jeho slov mu bylo velmi líto, že Choupette není jeho. Baptise tehdy udělal velmi velkorysý krok a koťátko Karlovi daroval.

Tím se Choupette stala nejen nejbohatší, ale i nejvíc trendy zvířecí ikonou. Mezi její každodenní rutinu patří například servírování čtyřchodového menu. Skládá se pouze z čerstvých surovin, jako například královští krabi nebo ruský kaviár. A přidanou hodnotou je veškeré jídlo podávané ve stříbrných miskách značky Maison Goyard. Do jejího týmu zapadají dvě pečovatelky, lékař i bodyguard. Svým tryskáčem cestuje pouze v Louis Vuitton zavazadlech. Což je pouze malá tečka za jejím honosným životním stylem.

Kočička plemene birma si sice užívá velkolepý život, ale nic není zadarmo. Choupette je opravdu samostatná a velkou část peněz si vydělala sama. Fotila například pro kosmetickou značku Shu Uemura nebo pro německou automobilku Opel. Hojně ji vynáší i její instagramový profil, kde najdete přes sto tisíc fanoušků.

Za připomínku stojí i ikonické fotky, na kterých je s kočičkou Laetitia Casta. Šlo o jedno z prvních focení s Choupette, samozřejmě pod taktovkou tatínka Karla. Na obálkách magazínů se dále objevila i s Lindou Evangelistou nebo Gisele Bundchen.

Jednoduše každý mňoukající mazlíček by takový život chtěl. Nyní se o Choupette stará Caroline Lebar. Pařížanka, která byla pravou rukou Karla Lagerfelda od svých devatenácti let. Spravovala mu všechny velké projekty a radila mu v ekonomické rovině. Nakonec ale netušila, že se bude start i o Choupette.

Modrooká kráska v srpnu oslavila již 11. narozeniny. Ve svém tryskáči ji její tým připravil kromě dortíku i pár dárečků.

Pokud i vy, alespoň z části, toužíte svému chlupáčkovi dopřát více luxusu, přečtěte si náš nedávno publikovaný článek s high fashion výbavou pro zvířátka.

Zdroj: Instagram

V hlavní roli Choupette Lagerfeld. Příběh kočičí módní ikony