Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Zástupci mladší generace využívají sociální sítě mnohem intenzivněji než jejich předchůdci. Zároveň se k nim ale snaží přistupovat více kriticky. Čím dál častěji proto poukazují na to, že fotografie nebo videa sdílená na platformách jako TikTok či Instagram nejsou „reálná“. Chtějí tím zdůraznit, že sociální média zveličují vše, co na nich vidíme a podporují tak nezdravé srovnávání s nedosažitelnými ideály.

  Právě tato myšlenka dala vzniknout nejnovějšímu TikTok trendu. Jeho podporovatelé se totiž rozhodli vlastním způsobem poukázat na to, že ne vše je na sociálních sítích takové, jak se na první pohled zdá. Začali proto sdílet videa s #socialmediaisfake, ve kterých se přiznávají ke svým nejniternějším myšlenkám. Sdílí tak s ostatními uživateli své starosti nebo problémy, které pro ně není lehké prozradit.

  Trend odstartovala podle článku The Guardian šestadvacetiletá Rikke Drue z Dánska. V březnu totiž vydala video, ve kterém prohlásila, že hodlá jmenovat „osm věcí, které se stydí vyslovit nahlas“. Důvodem byl především pocit osamění a přetrvávající nejisté myšlenky ohledně budoucí kariéry. Reakce na její „přiznání“ pak influencerku více než zaskočila. Počet jejích sledujících totiž skočil ze 700 na 5 tisíc. Zjistila navíc, že podobné problémy netrápí jenom ji.

  Přílišné sdílení má i stinnou stránku. Vybízí k nezdravému napodobování

  Témat, která mladou generaci v současnosti trápí, je pak hned několik. Většina z nich sdílí své niterné obavy ohledně budoucnosti. Ať už jde o nejistotu v kariérním růstu, nebo obavy z nikdy nenalezené lásky. Další uživatelé se zase otevřeli ohledně svých úzkostí, které jim často zabraňují se socializovat nebo vycházet mezi lidi. Mladé matky pak zveřejňují své myšlenky o tom, že nikdy nebudou pro své děti dost dobré.

  @aimee_jetaime

  Social Media is fake but we still act like it isnt

  ♬ september slowed – mar 🪼

  Nejnovější trend pak s sebou, jak už to u TikToku bývá, nese jak pozitiva, tak negativa. Na jednu stranu podporuje odemykání nezdravých tabu. Taková změna může být pro mnohé často prvním krokem k tomu, vyhledat odbornou pomoc. Zároveň se ale intenzivní sdílení může zvrhnout v oslavování nezdravých zvyků. Videa jsou totiž stále publikována na sociální sítě, které paradoxně podporují napodobování i dobře míněných, avšak nelehkých, přiznání.

  Zdroje: The Guardian, Medium, X, TikTok

  Foto:Pexels

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.