Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Připravte se. Vaše šťavnatá pleť bude připomínat šnečí sliz

  Název proslulého trendu lze chápat obrazně. Samotný termín slugging pochází z korejského světa krásy a označuje nanášení takzvaných okluzivních produktů na pleť, které na jejím povrchu vytváří velmi lesklý, takřka mastný finiš. Právě tato zářivá vrstva na pokožce může připomínat sliz slimáka, v angličtině nesoucího označení slug.

  Okluzivní produkty, jako je například vazelína, mají v kosmetickém průmyslu ďábelskou pověst, a to především kvůli svému původu. Vyrábějí se totiž z ropy. Člověk by však neměl soudit knihu podle obalu. Ve skutečnosti mají zázračnou schopnost pevně uzamknout vlhkost v pokožce, díky čemuž jsou lidově označovány jako všelék na hojení ran.

  Radost bude mít zejména vysušená, ale dokonce i ekzematická pokožka

  Slugging lahodí zejména velmi suché, podrážděné nebo ekzematické pokožce s narušenou kožní bariérou. Použití okluzivního produktu v rámci beauty rutiny vytvoří na vaší pleti doslova fyzickou bariéru, která zabrání ztrátě vody. Zprostředkuje tak ideální vlhké prostředí pro postupné obnovení hydratace a zdravého zářivého vzhledu.

  Neopomenutelnou výhodou je bezpochyby nízká cena produktů, díky které můžete techniku slugging snadno vyzkoušet. Klasickou vazelínu v kelímku koupíte téměř v každé drogerii nebo supermarketu, a to jen za pár desítek korun. Pokud ale svou pleť rádi hýčkáte, nic vám nebrání poohlédnout se po dražších výrobcích na bázi minerálních olejů.

  Dejte ale pozor. Mastná pleť se musí mít na pozoru

  Slugging má však i své odvrácené stránky, které se nemusí líbit zejména majitelům a majitelkám mastné pleti se sklonem k akné. Samotná vazelína je „nekomedogenní“, její složení tedy póry neucpává. Kromě hydratace v pleti však uzamyká také kožní maz, který nemá šanci uniknout, což může vyústit v tvorbu pupínků.

  Na slugging pamatují i dermokosmetické značky jako Eucerin nebo La Roche-Posay

  Kromě tradiční vazelíny najdete produkty ideální pro slugging také u renomovaných dermokosmetických značek. Regenerační univerzální mast Aquaphor na podrážděnou a suchou pokožku nejen na obličeji nabízí Eucerin. Balzám Cicaplast B5 od La Roche-Posay se stal zase obrovským hitem na beauty TikToku právě díky svým hydratačním účinkům.

  Zdroj: Vaseline, Eucerin, La Roche Posay

  Slugging zvládne každý. Snadno ho zařadíte do své rutiny

  Pokud toužíte po šťavnaté pleti díky sluggingu, postačí vám jedna minuta navíc, abyste si na závěr své skincare rutiny rozetřeli po obličeji vybraný okluzivní produkt. Tentokrát však vynechejte produkty s aktivními látkami, jako jsou AHA, BHA kyseliny nebo vitamin C, protože by po uzavření okluzivní vrstvou mohly způsobit více škody než užitku.

  Proti večernímu sluggingu může ovšem protestovat váš polštář. Pro dosažení nejlepších výsledků se totiž doporučuje praktikovat tuto techniku ještě předtím, než se ponoříte do říše snů, abyste se ráno probudili s bohatě vyživenou pletí. Pokud nejste smířeni s umaštěným povlečením, neváhejte a vyzkoušejte slugging na několik hodin během dne, kdy nemusíte nikam chodit.

  Zdroje: The Washington Post, Notino, Instagram, TikTok

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.