Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jarní měsíce skýtají skvělou příležitost procestovat dech beroucí místa, která byste si v jiných obdobích tolik neužili. Vyhnout se můžete přílišné zimě, vedru nebo záplavě ostatních turistů. Středně teplé roční období tak naskýtá chvíli pro vytouženou dovolenou a jistě velmi zasloužený oddych.

  Na odvážlivce čeká Sedona. Vychutnejte si dobrodružství v červených horách

  Spojené státy americké lákají na jaře na jednu ze svých nejnádhernějších a nejoblíbenějších turistických destinací. Sedona je místo, na kterém si můžete odpočinout, ale také si užít řádné dobrodružství. Ikonicky červené hory totiž ukrývají na 100 různých stezek, naskýtajících dech beroucí výhledy.

  Zdroj: Pexels

  Návštěvníci kromě nádherné přírody do Sedony míří také díky spirituálním pobytům, kterými hory přímo překypují. Vychutnat si tak můžete i různé tradiční rituály, jako je scrub z modré kukuřice nebo zábal z červené hlíny. Po náročném výletu v horách si tak můžete odpočinout v tamních lázních.

  Milovníci tepla ocení dovolenou na Kostarice. Odmění vás průzračná voda i dobrodružné výlety

  Pokud si představujete spíše klasickou vytouženou dovolenou u moře, pak v březnu a dubnu jistě oceníte Kostariku. V těchto měsících na ní totiž i nadále vládne suché období. Naplno si tak můžete užít pura vida, v překladu čistý život, kterým je stát ve Střední Americe přímo nasáknutý.

  Zdroj: Nayara Springs

  Soustředit se totiž při svém odpočinku můžete i na své zdraví a wellness, a to uprostřed nezapomenutelně nádherné přírody. Pro dobrodružné duchy čeká na Kostarice outdoor jóga, surfování a šnorchlování nebo odvážné výlety do džungle.

  Nečekanou dovolenou nabídne Aljaška. Jaro je skvělým obdobím pro oblíbené zimní sporty

  V případě, že toužíte po opravdu nezvyklé dovolené, doporučujeme v jarních měsících vyrazit na Aljašku. Jaro je totiž skvělou příležitostí, jak si užít tamní jedinečnou přírodu. Vyzkoušet navíc můžete mnohé z oblíbených zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding, ale i jejich adrenalinové varianty.

  Zdroj: Unsplash, Sheldon Chalet

  Kromě toho také v tomto období na Aljašce potkáte o dost méně turistů. Odpočinout si pak můžete mimo jiné také v luxusní chalupě s názvem Sheldon Chalet. Čeká vás pěti pokojový úkryt před chladným počasím, ale také neskutečné výhledy na okolní přírodu pokrytou pohádkovým sněhem.

  Zůstat lze i v Evropě. Nastal čas objevit taje Lisabonu

  V našich tipech nesmíme samozřejmě vynechat ani Evropu. Jaro je totiž úžasný čas na to, navštívit některá z jejích nejznámějších měst. Opět se totiž jedná o období, které je dostatečně teplé a příjemné, ale zároveň nepřitahuje tolik turistů ze zahraničí. Užít si můžete například portugalské město Lisabon.

  Zdroj: Unsplash

  Portugalsko je navíc zemí, která poskytuje opravdu dokonalou dovolenou. Užít si můžete výlety do přírody, ale i ničím nerušené dny na pláži nebo gastronomické nebe. Město Lisabon je pak považováno za moderní a kulturní centrum, poskytující řadu dalších nezapomenutelných zážitků.

  Zdroje: Travel US News, Indagare

  Užijte si teplé období naplno. Vycestujte do top 5 jarních destinací

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.