Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Hlavním požadavkem sportovního oblečení je, aby bylo kvalitní a vydrželo všechny naše pohybové aktivity. Čím dál žádanějším charakterem je ovšem také jeho udržitelnost. Oblečení vyrobené z ekologických materiálů a za etických podmínek totiž nejen zaručí pohodlný sport, ale také pomůže životnímu prostředí.

  Sportujte v plastových lahvích. Značka Girlfriend Collective z nich vyrábí legíny i trička

  Jednou z nejznámějších společností produkující udržitelné aktivní oblečení je Girlfriend Collective. Proslulá je mimo jiné tím, že sportovní legíny a trička vytváří z recyklovaných plastových lahví. Na své materiály ale používá i rybářské sítě nebo odpadové textilie.

  Zdroj: Girlfriend Collective

  Značka kromě toho také své kousky barví udržitelnými barvami. Dbá rovněž na to, aby zcela vyčistila vodu, kterou na produkci použila, předtím, než ji vypustí. Společnost ze Seattlu je navíc oblíbená i pro své inkluzivní velikosti.

  Netoxické látky najdete u Mate the Label. Organická bavlna zajistí větší prodyšnost

  Další udržitelnou značkou aktivního oblečení je Mate the Label. Společnost charakterizuje především to, že se rozhodla své kousky vyrábět z čistě organického a netoxického materiálu. Vybrat si můžete z řady legín, sportovních podprsenek i topů.

  Organická bavlna je pak k životnímu prostředí mnohem přívětivější. Ta konvenční totiž spotřebuje obrovské množství vody a vyžaduje používání pesticidů. Její organická alternativa je navíc mnohem prodyšnější, což je pro sport zcela ideální.

  Na etickou práci se zaměřuje Pact. Stará se také o použité oblečení

  Oblečení z organické bavlny a netoxických barviv najdete i u společnosti Pact. Stejně jako ostatní značky, také ona nabízí řadu legín, triček nebo sportovních tepláků. Oblíbená je ovšem především pro svou extra pohodlnou řadu spodního prádla.

  Zdroj: Pact

  Kromě organických materiálů se ale soustředí také na etickou práci. Většina z jejích produktů proto nese certifikaci Fair Trade. Společnost také zorganizovala program Give Back, Wear Forward, který sbírá použité oblečení a věnuje je neziskovým organizacím.

  S Definite Articles se nemusíte obávat neekologického odpadu. Nabízí rozložitelné kousky

  Společnost Definite Articles se pak v boji za lepší životní prostředí rozhodla vytvořit vlastní materiál. Používá totiž přídavek s názvem CiCLO, který plastické částice umělých vláken donutí „chovat se“ jako ta přírodní.

  Zdroj: Definite Articles

  Umožní jim tak stát se rozložitelnými stejně, jako jsou i přírodní vlákna. Veškerá výroba značky se pak odehrává v Severní a Jižní Americe. Balíček vysněných kraťasů, legín nebo sportovní podprsenky vám navíc dojde v rozložitelném obalu.

  Zdroje: CleanHub, The Good Trade, Sustainable Jungle, Instagram

  Užijte si pravidelný pohyb naplno. Zacvičte si v outfitu z udržitelných materiálů

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.