Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jedním ze způsobů, jak i pohodlné oblečení „na doma“ nebo na cvičení a jarní procházky učinit více udržitelné, je zkrátka využít staré kousky. Obnošená trička nebo volné kalhoty snadno zakoupíte i v second handech. Pokud ale toužíte po novém přírůstku do vašeho šatníku, máme pro vás tipy na udržitelné a zodpovědné značky.

  Všichni víme, že jednou z nejlepších cest, jak šetřit přírodu, je udržovat minimalistický životní styl. Nekupovat si příliš nových kousků nebo se po nich ohlížet v obchodech, nabízejících oblečení „z druhé ruky“. Občas ovšem zatoužíme po opravdu kvalitním produktu, který neublíží životnímu prostředí a nezatíží naše svědomí.

  V tomhle případě doporučujeme obrátit se na opravdu kvalitní společnosti, jejichž cílem je vyrábět zodpovědné, jednoduché, víceúčelové a kvalitní produkty. Vybrali jsme proto několik značek, které o podobný výsledek usilují. Zároveň se ovšem může jednat pouze o inspiraci, jak obohatit svůj udržitelný šatník.

  Zahalte se do recyklovaných a organických materiálů. Indigo Luna zachycuje to nejlepší z Bali

  Příkladem zodpovědné společnosti vyrábějící oblečení perfektní pro válení se na gauči, ale také jógu nebo příjemnou procházku, je Indigo Luna. Její oblečení šijí pracovníci na Bali v prostředí, které jim zaručuje bezpečné pracovní podmínky i spravedlivé odměny. Jednotlivé kousky jsou navíc vytvářené z recyklovaných nebo organických materiálů.

  Zdroj: Indigo Luna Store

  Každý z nich je navíc vyrobený ručně. Vybrat si můžete především z návrhů inspirovaných světem jógy. Vhod mohou přijít široké splývavé kalhoty, ale i pohodlný top s dlouhými rukávy. Mezi více „odvážné“, ale stále příjemné a lehké návrhy patří mini sukně, ukrývající elastické šortky, dlouhé zavazovací šaty i měkký kabátek.

  Zacvičte si s oblečením ušitým v Česku. Legíny i sportovní podprsenku najdete u Kinoko

  Společnost Kinoko je příkladem značky, která své produkty vyrábí v České republice. Její produkty tak podporují lokální ekonomiku a rovněž zajišťují spravedlivé pracovní podmínky. Značka ovšem upozorňuje na to, že používá látky z Taiwanu, Řecka nebo Itálie.

  Zdroj: Kinoko

  Důvodem je dle ní jejich vysoká kvalita, jejíž ekvivalent dosud v Česku nenalezla. Pokud hledáte nové legíny, které budete moct vytáhnout na ranní běh i procházku do přírody, jistě si u Kinoko vyberete z řady různorodých modelů. Společnost má ovšem v nabídce i spodní prádlo nebo plavky.

  Zodpovědné pohodlí najdete také u Hara. V létě vás potěší i řada pohodlného spodního prádla

  Pohodlné oblečení šetrné vůči životnímu prostředí nabízí také společnost Hara. Soustředí se především na spodní prádlo a kousky na doma. Opět na vás čeká pohodlná mini sukně nebo široké jóga kalhoty. Vybrat si můžete také z dvou druhů podprsenek, vytvářených z organického bambusu.

  Zdroj: Hara

  Kromě toho jsou jednotlivé kousky barvené přírodními barvivy, které neškodí ani vaší kůži, ani přírodě. Značka ovšem pochází z Austrálie, musíte tedy sami zvážit, zda chcete platit za potřebnou dopravu. Oblečení také musíte, podobně jako jiné organické produkty, prát pouze v ruce.

  Vhodnou alternativu spodního prádla najdete i v Česku. Vyzkoušejte Corpus Lingerie

  Pokud je vaším cílem podpořit především lokální udržitelné značky, pak vás jistě zaujme společnost Corpus Lingerie. Své udržitelné spodní prádlo totiž šije v Brně. Vytváří ho především z bambusové viskózy, smíchané s elastanem vyrobeným z bambusového úpletu.

  Zdroj: Corpus Lingerie

  Kromě ochrany životního prostředí se soustředí také na to, aby nabízela produkty opravdu pro všechny. Skvěle budou sedět kojícím maminkám, babičkám, ale i mladým ženám. Každá z nich si pak vybere střih, který vyhovuje právě jí – ať už je to asymetrická podprsenka, body nebo košilka.

  Užijte si pohodlí s udržitelnou módou. Myslete na přírodu i v kouscích „na doma“

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.