Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Začátkem července předvedlo v Miami nespočet značek nejnovější kolekce plavek. Konal se totiž každoroční týden plavkové módy. Návrhy potvrdily většinu ze současných trendů. Inspirovaly se například módou 80. let, metalickým vzorem nebo kovbojským stylem. Shows ale musely čelit i silné kritice kvůli nedostatečné různorodosti modelek.

  Součástí plavkového týdne módy bylo na 50 různých událostí pořádaných jak věhlasnými značkami, tak těmi začínajícími. I když vysoce sledované shows představily spoustu krásných návrhů, objevila se kolem celé akce poměrně vyostřená diskuze. Většina milovníků módy si totiž stěžovala na přehlídky, které jako by zamrzly v čase. Nereflektovaly totiž progres módního světa usilující o větší diverzitu.

  Téměř všechny modelky tak i nadále měly „perfektní“ postavu, na kterou ovšem většina společnosti nedosáhne. „Všechny modelky vypadají úplně stejně,“ okomentovali například událost uživatelé sociálních sítí. „Nebyly náhodou přehlídky Victoria’s Secret’s kritizované právě kvůli nerealistickým postavám jejich modelek?“ prohlásili další. Největší kontroverzi pak vyvolala přehlídka s názvem „The Black Tape Project“.

  Její tvůrce Joel Alvarez, nyní známý pod jménem Drakhan Blackhart, v ní vytvořil „plavky“ z lepicí pásky. Podobný nápad představil už v roce 2018, tentokrát ovšem své návrhy zahnal do extrému. Některé z modelek tak na sobě měly jen pár proužků pásky. Většina z nich pak odpovídala zmíněné stereotypní představě o ideální postavě. Týden plavkové módy ovšem představil i spoustu inovativních a progresivních značek.

  Mezi trendy plavky patřily ty s třásněmi, metalickými odlesky nebo v bláznivých barvách jako z 80.let

  Například návrhář Michael Costello na svém instagramovém účtu upozornil na to, jak lidé často ostatní posuzují podle jejich váhy a vzhledu. Vybral si proto modelky, které zastupují různé typy postav. Jiné značky se zase zaměřily na udržitelnou módu a využily například použitý denim nebo jiné látky. Patřila mezi ně například společnost Maaji nebo Liberty & Justice. Značka Humans The Brand zase předvedla kolekci s unisex návrhy, kterou mohou nosit i pánové.

  Kromě toho přehlídky potvrdily trendy známé už z ostatních módních show. Patří mezi ně například „mermaidcore“, tedy styl inspirovaný estetikou mořských pan a podmořského světa. Oblíbené byly také kovbojské detaily jako vysoké kozačky, klobouky nebo třásně. Barevné a třpytivé modely plavek zase připomněly bláznivá 80. léta. Metalické odlesky pak ukázaly, že stříbrná se nyní nosí i na plavkách. Některé modelky navíc plavky předvedly i s těhotenským bříškem.

  Zdroje: New York Post, Fashion United, Forbes, YouTube, Instagram

  Týden plavkové módy v Miami potvrdil současné trendy. Vyvolal ale i silnou kritiku

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.