More

  Začátkem července předvedlo v Miami nespočet značek nejnovější kolekce plavek. Konal se totiž každoroční týden plavkové módy. Návrhy potvrdily většinu ze současných trendů. Inspirovaly se například módou 80. let, metalickým vzorem nebo kovbojským stylem. Shows ale musely čelit i silné kritice kvůli nedostatečné různorodosti modelek.

  Součástí plavkového týdne módy bylo na 50 různých událostí pořádaných jak věhlasnými značkami, tak těmi začínajícími. I když vysoce sledované shows představily spoustu krásných návrhů, objevila se kolem celé akce poměrně vyostřená diskuze. Většina milovníků módy si totiž stěžovala na přehlídky, které jako by zamrzly v čase. Nereflektovaly totiž progres módního světa usilující o větší diverzitu.

  Téměř všechny modelky tak i nadále měly „perfektní“ postavu, na kterou ovšem většina společnosti nedosáhne. „Všechny modelky vypadají úplně stejně,“ okomentovali například událost uživatelé sociálních sítí. „Nebyly náhodou přehlídky Victoria’s Secret’s kritizované právě kvůli nerealistickým postavám jejich modelek?“ prohlásili další. Největší kontroverzi pak vyvolala přehlídka s názvem „The Black Tape Project“.

  Její tvůrce Joel Alvarez, nyní známý pod jménem Drakhan Blackhart, v ní vytvořil „plavky“ z lepicí pásky. Podobný nápad představil už v roce 2018, tentokrát ovšem své návrhy zahnal do extrému. Některé z modelek tak na sobě měly jen pár proužků pásky. Většina z nich pak odpovídala zmíněné stereotypní představě o ideální postavě. Týden plavkové módy ovšem představil i spoustu inovativních a progresivních značek.

  Mezi trendy plavky patřily ty s třásněmi, metalickými odlesky nebo v bláznivých barvách jako z 80.let

  Například návrhář Michael Costello na svém instagramovém účtu upozornil na to, jak lidé často ostatní posuzují podle jejich váhy a vzhledu. Vybral si proto modelky, které zastupují různé typy postav. Jiné značky se zase zaměřily na udržitelnou módu a využily například použitý denim nebo jiné látky. Patřila mezi ně například společnost Maaji nebo Liberty & Justice. Značka Humans The Brand zase předvedla kolekci s unisex návrhy, kterou mohou nosit i pánové.

  Kromě toho přehlídky potvrdily trendy známé už z ostatních módních show. Patří mezi ně například „mermaidcore“, tedy styl inspirovaný estetikou mořských pan a podmořského světa. Oblíbené byly také kovbojské detaily jako vysoké kozačky, klobouky nebo třásně. Barevné a třpytivé modely plavek zase připomněly bláznivá 80. léta. Metalické odlesky pak ukázaly, že stříbrná se nyní nosí i na plavkách. Některé modelky navíc plavky předvedly i s těhotenským bříškem.

  Zdroje: New York Post, Fashion United, Forbes, YouTube, Instagram

  Týden plavkové módy v Miami potvrdil současné trendy. Vyvolal ale i silnou kritiku

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.