Uplynulých 13 let tvorby pod vlastní značkou se návrhář Tom Ford rozhodl shrnout do své poslední ready-to-wear kolekce. Pod názvem Tom Ford Archives proto opět vydá ty nejvíce ikonické kousky. Představil je v impozantním setu videí doplňujících nejnovější kampaň.

Do svého finálního díla se Tom Ford rozhodl vtisknout také svou režisérskou stránku. Ve spolupráci se Stevenem Kleinem proto vytvořil sérií videí umělecky zachycujících archiv jeho návrhů. Vidět v něm jde řada skleněných a jasně ozářených boxů, ve kterých pózují modelky představující figuríny. Jakmile k nim ale Ford dramaticky vykročí, začnou se pohybovat, jako by je návrhář dirigoval. Oblečené jsou do těch nejznámějších kousků, které Ford za posledních 13 let navrhl.

Modelky se ale za sklem pomyslných vitrín začnou postupně propadat vlastním emocím. Některé křičí, další pláčou nebo se vztekají. Intenzita jejich prožitků má totiž tak trochu ironicky odrážet pocity z odchodu slavného návrháře. Podzimní ready-to-wear kolekce je totiž poslední, kterou pro vlastní značku kdy vytvoří. Firmu Tom Ford v listopadu loňského roku prodal společnosti Estée Lauder Cos. za 2,8 miliardy dolarů, tedy 59 miliard korun.

Poslední kolekce Forda tak odráží také jeho typický styl. Založením vlastní společnosti se mu totiž povedlo dostat se do podvědomí slavných osobností, ale i širší skupiny zákazníků. Úspěchu se mu podařilo dosáhnout i přesto, že jeho návrhy už nenesly tak silné kouzlo, jaké se mu podařilo vytvořit už dříve, a to u módních domů jako Gucci nebo Yves Saint Laurent. Už při zveřejnění své prvních dámské kolekce roku 2010 ale dokázal přitáhnout celebrity jako Beyoncé nebo Julianne Moore. Od té doby se stal neodmyslitelnou součástí Hollywoodu.

Archiv zahrnuje růžový set proslavený Zendayou i bílé šaty s kápí spojené s Gwyneth Paltrow

V kampani a kolekci nazvané Tom Ford Archives milovníci módy najdou mnohé ikonické kousky. Objeví se v ní například bílé šaty s kápí, které oblékla herečka Gwyneth Paltrow na předávání Oskarů roku 2012. Nechybí ale ani také mini šaty s flitry z roku 2014 známé tím, že je na sobě měla Beyoncé při jednom ze svých světových tour. Pozornosti fanoušků Forda neunikne ani růžový set dlouhé sukně a topu, ve kterém roku 2020 zazářila herečka Zendaya.

Ikonické jsou ale také průsvitné černé krajové šaty představené roku 2020 modelkou Gigi Hadid. Mezi highlights kolekce patří také různě barevné geometrické maxi šaty s flitry, které oblékla Rihanna pro focení obálky časopisu Vogue roku 2016. Milovníky módy zaujmou ale také jedny z Fordových nejslavnějších návrhů bot. Kolekci pak ve videích předvedly slavné modelky jako Karlie Kloss, Amber Valetta, Karen Elson, Joan Smalls nebo Carolie Trentini. Do obchodů mají návrhy dorazit na podzim letošního roku.

Zdroj: Fashion Network, WWD, Footwear News, YouTube, Instagram

Tom Ford zveřejnil své velké finále. Poslední kolekci proměnil v impozantní archiv

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.