Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Japonský týden módy znovu utvrdil své místo na módní scéně. Opět předvedl avantgardní a moderní kreace a nezklamal svou různorodostí. Nedostává se mu sice stejné pozornosti jako evropským týdnům módy, prezentuje však přehlídky, které si zaslouží naprosto stejné ovace. Prozkoumejte nejzásadnější kolekce renomovaných návrhářů i nováčků. Je totiž oč stát.

  Nová sezóna, nový začátek. Japonsko zareagovalo na příchod jara ve velkém stylu. Jeho týden módy tak naservíroval různorodé trendy, u kterých jen těžko najdeme společného jmenovatele. Originalita je tu i díky pozdnímu datu, ve srovnání s ostatními fashion weeky, na prvním místě.

  Irenisa předvádí monotónní, a přesto nečekaný design. Luxusně řešené střihy dodávají „expensive taste“

  Irenisa udržuje ve všech kolekcích jemnou rovnováhu mezi hravostí a disciplínou. Stejný balanc platil i tentokrát. Značka se pro nadcházející podzim a zimu rozhodla pro zemitě jemné odstíny, které kombinuje buď s tradičními grafickými potisky, nebo s metalickými ozdobnými prvky. Ty dodávají něžným střihům a celkovému vzhledu na surovosti.

  Zdroj: Toky Fashion Week

  Duch módního domu Irenisa se v průběhu let příliš nemění. Ryze pánská oděvní společnost se tak nadále zaměřuje na luxusní materiály, přičemž dává průchod lehce avantgardním prvkům, jako je třeba přezka na třetí fotografii.

  Japonský král temnoty prezentoval v Paříži a Tokiu. Předvedl příkladové kombinace materiálu i vrstvení

  Designér Shinpei Goto poprvé představil svou kolekci v Paříži. Jako japonský návrhář ale nemohl chybět ani v Tokiu. Pánskou řadu předvedl na figurínách umístěných kolem přehlídkového mola, což umožnilo návštěvníkům prohlédnout si ji z jiné perspektivy. V podstatě došlo k záměně rolí mezi modely a diváky.

  Zdroj: Tokyo Fashion Week

  Kolekce působí velice temně, místy až goticky. Podobně „děsivé“ prvky však nahrazují například luxusní sametové obleky. Zvláštní pozornost si pak zaslouží také sekce kabelek. Černá lesklá kůže tak jasně dokazuje svou variabilitu.

  Typický asijský street style zobrazuje Holo Market. Zapojuje barvy a zvláštní textury

  Jako předního představitele japonského streetwearu jsme vybrali Holo Market. Jeho idylická kolekce zahrnuje několik jemných a roztomilých prvků, včetně opětovně populárních grafických potisků květinových vzorů. Na oversized mikinách i bundách se zase objevují různorodé psychedelické ozdobné motivy.

  Některé kousky dokonce zdobí 3D prvky, připomínající takzvané nažehlovačky, představující květiny. Nicméně aspekt, který nás zaujal nejvíce, jsou kostkované košilové bundy. Tento kousek, který obvykle najdeme v každém běžném obchodním řetězci, evidentně proniká i na přehlídková módní mola. Za zmínku stojí rovněž perfektní tote bags.

  Největší potlesk získala značka Fetico. Extravagantní modely střídaly promyšleně nařasené kousky

  Přehlídka Fetico, kterou považujeme za vrchol Rakuten Tokyo Fashion Weeku 2024, se konala v Tokijském národním muzeu. Modelky, doprovázené tvrdou industriální hudbou, se pohybovaly tak, jako by se teleportovaly ze dvou propojených portálů. Zvuk a prostředí, i když zdánlivě nesourodé, dokonale reprezentovaly samotnou kolekci, kombinující romantiku a koketování se sebevědomím. 

  Na mole se objevila rovněž krajka, kůže, mašle i kožešiny. Fascinováni jsme obzvláště nadýchaným prošívaným koženým kompletem. Džínový set s korzetem pro změnu působí jako odlišný prvek z jiné kolekce.

  Zdroje: YouTube, Tiktok

  Tokio Fashion Week highlights. Věhlasný a přesto opomíjený týden módy je u konce

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.