Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Týden módy dal Paříži sbohem ve velkém stylu. Na poslední chvíli totiž odhalil přehlídky dvou nejslavnějších módních domů. Své nové kolekce totiž předvedl Louis Vuitton a Chanel. Obě značky pak sklidily velký úspěch. Návrhář Nicolas Ghesquière oslavil 10. výročí v čele Louis Vuitton, zatímco návrhářka Virginie Viard vzdala hold filmu A Man and a Woman.

  Módní dům Chanel načerpal inspiraci ve světě filmu. Uctil slavný francouzský snímek

  Nejnovější návrhy značky Chanel, jako by svou atmosférou připomínaly klasický francouzský film. Není se čemu divit, jedním takovým se totiž jejich autorka, návrhářka Virginie Viard, inspirovala. Její kolekce měla za cíl vzdát hold slavnému snímku A Man and a Woman. Na jeho poctu nechala kreativní ředitelka Chanel natočit i speciální krátké video.

  Obsadila do něj dvě slavné osobnosti, tedy herečku Penélope Cruz a herce Brada Pitta. Zároveň se totiž jednalo o začátek nové kampaně pro model kabelky s názvem 11.12. Návrhářka Virginie Viard v minulosti navrhovala kostýmy a ve světě filmů je proto jako doma. Snímek A Man and a Woman se navíc v roce 1966 točil v přímořském městečku Deauville. Právě v něm roku 1912 odstartovala Coco Chanel svůj byznys.

  Zdroj: Reuters

  Samotná kolekce pak představila outfity, které by do známého filmu i malého městečka na pobřeží Normandie bezchybně zapadly. Téměř všechny modelky měly na hlavě nasazené obří klobouky různých barev. Doplňovaly dlouhé splývavé šaty, rozevláté sukně nebo klasické tvídové kostýmky. Jednotlivé návrhy tak připomínaly různé ikonické éry 20. století.

  Louis Vuitton oslavil 10. výročí Nicolase Ghesquiér. Představil mix sci-fi a sportovních návrhů

  Velice očekávaná pak byla na Pařížském týdnu módy také kolekce módního domu Louis Vuitton. Kreativní ředitel jeho dámské sekce Nicolas Ghesquière totiž oslavil 10. výročí své role. Nedávno přitom podepsal smlouvu, která ho v ní udrží na dalších pět let. Jeho nejnovější kolekce proto sloužila jako souhrn jeho nejvíce typických prvků. Spojovala tak sportovní kousky s těmi připomínajícími „sci-fi“ styl.

  Zdroj: Reuters

  Mezi nejvýraznější návrhy show patřily dlouhé strukturované šaty poseté peřím a vytvořené z několika vrstev. Pozornost na sebe upoutaly také oversized chlupaté rukavice. Mezi o něco nositelnější kousky patřily originální sportovní bundy různých barev. Přehlídku pak na další úroveň pozvedli kromě jednotlivých looků i její účastníci. Dorazila na ni totiž mimo jiné také první dáma Francie Brigitte Macron.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Paříž dala sbohem týdnu módy. Rozloučila se show od Louis Vuitton i Chanel

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.