Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Jako vždy jsme s napětím čekali, které z pražských míst se stane dějištěm příštího týdne módy. Módní pozornost se nakonec přesunula na Malou Stranu, přesněji do historické budovy Tyršova domu. Osobité místo tedy ožilo nejen kvůli skvělým přehlídkám, ale také díky perfektně oděným návštěvníkům, kteří se vždy postarají o správný genius loci. Objevte s námi klíčové momenty jarního Mercedes Benz Prague Fashion Week (MBPFW).

  Tomáš Němec se odvrací od tichého luxusu. Nápady čerpá v hotelovém lobby

  Designér Tomáš Němec na MBPFW předvedl kolekci, zasazenou do atmosféry typické Sicílie. Inspirací mu bylo pozdní odpoledne, kdy se v sicilském hotelovém lobby mísí různé osobnosti. Cílem jeho cruise kolekce tedy bylo představení outfitů pro dovolené v italských destinacích nebo pro luxusní mořské plavby. Němec čerpal z klasických italských filmů a kultury jižní Itálie, čímž vytvořil velmi nenuceně luxusní podívanou.

  Zdroj: MBPFW

  „Představil jsem si hosty v hotelovém lobby v pět hodin odpoledne a přemýšlel nad tím, co by asi v tu dobu dělali. Kam jdou, odkud se vrací. Někdo přichází z pláže, jiný jde na drink, další se chystá na večeři nebo gala,“ popsal kolekci Tomáš Němec.

  Jistě jste stejně jako my upřeli zrak na všudypřítomné turbany. Největší zajímavostí je, že každý z nich je stylizovaný trochu jinak, jelikož vykresluje různorodost osobností. Na jejich tvorbě a stylingu se podílela Alexandra Gnidiak, která s Němcem spolupracuje už několik sezón.

  Vítězkou VAN GRAAF Junior Talent se stala Hana Valtová. Brand Tobias Equipment z návrhů odstranil elfí uši

  Pražský týden módy každou sezónu vybere čtyři studenty, kteří se následně uchází o výhru v soutěži VAN GRAAF Junior Talent. Nedokázali bychom si proto bez ní fashion week představit. Vždy se totiž setkáme s tou „nejčerstvější“ a nejoriginálnější vizí. Tvůrci nejsou ovlivněni komerčními požadavky, jejich modely jsou tedy více avantgardní a často běžně nenositelné.

  Mezi uchazeče o titul nejtalentovanějšího začínajícího návrháře se zařadili studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Patřila mezi ně Hana Valtová, Valerie Jurčíková, Šimon Žák a absolvent ArtEZ, University of the Arts, Vojtěch Lopour.

  Zdroj: MBPFW

  Všichni se postarali o vskutku nekonvenční podívanou, čítající kreace s Balenciaga twistem, perfektní vrstvení i příkladové barevné kombinace. Podle odborné poroty ale nejlepší modely předvedla Hana Valtová, která si svou výhrou zasloužila vlastní přehlídku na příštím fashion weeku, tedy letos v září.

  Zdroj: MBPFW

  Letos jsme ale opravdu nečekali, že návrhář Tobias Schubert ze své kolekce odstraní pro něj tak ikonické elfí uši. Za dobu jeho působení na české módní scéně se totiž staly jeho nepřehlédnutelným a výrazným rozpoznávacím prvkem. Kolekce byla oproti předešlým více streetwearová. Sci-fi atmosféru si ale samozřejmě zachovala i nadále.

  Zdroje: Instgram, MBPFW

  Foto:MBPFW

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.