Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Trend #thedesignervsthedesigns vám v posledních dnech na sociálních sítích nemohl uniknout. Jen na TikToku má přes 27 milionů zobrazení. Fashion influenceři si doslova libují v „porovnávání“ vzhledu návrháře a následně jeho modelech.

  Jde o jakési poukázání na fakt, jak „obyčejný“ člověk dokáže navrhnout takové módní skvosty. Jako první je v záběru závěrečné vystoupení designéra a následně střih jeho okázalých modelů z přehlídkového mola.

  Tvůrci editů se často přenáší do Asie, kde je móda na úplně jiné úrovni, než jsme v Evropě zvyklý. TikTok se v porovnávání drží hlavně v módním světě, ale často se setkáme i s architekty a jejich stavbami.

  Nekorunovanou královnou trendu #thedesignervsthedesigns tvůrci zvolili návrhářku Xiong Ying, která svůj velký přínos pro módní průmysl odstartovala na fashion weeku v Šanghaji. Modely navrhla pro svou značku Heaven Gaia. Edity z přehlídek přímo válcují sociální sítě a mají na svém kontě miliony zhlédnutí. Inspiruje se právě asijskou kulturou a zdobenými prvky.

  Honosnost a okázalost ztělesnil libanonský návrhář Elie Saab. Od 80. let se specializuje převážně na svatební módu. Jeho róby jsou velkolepé stejně jako jeho přelom v módním průmyslu. Stal se totiž prvním Arabem, který působí v Chambre Syncidale de le Haute Couture. Mezi stálé zákaznice Elieho Saaba patří například Kate Middleton.

  @hotgirlseurope

  The designer vs the designs ✨ #fashiontiktok #modellife #runwaywalk #hautecouture #imgmodels

  ♬ original sound – <3

  Velkou ikonou uvedeného trendu je i britský Jack Irving. Jeho prací je mimo jiné příprava divadelních kostýmů, což se na Irvingovo designérských perlách také podepisuje. Tvoří módu hodnou červených koberců. Jen málokterý vyznavač alternativní módy nezná Jacka Irvinga.

  Proslavila ho především Lady Gaga, která Irvingovy modely do dnešních dní nosí jak na koberci tak na svých koncertech. Největšímu ohlasu se mu ale dostalo právě na berlínském alternativním fashion weeku.

  Zdroj: YouTube, TikTok

  The Designer VS The Designs. Nový TikTok trend zahlcuje For You page

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.