Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Trend #thedesignervsthedesigns vám v posledních dnech na sociálních sítích nemohl uniknout. Jen na TikToku má přes 27 milionů zobrazení. Fashion influenceři si doslova libují v „porovnávání“ vzhledu návrháře a následně jeho modelech.

  Jde o jakési poukázání na fakt, jak „obyčejný“ člověk dokáže navrhnout takové módní skvosty. Jako první je v záběru závěrečné vystoupení designéra a následně střih jeho okázalých modelů z přehlídkového mola.

  Tvůrci editů se často přenáší do Asie, kde je móda na úplně jiné úrovni, než jsme v Evropě zvyklý. TikTok se v porovnávání drží hlavně v módním světě, ale často se setkáme i s architekty a jejich stavbami.

  Nekorunovanou královnou trendu #thedesignervsthedesigns tvůrci zvolili návrhářku Xiong Ying, která svůj velký přínos pro módní průmysl odstartovala na fashion weeku v Šanghaji. Modely navrhla pro svou značku Heaven Gaia. Edity z přehlídek přímo válcují sociální sítě a mají na svém kontě miliony zhlédnutí. Inspiruje se právě asijskou kulturou a zdobenými prvky.

  Honosnost a okázalost ztělesnil libanonský návrhář Elie Saab. Od 80. let se specializuje převážně na svatební módu. Jeho róby jsou velkolepé stejně jako jeho přelom v módním průmyslu. Stal se totiž prvním Arabem, který působí v Chambre Syncidale de le Haute Couture. Mezi stálé zákaznice Elieho Saaba patří například Kate Middleton.

  @hotgirlseurope

  The designer vs the designs ✨ #fashiontiktok #modellife #runwaywalk #hautecouture #imgmodels

  ♬ original sound – <3

  Velkou ikonou uvedeného trendu je i britský Jack Irving. Jeho prací je mimo jiné příprava divadelních kostýmů, což se na Irvingovo designérských perlách také podepisuje. Tvoří módu hodnou červených koberců. Jen málokterý vyznavač alternativní módy nezná Jacka Irvinga.

  Proslavila ho především Lady Gaga, která Irvingovy modely do dnešních dní nosí jak na koberci tak na svých koncertech. Největšímu ohlasu se mu ale dostalo právě na berlínském alternativním fashion weeku.

  Zdroj: YouTube, TikTok

  The Designer VS The Designs. Nový TikTok trend zahlcuje For You page

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.