Trend #thedesignervsthedesigns vám v posledních dnech na sociálních sítích nemohl uniknout. Jen na TikToku má přes 27 milionů zobrazení. Fashion influenceři si doslova libují v „porovnávání“ vzhledu návrháře a následně jeho modelech.

Jde o jakési poukázání na fakt, jak „obyčejný“ člověk dokáže navrhnout takové módní skvosty. Jako první je v záběru závěrečné vystoupení designéra a následně střih jeho okázalých modelů z přehlídkového mola.

Tvůrci editů se často přenáší do Asie, kde je móda na úplně jiné úrovni, než jsme v Evropě zvyklý. TikTok se v porovnávání drží hlavně v módním světě, ale často se setkáme i s architekty a jejich stavbami.

Nekorunovanou královnou trendu #thedesignervsthedesigns tvůrci zvolili návrhářku Xiong Ying, která svůj velký přínos pro módní průmysl odstartovala na fashion weeku v Šanghaji. Modely navrhla pro svou značku Heaven Gaia. Edity z přehlídek přímo válcují sociální sítě a mají na svém kontě miliony zhlédnutí. Inspiruje se právě asijskou kulturou a zdobenými prvky.

Honosnost a okázalost ztělesnil libanonský návrhář Elie Saab. Od 80. let se specializuje převážně na svatební módu. Jeho róby jsou velkolepé stejně jako jeho přelom v módním průmyslu. Stal se totiž prvním Arabem, který působí v Chambre Syncidale de le Haute Couture. Mezi stálé zákaznice Elieho Saaba patří například Kate Middleton.

Velkou ikonou uvedeného trendu je i britský Jack Irving. Jeho prací je mimo jiné příprava divadelních kostýmů, což se na Irvingovo designérských perlách také podepisuje. Tvoří módu hodnou červených koberců. Jen málokterý vyznavač alternativní módy nezná Jacka Irvinga.

Proslavila ho především Lady Gaga, která Irvingovy modely do dnešních dní nosí jak na koberci tak na svých koncertech. Největšímu ohlasu se mu ale dostalo právě na berlínském alternativním fashion weeku.

Zdroj: YouTube, TikTok

The Designer VS The Designs. Nový TikTok trend zahlcuje For You page

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.