Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.

  Odkaz návrhářky Mary Quant je nestárnoucí

  Bojkot neutrálních odstínů hlásají letos na jaře především pestrobarevné punčocháče. Poprvé je masově zpopularizovala revoluční britská návrhářka Mary Quant.

  Zdroj: Miu Miu

  Nyní si našly cestu do šatníků všech zarytých minimalistek, které touží po tom, pouze decentně oživit své outfity. Populární volbou se stala červená varianta. Solidní zastoupení měly punčocháče v poslední době zejména na přehlídkách Miu Miu.

  Ležérní francouzský chic podle Brigitte Bardot

  Na výsluní se dostává také látková sportovní čelenka, spojovaná s ikonickou herečkou Brigitte Bardot. Obzvlášť si ji oblíbili příznivci elegantní estetiky old money a sběratelé vintage kousků, jako jsou například modelka Bella Hadid nebo herečka Nicola Peltz Beckham.

  Látková čelenka pak vynikne zejména v kombinaci s minimalistickými retro brýlemi, díky nimž docílíte nenuceně stylového off-duty looku.

  Vrací se také prvotřídní noblesa Jacqueline Kennedy Onassis

  Módu 60. let nepochybně utvářela i někdejší první dáma Jacqueline Kennedy Onassis. Kromě milované kabelky Jackie od domu Gucci si můžeme její styl připomenout také skrz oblíbené komplety sestávající z vlněného saka a midi sukně.

  Zakrvácený růžový kostýmek z dílny Chanel, který měla na sobě během atentátu na prezidenta Kennedyho, se dokonce zapsal do amerických dějin jako symbol této tragédie.

  Vlněná a tvídová saka doplněná velkými knoflíky opět začala zaplňovat kolekce domů a značek napříč módním spektrem. V současnosti už trochu staromódní midi sukně ze stejného materiálu však nahradily šortky.

  Pomyslný monopol na dvoudílné tvídové soupravy má samozřejmě Chanel. Nicméně i kreativní ředitel Celine, Hedi Slimane, vystoupil v kolekci podzim/zima 2024/25 ze své komfortní zóny. Kromě toho, že ji věnoval legendárnímu módnímu fotografovi Richardu Avedon, byla také plná referencí na 60. léta.

  V čase se vracejí i kampaně světoznámých značek

  Také řada globálních značek se v poslední době inspirovala 60. léty minulého století. V paměti nám utkvěla kampaň s influencerkou Sofií Richie Grainge pro nové produkty Sol de Janeiro. V humorném videu vám neunikne výrazně přítomný retro nádech, ani outfity inspirované kosmickým étosem návrháře Paca Rabanne.

  Dramaticky vyčesaný účes na hlavě moderátorky podcastu Call Her Daddy, Alex Cooper, zase dominoval nedávné kampani svatební kolekce SKIMS. Kromě famózního hairstylingu měla Cooper také výrazné líčení očí, které si neodmyslitelně spojujeme se supermodelkou Twiggy.

  Zdroj: Sol de Janeiro

  Jakožto pozorní sledovatelé světa trendů, sociálních sítí a značek jsme si tedy nemohli nechat ujít vzkříšení některých prvků módy 60. let. Ve světě přesyceném různorodou estetikou a mikro trendy však rozhodně nemůžeme mluvit o velkolepém a definitivním návratu. Dekáda poznamenaná anti módou a druhou vlnou feminismu tak tvoří spíše malý střípek pestré mozaiky aktuálně populárních kousků.

  Zdroje: Youtube, Instagram, Style Analytics

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.