Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Italská značka šperků Pomellato chce ženám nabídnout víc než jen řadu luxusních šperků. Hodlá jim darovat také sesterství a pocit, že nejsou ve světě samy. Už pošesté proto vydá speciální video na Mezinárodní den žen. Varuje v něm před ohrožením svobody a trvající nerovností žen.

  Od roku 2017 podporuje italská značka šperků Pomellato emancipaci žen, inkluzi a rovnost. Každý rok proto při příležitosti Mezinárodního dne žen, připadajícího na 8. březen, vydá speciální video. Známé herečky, aktivistky nebo sportovkyně se v nich ženám snaží předat pozitivní vzkaz vytvářející pocit sounáležitosti a sesterství. Letos se společnost rozhodla zaměřit na téma svobody. Podle ní totiž čelí hrozbě, která navíc nerovnoměrně ovlivňuje hlavně ženy.

  Už pošesté se pak ve videu objeví feministka a herečka Jane Fonda. Po jejím boku letos stane také producentka a herečka Joey King, italská volejbalistka a aktivistka za LGBTQI+ práva Paola Egonu nebo íránská horolezkyně Nasim Eshqi. „Statistiky bohužel nadále ukazují, že jedna ze tří žen se stane obětí sexuálního, genderového nebo ekonomického násilí. Nevidíme ani pokles zavražděných žen,“ vysvětlila trvající důležitost feministických témat šéfka Pomellato Sabina Belli.

  Letošní video pak italská značka zveřejní až na samotný Mezinárodní den žen. Herečka Jane Fonda v něm má však upozorňovat, že „často bereme svobodu jako samozřejmost“. Skutečnost je ovšem podle nejnovější kampaně jiná. „Jsme potlačovány, redukovány, umlčovány a zabíjeny v zemích, kde ženy nemají žádný hlas,“ popsala Belli. Dodala rovněž, že omezení svobody má i více abstraktní význam. Ženy jsou podle ní uvězněné v pomyslném vězení sociálních sítí a s nimi spojeného tlaku.

  Ne všechny ženy měly štěstí jako já, zdůvodnila založení kampaně šéfka Pomellato

  Italská značka pak vydává videa také k přiležitosti Pride na podporu LGBTQI+ komunity, nebo Mezinárodního dne za odstranění násilí na ženách připadajícího na 25. listopad. Minulý rok se Pomellato snažilo upozornit například také na dopady světové pandemie koronaviru. Ženy totiž ovlivnila o dost více než muže. Například kvůli tomu, že častěji pracují ve službách a pohostinství. V loňském videu rovněž Fonda vyzdvihla důležitost toho, zůstat „věrná sama sobě a poslouchat své pravé já“.

  „Být perfektní je navíc trochu nudné, nemyslíte?“ položila dále divákům provokativní otázku. Video na počest Mezinárodního dne žen pak loni spoluvytvořila také herečka a producentka Rebel Wilson nebo zpěvačka a první transgender žena se Zlatým glóbem Michaela Jaé Rodriguez. Platformu se Belli rozhodla založit, když si uvědomila, kolik žen nemělo takové štěstí jako ona. Sama totiž dle svých slov vyrůstala v rodinném prostředí, které emancipaci žen velmi podporovalo.

  Zdroj: WWD, The Jewellery Editor, Something About Rocks, Instagram, YouTube

  Svoboda není samozřejmost, hlásí Pomellato v nové kampani na počest Mezinárodního dne žen

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.