Italská značka šperků Pomellato chce ženám nabídnout víc než jen řadu luxusních šperků. Hodlá jim darovat také sesterství a pocit, že nejsou ve světě samy. Už pošesté proto vydá speciální video na Mezinárodní den žen. Varuje v něm před ohrožením svobody a trvající nerovností žen.

Od roku 2017 podporuje italská značka šperků Pomellato emancipaci žen, inkluzi a rovnost. Každý rok proto při příležitosti Mezinárodního dne žen, připadajícího na 8. březen, vydá speciální video. Známé herečky, aktivistky nebo sportovkyně se v nich ženám snaží předat pozitivní vzkaz vytvářející pocit sounáležitosti a sesterství. Letos se společnost rozhodla zaměřit na téma svobody. Podle ní totiž čelí hrozbě, která navíc nerovnoměrně ovlivňuje hlavně ženy.

Už pošesté se pak ve videu objeví feministka a herečka Jane Fonda. Po jejím boku letos stane také producentka a herečka Joey King, italská volejbalistka a aktivistka za LGBTQI+ práva Paola Egonu nebo íránská horolezkyně Nasim Eshqi. „Statistiky bohužel nadále ukazují, že jedna ze tří žen se stane obětí sexuálního, genderového nebo ekonomického násilí. Nevidíme ani pokles zavražděných žen,“ vysvětlila trvající důležitost feministických témat šéfka Pomellato Sabina Belli.

Letošní video pak italská značka zveřejní až na samotný Mezinárodní den žen. Herečka Jane Fonda v něm má však upozorňovat, že „často bereme svobodu jako samozřejmost“. Skutečnost je ovšem podle nejnovější kampaně jiná. „Jsme potlačovány, redukovány, umlčovány a zabíjeny v zemích, kde ženy nemají žádný hlas,“ popsala Belli. Dodala rovněž, že omezení svobody má i více abstraktní význam. Ženy jsou podle ní uvězněné v pomyslném vězení sociálních sítí a s nimi spojeného tlaku.

Ne všechny ženy měly štěstí jako já, zdůvodnila založení kampaně šéfka Pomellato

Italská značka pak vydává videa také k přiležitosti Pride na podporu LGBTQI+ komunity, nebo Mezinárodního dne za odstranění násilí na ženách připadajícího na 25. listopad. Minulý rok se Pomellato snažilo upozornit například také na dopady světové pandemie koronaviru. Ženy totiž ovlivnila o dost více než muže. Například kvůli tomu, že častěji pracují ve službách a pohostinství. V loňském videu rovněž Fonda vyzdvihla důležitost toho, zůstat „věrná sama sobě a poslouchat své pravé já“.

„Být perfektní je navíc trochu nudné, nemyslíte?“ položila dále divákům provokativní otázku. Video na počest Mezinárodního dne žen pak loni spoluvytvořila také herečka a producentka Rebel Wilson nebo zpěvačka a první transgender žena se Zlatým glóbem Michaela Jaé Rodriguez. Platformu se Belli rozhodla založit, když si uvědomila, kolik žen nemělo takové štěstí jako ona. Sama totiž dle svých slov vyrůstala v rodinném prostředí, které emancipaci žen velmi podporovalo.

Zdroj: WWD, The Jewellery Editor, Something About Rocks, Instagram, YouTube

Svoboda není samozřejmost, hlásí Pomellato v nové kampani na počest Mezinárodního dne žen

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.