Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  První balaclava spatřila světlo světa už v předminulém století. Přes všechny její vzestupy a pády v designérských kolekcích se k nám ale hojně vrátila až v roce 2019. Ze začátku jsme ji vnímali pouze jako sezónní rychlý trend, avšak během následujících let se z runwayí přesunula do běžných šatníků. Jak ji letos stylizovat a do jakého modelu investovat? To jsou otázky, na které vám rádi odpovíme.

  Pokud se neobvyklý kousek, jakým je bezpochyby balaclava, rozhodnete nosit, bylo by fajn o něm něco vědět. V krátkosti, balaclava jako oděvní prvek nachází svůj název ve stejnojmenném městě Balaklava, na poloostrově Krym. Za války v 19. století sloužila jako ochrana před zdejšími klimatickými podmínkami.

  V té době kontroverzní pokrývka hlavy zaujala politickou a vojenskou symboliku, která se následně často odrážela na dobových uměleckých dílech. Její význam se však během následujícího vývoje značně změnil.

  Balaclava současnosti je stylovým a praktickým doplňkem. Zapomeňte na bad hair day i na make-up

  I když si to možná neuvědomujeme, bavíme se o módním doplňku, který snad jako první v historii nenese pouze estetický význam. Praktičnost je tu na prvním místě. Stejně jako vojáky nás zahřeje, udrží v teple celou hlavu a uchrání nás před mrazivým větrem, který nás v zimních měsících tak štve.

  Originální doplněk má ovšem i další výhody. Pokud se totiž rozhodnete balaclavu vynést, můžete rovněž zapomenout na sáhodlouhé přípravy trendy účesů. Majitelé balaclavy s výřezem pouze na oči pak nemusí řešit ani make-up. Za prvé je v tu chvíli zbytečný, a za druhé si přeci nechcete svůj nový oblíbený kousek umazat.

  První příčky zaujímají úpletové balaclavy. Působí totiž roztomile i pohodlně

  Snad nejoblíbenějším materiálem ve světě balaclav je jakýkoliv úplet. Už na první pohled z něj číší komfort a teplá energie. Kromě toho dokáže vyzdvihnout i krásu obličeje, protože zakrývá okolní, občas mírně rušivé prvky. Kombinace úpletu a podtržení krásy tak vykouzlí velice roztomilé combo.

  Našeho oblíbence nejspíše znát nebudete. Je jím totiž ne tak známý brand Past Tense, tedy designérské studio s showroomem v Paříži. Na návrzích spolupracuje s kodaňskými příznivci a vytváří tak streetwear na pomezí skandinávských a francouzských módních hranic. Balaclavy zde dokonale zapadají do jednoduchých looků a vytváří tak skvělé příkladové outfity.

  Zdroj: Past Tense

  Další skvělou volbou jsou fluffy typy balaclav. Jde o ještě roztomilejší verzi, než jsou ty z klasického úpletu. V aktuální kolekci je nabízí například módní dům Jacquemus, který se je rozhodl ozvláštnit o malý přední kšilt. Hodit se tak luxusní modely budou třeba i do deště.

  Pokud vám ovšem vadí, že stejnou pokrývku hlavy od zmíněných značek vlastní velké množství módních nadšenců, můžete se po cenově dostupnějších variantách poohlédnout na stránkách Urban Outfiters. Jedná se o běžný nákupní řetězec produkující rychlou módu. Jeho nabídka balaclav vás ale nečekaně překvapí.

  Zdroj: Jacquemus

  V Marine Serre balaclavě se předvedl i český rapper Cashanova Bulhar. Pochlubil se s ní v novém albu

  Populární český rapper si pro úvodní fotografii nového alba FLEXSYMBOL oblékl béžovou balaclavu od značky Marine Serre, zdobenou ikonickými půlměsíci. Vybrat si ale můžete i z hnědé nebo černé varianty. Značka tento oděvní prvek situuje takřka do každé kolekce. Rapper tedy jakoby vynesl královnu všech balaclav.

  Jedná se navíc o příklad toho, jak originální mohou zmíněné pokrývky hlavy být. Pokud s nimi ale začínáte, doporučujeme zvolit spíše neutrálnější modely, znázorněné výše. Postupně si můžete se zábavným kouskem začít hrát a kombinovat ve svých outfitech různé odstíny i vzory.

  Zdroje: Instagram

  Foto:Miu Miu

  Styl a uši v teple. Balaclava si v módním světě stále drží své místo

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.