Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pouliční móda se těší velké oblíbenosti. Inspirují se v ní přední módní domy a je nedílnou součástí aktuálních trendů. Pojďte se s námi podívat jaké má streetstyle společné prvky a jakým směrem se na podzim a zimu ubírat. Odpoví nám Instagram i TikTok.

  Oblíbenost vintage kousků dosahuje vrcholu

  Už to nějaký ten pátek bude, kdy tyhle krásné kousky zažily svou slávu na molech. Netušily však, že o několik desetiletí později se vrátí zpět do popředí módní scény. Trend vintage kousků se vrátil ve chvíli, když světoví návrháři opět začali přicházet na chuť stylu devadesátek a osmdesátek. Sekáče a Vintage shopy se začaly plnit starými módními kousky a nastala doba, kdy jsme schopni „ulovit“ například starší Gucci kabelku za poměrně nízkou cenu. Nejenže naděláme plno parády, ale chováme se zároveň ekologicky.

  V hlavní roli vysoká platforma

  Streetstyle trendsetteři se přímo vyžívají ve výstřední módě. Je tomu tak i u bot. V podstatě platí pravidlo – čím vyšší boty, tím lepší. Dveře do trendu ugly shoes otevřela Balenciaga, když na trh uvedla kolekci tenisek Triple-S. Od té doby svět miluje vysoké a mohutné platformy. K tomu se pojí další fakt. Boty s vysokou a mohutnou podrážkou jsou velmi praktické. Když potřebujeme vynést delší kalhoty, platformy je buď zastaví, nebo se sotva dotýkají země, takže laicky řečeno – oversized kalhoty v kombinaci s vysokou platformou netáhneme po zemi. Ideální!

  Cowboy boots

  K původu těchto bot musíme v historii o malinko dál. V 16. století je Španělé přinesli do Ameriky, kde se rozšířily jako boty pastevců. Nikdy už se od té doby nepřestaly nosit. Takže pokud je obujeme, máme na nohou velkou historii. Streetstyle milovníci teď nejvíce cowboy boots kupují u Isabel Marant, která je v módě posunula na úplně jiný level. Jsou oblíbené jak v Evropě, tak i v Americe.

  Velikost je jen číslo

  Oversized saka, kalhoty, bundy i mikiny. Trend, který se přímo snoubí se streetstylem. Nikdy s takovým kouskem nešlápnete vedle. Saka vypadají perfektně svázané jakýmkoliv páskem a kalhoty můžeme ozdobit doublebeltem. Jen pozor na nabraná ramena, někomu sluší, jinému zase ne.

  Video: The Style Insider

  Králem streetstylu zůstává Acne Studios. Jejich šály jsou must-have

  Šála Acne Studios zahřeje, ale i dobře vypadá. Letošní podzim/zimu s ní přežijete v teple a přitom budete vypadat cool. TikTok a Reels jsou přímo zahlcení touto šálou. V Praze seženeme v butiku The Brands.

  Je úplně jedno, jaký styl nebo barevná kompozice se vám líbí. Je totiž z čeho vybírat.

  Foto: Acne Studios

  Streetstyle jako kolébka trendů. Co se nosí v ulicích velkých měst

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Zájem o úzké džíny prudce narůstá. Čeká nás jejich opětovná nadvláda?

  Úzké džíny se staly jakýmsi kontroverzním kouskem, který buď milujete, nebo nenávidíte. Zdá se, že na delší dobu upadly v zapomnění. Nejnovější data a outfity současných módních ikon však předpovídají jejich možný návrat, který otřese základy každého šatníku.

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.