Pouliční móda se těší velké oblíbenosti. Inspirují se v ní přední módní domy a je nedílnou součástí aktuálních trendů. Pojďte se s námi podívat jaké má streetstyle společné prvky a jakým směrem se na podzim a zimu ubírat. Odpoví nám Instagram i TikTok.

Oblíbenost vintage kousků dosahuje vrcholu

Už to nějaký ten pátek bude, kdy tyhle krásné kousky zažily svou slávu na molech. Netušily však, že o několik desetiletí později se vrátí zpět do popředí módní scény. Trend vintage kousků se vrátil ve chvíli, když světoví návrháři opět začali přicházet na chuť stylu devadesátek a osmdesátek. Sekáče a Vintage shopy se začaly plnit starými módními kousky a nastala doba, kdy jsme schopni „ulovit“ například starší Gucci kabelku za poměrně nízkou cenu. Nejenže naděláme plno parády, ale chováme se zároveň ekologicky.

V hlavní roli vysoká platforma

Streetstyle trendsetteři se přímo vyžívají ve výstřední módě. Je tomu tak i u bot. V podstatě platí pravidlo – čím vyšší boty, tím lepší. Dveře do trendu ugly shoes otevřela Balenciaga, když na trh uvedla kolekci tenisek Triple-S. Od té doby svět miluje vysoké a mohutné platformy. K tomu se pojí další fakt. Boty s vysokou a mohutnou podrážkou jsou velmi praktické. Když potřebujeme vynést delší kalhoty, platformy je buď zastaví, nebo se sotva dotýkají země, takže laicky řečeno – oversized kalhoty v kombinaci s vysokou platformou netáhneme po zemi. Ideální!

Cowboy boots

K původu těchto bot musíme v historii o malinko dál. V 16. století je Španělé přinesli do Ameriky, kde se rozšířily jako boty pastevců. Nikdy už se od té doby nepřestaly nosit. Takže pokud je obujeme, máme na nohou velkou historii. Streetstyle milovníci teď nejvíce cowboy boots kupují u Isabel Marant, která je v módě posunula na úplně jiný level. Jsou oblíbené jak v Evropě, tak i v Americe.

Velikost je jen číslo

Oversized saka, kalhoty, bundy i mikiny. Trend, který se přímo snoubí se streetstylem. Nikdy s takovým kouskem nešlápnete vedle. Saka vypadají perfektně svázané jakýmkoliv páskem a kalhoty můžeme ozdobit doublebeltem. Jen pozor na nabraná ramena, někomu sluší, jinému zase ne.

Video: The Style Insider

Králem streetstylu zůstává Acne Studios. Jejich šály jsou must-have

Šála Acne Studios zahřeje, ale i dobře vypadá. Letošní podzim/zimu s ní přežijete v teple a přitom budete vypadat cool. TikTok a Reels jsou přímo zahlcení touto šálou. V Praze seženeme v butiku The Brands.

Je úplně jedno, jaký styl nebo barevná kompozice se vám líbí. Je totiž z čeho vybírat.

Foto: Acne Studios

Streetstyle jako kolébka trendů. Co se nosí v ulicích velkých měst