Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pouliční móda se těší velké oblíbenosti. Inspirují se v ní přední módní domy a je nedílnou součástí aktuálních trendů. Pojďte se s námi podívat jaké má streetstyle společné prvky a jakým směrem se na podzim a zimu ubírat. Odpoví nám Instagram i TikTok.

  Oblíbenost vintage kousků dosahuje vrcholu

  Už to nějaký ten pátek bude, kdy tyhle krásné kousky zažily svou slávu na molech. Netušily však, že o několik desetiletí později se vrátí zpět do popředí módní scény. Trend vintage kousků se vrátil ve chvíli, když světoví návrháři opět začali přicházet na chuť stylu devadesátek a osmdesátek. Sekáče a Vintage shopy se začaly plnit starými módními kousky a nastala doba, kdy jsme schopni „ulovit“ například starší Gucci kabelku za poměrně nízkou cenu. Nejenže naděláme plno parády, ale chováme se zároveň ekologicky.

  V hlavní roli vysoká platforma

  Streetstyle trendsetteři se přímo vyžívají ve výstřední módě. Je tomu tak i u bot. V podstatě platí pravidlo – čím vyšší boty, tím lepší. Dveře do trendu ugly shoes otevřela Balenciaga, když na trh uvedla kolekci tenisek Triple-S. Od té doby svět miluje vysoké a mohutné platformy. K tomu se pojí další fakt. Boty s vysokou a mohutnou podrážkou jsou velmi praktické. Když potřebujeme vynést delší kalhoty, platformy je buď zastaví, nebo se sotva dotýkají země, takže laicky řečeno – oversized kalhoty v kombinaci s vysokou platformou netáhneme po zemi. Ideální!

  Cowboy boots

  K původu těchto bot musíme v historii o malinko dál. V 16. století je Španělé přinesli do Ameriky, kde se rozšířily jako boty pastevců. Nikdy už se od té doby nepřestaly nosit. Takže pokud je obujeme, máme na nohou velkou historii. Streetstyle milovníci teď nejvíce cowboy boots kupují u Isabel Marant, která je v módě posunula na úplně jiný level. Jsou oblíbené jak v Evropě, tak i v Americe.

  Velikost je jen číslo

  Oversized saka, kalhoty, bundy i mikiny. Trend, který se přímo snoubí se streetstylem. Nikdy s takovým kouskem nešlápnete vedle. Saka vypadají perfektně svázané jakýmkoliv páskem a kalhoty můžeme ozdobit doublebeltem. Jen pozor na nabraná ramena, někomu sluší, jinému zase ne.

  Video: The Style Insider

  Králem streetstylu zůstává Acne Studios. Jejich šály jsou must-have

  Šála Acne Studios zahřeje, ale i dobře vypadá. Letošní podzim/zimu s ní přežijete v teple a přitom budete vypadat cool. TikTok a Reels jsou přímo zahlcení touto šálou. V Praze seženeme v butiku The Brands.

  Je úplně jedno, jaký styl nebo barevná kompozice se vám líbí. Je totiž z čeho vybírat.

  Foto: Acne Studios

  Streetstyle jako kolébka trendů. Co se nosí v ulicích velkých měst

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.