Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nedávný report platformy WWD poukazuje na to, že by se letošní rok mohl stát velkou šancí pro obchodování na sociálních sítích. V současnosti se na nich ovšem značkám nedaří tak, jak by si přály. Studie společnosti AiBuy totiž ukázala, že zástupci mileniálů i generace Z jsou vůči nákupům přes YouTube, Instagram nebo TikTok nadále skeptičtí.

  Sociální sítě jsou v současnosti nevyužitým potenciálem značek, které usilují o hlubší přímé on-line spojení se svými zákazníky. Vzhledem k tomu, jaké množství času na platformách jako Instagram, TikTok nebo YouTube jejich uživatelé stráví se jedná o skvělou příležitost, jak dostat produkty do jejich podvědomí. Studie společnosti AiBuy ovšem odhalila, že jsou k takovému počinu zákazníci stále skeptičtí.

  Výzkum s názvem 2023 Social Media Shopping provedla firma Censuswide, která zpovídala na tisíc dospělých uživatelů sociálních sítí ve Spojených státech amerických. Mimo jiné odhalila, že 52 procent tamních zástupců generace Z i mileniálů své vysněné produkty nenakupují na platformách sociálních médií. Asi třetina respondentů pak vysvětlila, že nejméně ze všech sítí důvěřuje TikToku.

  Nedávný report platformy WWD přitom předpověděl, že se letošní rok stane tím, ve kterém se nákupy na sociálních sítích stanou novou normou. Výzkum společnosti AiBuy se proto snaží odhalit důvody trvajícího skepticismu, aby tak značkám pomohly zakrýt současnou mezeru v on-line prodejích. „Koncept přímého nákupu přes sociální sítě je nadále poměrně nový. Není tedy divu, že nadále vidíme jistý odpor,“ vysvětlit šéf AiBuy Randy Bapst.

  Nedostatek regulace a recenzí i nejasné podmínky vrácení. Značky musí usilovat o transparentnost

  Šanci mohou značky najít například v objevu, že 45 procent uživatelů sociálních médií ve Spojených státech amerických je případným nákupům přes zmíněné platformy otevřených. Společnosti se tak musí zaměřit především na jejich obavy. Asi 63 procent účastníků výzkumu vysvětlilo, že je odrazují případné podvody a falešní obchodníci. Na 57 procent zpovídaných zase odrazuje nutnost sdílet přes sociální sítě osobní informace.

  Mezi další obavy patří nedostatek recenzí, nejasné podmínky případného vrácení nebo chybějící regulace. Transparence je proto hlavní hodnota, na kterou se budou muset značky letos zaměřit. Nákupy na sociálních médiích totiž nadále lákají svou rychlostí a jednoduchostí, ale také možností nečekaně objevit ten perfektní kousek. Především Instagram pak tvoří dokonalý nástroj na to, jak zákazníky vizuálně zaujmout.

  Zdroj: WWD, PYMNTS, Chain Store Age, X, YouTube

  Sociální sítě jsou pro značky stále oříškem. K nákupům přes ně jsou mileniálové i generace Z skeptičtí

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.