Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jestli někdo zná recept na vytvoření virálního popkulturního momentu, pak je to herečka Zendaya a její stylista Law Roach. Kromě jejich společné tvůrčí vize, kterou úspěšně proměňují v kouzelné a velkolepé módní momenty, je však spojuje také nebývale silné přátelství. Pojďme si připomenout několik ikonických looků z dílny vlivného dua.

  Law Roach je prvním a jediným stylistou Zendayi

  Renomovaný stylista Law Roach se původně dostal k módě díky svému butiku s vintage kousky v Chicagu. Jeho kariérní posun ke stylingu byl přirozený, ale poměrně neplánovaný. Kolem roku 2010 se totiž rozhodl přestěhovat do Los Angeles, kde se začala psát historie jeho spolupráce s tehdy ještě teenage hvězdou Disney Channel, Zendayou.

  Law Roach byl tedy hereččiným prvním stylistou. Není divu, že jejich vztah za uplynulých 13 let spolupráce přerostl z toho profesionálního v ten přátelský, až rodinný. Stylista díky svým promyšleným kreativním vizím pomohl mladé herečce stát se nejočekávanějším hostem na každém červeném koberci.

  Zdroj: Profimedia

  Jejich silné pouto potvrdila také překvapivá zpráva z loňského jara. Law Roach oznámil svůj odchod do stylingového důchodu. Mnozí se obávali, že éra úchvatných looků, nad kterými žasl celý módní svět, se tak chýlí ke konci. Opak se však stal pravdou. Stylista se rozhodl pracovat výhradně se Zendayou a hrdě přijal roli jakéhosi jejího „kreativního ředitele“.

  Zendaya vždy ohromí. Nedávno zvolila princeznovské šaty od Very Wang

  Vybrat nejlepší look ze všech Roachových výtvorů se ukazuje jako náročná olympijská disciplína, protože každý další outfit nám vždy vyrazí dech. Naposledy Zendaya absolvovala tiskové turné ke svému novému filmu s tenisovou tematikou, Rivalové.

  Roach a Zendaya si oblíbili tematické oblékání, kdy se samotný outfit stává jakýmsi doplňkem k filmovému příběhu. Měli jsme tak možnost spatřit podpatky s tenisovým míčkem nebo na míru šité a ohromující třpytivé šaty s potiskem tenisty od módního domu Loewe.

  Zdroj: Reuters

  Zvláštní místo v našich srdcích však má její look z nedávné premiéry v Los Angeles, který přesahuje rámec očividných tenisových referencí. Herečka zvolila dech beroucí šaty na míru od návrhářky Very Wang.

  Róba je inspirována delikátním a něžným nádechem spodního prádla. Na propracovaný černý krajkový živůtek a saténový podvazkový pás navazuje nadýchaná princeznovská růžová sukně s vlečkou. Tylová spodnička je kontrastním prvkem, který harmonicky dotváří celý look.

  Zendaya v robotickém obleku zbořila internet

  Známá herečka rovněž vstoupila do módní historie se svým lookem na londýnské premiéře filmu Duna 2, a to ve velkém stylu. Snaha zakomponovat do outfitu na červený koberec kousek z filmu opět bravurně vyšla. Před fotografy předstoupila v avantgardním robotickém obleku z podzimní haute couture kolekce Thierryho Mugler z roku 1995.

  Obdiv si vysloužila u znalců módní historie, kteří vědí, jak obtížné muselo být získat legendární futuristický oblek z archivů známé značky. Oblek byl původně zhotoven z kovu a plexiskla ve spolupráci s umělcem Jeanem-Jacquesem Urcun, přičemž jeho výroba trvala šest měsíců.

  Herečce padl jako ulitý, i když byl vyroben na míry někoho jiného. Třešničkou na dortu byl majestátní diamantový náhrdelník od Bulgari a jednoduchý uhlazený účes, který celý outfit vyvážil a nechal ho vyniknout.

  Law Roach se look Johanky z Arku zjevil ve snu

  Nemůžeme rovněž zapomenout na první květnové pondělí roku 2018, které tradičně patřilo události Met Gala. Tehdejší večer byl tematicky věnován spojení módy a katolického náboženství.

  Zendaya a Law Roach nezklamali a splnili dresscode do posledního puntíku. Na pověstných schodech se herečka objevila v outfitu inspirovaném postavou Johanky z Arku. Stříbrné šaty připomínající brnění pro tuto příležitost vytvořil Atelier Versace.

  @britishvogue

  #Zendaya wore an armoured Versace look as a nod to Joan of Arc at the 2018 MetGala.

  ♬ original sound – gakuyen

  Kovové pláty zdobily zejména její hrudník a ramena. Kolem pasu se jí ovíjel pásek, který plynule přecházel v jakousi minisukni. Pod kovovými částmi se mimo jiné skrývaly poloprůhledné třpytivé šaty s dlouhými rukávy z řetězů. Nepřehlédnutelná byla jemná vlečka, kterou herečce Roach každých pár metrů pečlivě upravoval. 

  Zdroje: Independent, WWD, Instagram, TikTok

  Foto:Reuters

  Přátelství existují i v módě a Hollywoodu. Zendaya a Law Roach společně válcují červené koberce

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.