Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Příští rok se ponese ve znamení cestování. Poprvé má totiž dosáhnout stejné úrovně jako před světovou pandemií. Globální trend proto hodlají následovat také módní značky, a to především v podobě exkluzivních pop-up butiků. Cestovatelé jsou totiž čím dál více naklonění tomu na svých dovolených utrácet za luxusní produkty.

  Letošní rok zaznamenal nemalý počet luxusních pop-up butiků nebo jiných exkluzivních nabídek módních značek. Vzpomeňme si na Prada kavárnu v nákupním centru Harrods, plážový klub a butik Loro Piana v Saint-Tropez nebo řadu dočasných poboček značky Jacquemus. Jedná se o součást globálního trendu, který podle nejnovějších předpovědí zaznamenáme také v nadcházejícím roce. Luxusní společnosti totiž následují kroky svých zákazníků.

  V roce 2024 má globální cestování poprvé dosáhnout stejné úrovně, na jaké bylo před začátkem světové pandemie. Výsledky průzkumu BoF-McKinsey State of Fashion 2024 navíc ukázaly, že asi 80 procent zákazníků z Velké Británie, Spojených států amerických a Číny hodlají při svých cestách nakupovat nové kousky ze světa módy. Módním společnostem se proto nabízí ideální šance, jak zvýšit své zisky.

  Narůstající počet zahraničních cest souvisí také se změnou životního stylu. Čím dál více lidí má totiž možnost pracovat na dálku. Například podle firmy Scoop’s Flex Index pouze 39 procent amerických firem po svých zaměstnancích požaduje, aby se každý den dostavili do kanceláře. Lidé také často své povinné byznys cesty propojují s dovolenou. Takzvané workation nabízí skvělou příležitost, jak se odměnit po několika dnech těžké práce. A to nejen za pomocí dovolené, ale i nových módních kousků.

  Značky plánují využít vytoužených odpočinkových resortů i oblíbeného setjettingu

  Módní společnosti už dlouhodobě pozorují, že turisté se stávají jejich klíčovými zákazníky, ženoucí jejich prodeje do vysněných výšin. Dává tedy smysl, že se na ně hodlají více zaměřit. Očekávat proto v roce 2024 můžeme ještě silnější propojení cestování a módy. Značky budou otevírat speciální pop-up pobočky hlavně na místech, kam cestovatelé míří nejčastěji. Jednat se může především o klasické populární resorty. Trendy je ale i cestování do lokací ze seriálů, jako je Hra o Trůny nebo Bílý lotos, tedy takzvaný setjetting.

  Cestovatelé přitom v roce 2024 zamíří spíše do menších měst, jako je například Edinburgh, Lisbon nebo Osaka. Důležitou změnou bude v příštím roce také spojení módy s ostatními odvětvími. Módní značky plánují nabízet také luxusní zážitky ze světa pohostinství, wellness nebo gastronomie. Příkladem je nejnovější spolupráce módního domu Dior s šéfkuchařkou Anne-Sophie Pic. Těšit se tak na svých cestách můžete na řadu speciálních zážitků, vytvořených také vaší oblíbenou značkou.

  Zdroje: The Business of Fashion, Grazia, Town and Country Magazine, Instagram, YouTube

  Rok 2024 očekává dokonalé propojení cestování a módy. Luxusní značky poputují ve stopách svých zákazníků

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.