Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Francouzská značka Jacquemus se letošní léto rozhodla zasvětit pop-upům. Postupně je proto otevírá na těch nejideálnějších místech pro luxusní dovolenou. Jako třetí zastávku si vybrala italské pobřežní městečko Portofino.

  Milovníky značky Jacquemus přivítá v Portofinu luxusní designový pop-up obchod. Butik umístěný na Via Calata Marconi spadá pod pobočky italského multi-brand prodejce Modes. Jeho světlý nábytek a cihlové stropy nechávají kontrastně vyniknout osvětlené regály s nejnovějšími kousky z kolekce Été. Obchod je už třetí zastávkou v řadě pop-up stores, které společnost Jacquemus hodlá letos v létě otevřít.

  Pro dvě předchozí vydání speciální letní kolekce si módní dům vybral jezero Como. V městečku Cernobbio dočasně převzal luxusní prodejnu jinak spadající pod butik Tessabit, která byla založena roku 1953. Módní společnost zároveň s uveřejněním třetí zastávky oznámila, že s tou další zamíří do Francie. Kde přesně čtvrtý pop-up otevře ovšem prozatím neupřesnila.

  Fanoušci značky přesto odhadují, že by se další zastávkou známé francouzské značky mohlo stát Cannes, Saint-Tropez nebo Marseille. V posledním zmíněném městě totiž francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus zorganizoval v roce 2018 svoji první pánskou přehlídku. Pop-up v Portofinu pak bude návštěvníkům dostupný až do 16. října. Zakoupit si budou moct ready-to-wear kousky a doplňky jak z pánské, tak dámské módy.

  Zákazníky okouzlí kousky v letních barvách i speciální verze známých kabelek nebo obří slaměný klobouk

  Součástí kolekce pak budou také návrhy speciálně dostupné pouze v italském pop-upu. Mezi ně mají patřit například kousky v letních a zemitých barvách, jako je například světle žlutá. Fanoušci značky si budou moct vybrat z upnutých krátkých šatů, širokých pánských kalhot do pasu nebo lehkých košil. Doplnit je budou moct o výrazné zlaté náušnice a náhrdelníky nebo letní verze kabelek známých jako Chiquito a Le Bisou.

  Kromě toho najdou zákazníci ve speciální pobočce také pro Jacquemus typické oversized slaměné klobouky. Jednotlivé kousky pak značka jen letmo ukázala ve videích, které pro propagaci pop-upu zveřejnila na svém Instagramu. Pomocí nich se totiž snaží především vytvořit perfektní atmosféru pro nošení letní kolekce Été. Průzračné moře, italské kamenné uličky a barevné domky na kouzelném pobřeží totiž přímo lákají k luxusní letní dovolené.

  Zdroj: WWD, Hypebae, VanityTeen, Instagram, YouTube

  Jacquemus zamířil do Portofina. V italském městečku otevřel svůj třetí pop-up

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.