Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Standardní představa dovolené zahrnuje písečné pláže, průhledné moře a večerní procházky historickým centrem. Ne všechny ovšem podobně tradiční relax láká. Ozvláštnit si proto můžete cestování třeba praktickým kurzem. Vyrazte letos do zahraničí na luxusní kulinářský pobyt.

  Nechte se v Řecku vzdělat profíkem. Ve svém ráji vás přivítá kuchařka Katerina

  Skvělou volbou pro kulinářský, avšak stále ideální dovolenkový zážitek, je kurz kuchařky Kateriny. Vyrazit za ním budete muset do řeckého městečka Poros, nabízejícího nejen průzračné moře, ale i okouzlující hory. Ingredience na vaření pak budete moct sklidit na zahrádce zkušené kuchařky.

  Zdroj: Katerina’s Kouzina

  Po úspěšném kurzu vás navíc čeká jedinečná „rodinná“ večeře v bistru Kateriny s názvem Odyssey. Lekce jsou tradičně půldenní a zahrnují trénink přípravy předkrmů, hlavních jídel i dezertů. Ubytovat se přímo u kuchařky nemůžete, jistě vás ale okouzlí široká nabídka ubytování v městečku Poros.

  Za toskánskou kuchyní zamiřte do Palazzo del Duca. Čeká na vás příprava autentických pokrmů

  Ke kulinářskému zážitku také přímo vybízí dovolená v Itálii. Zkuste proto letos místo moře zamířit do Toskánska. Ubytovat se můžete například v roztomilém a 400 let starém ubytování Palazzo del Duca. Nabídne vám totiž nejen typický kamenný domeček a lákavý bazén, ale také lekce tamní vyhlášené kuchyně.

  Zdroj: Palazzo del Duca

  Vybraný lektor vás do světa italské kuchyně zasvětí v průběhu čtyř dní. Lekce začnou vždy odpoledne, takže budete mít dostatek času na vychutnání všeho, co ubytování nabízí, včetně dech beroucích výhledů na toskánskou krajinu. Večer si vždy pochutnáte na pokrmu, který jste sami vytvořili.

  Milovníci organické kuchyně ocení cestu do Vietnamu. Vydat se mohou do vesnice Hoi An

  Pokud od své letošní dovolené čekáte opravdové dobrodružství, doporučujeme se za kulinářskými sny vydat do Vietnamu. Ubytovat se můžete na organické farmě ve vesnici Hoi An. Vzdělat se v kurzu od Inside Asia Tours můžete o „zeleném“ zemědělství, ekoturismu i tamní tradiční gastronomii. Navíc vás čeká i dech beroucí krajina.

  Zdroj: Inside Asia Tours, Unsplash

  Vyzkoušet si budete moct například mletí rýžové mouky pomocí tradičního kamenného mlýnku nebo sbírání organické zeleniny. Na konci kurzu budete moct s přehledem uvařit pět tradičních vietnamských jídel. Vietnam je navíc země, po které se velmi snadno cestuje, takže ji budete moct následně řádně prozkoumat.

  Profíky vítá organická farma Ballymaloe. Ukrývá kulinářskou školu na vysoké úrovni

  V případě, že to s vařením myslíte opravdu vážně, doporučujeme kulinářskou školu a organickou farmu Ballymaloe. Nachází se v zelených krajinách Irska. Na výběr pak máte hned z několika exkluzivních kurzů. Nejdelší z nich trvá 12 týdnů, zvolit si ale můžete i pěti týdenní nebo několikadenní varianty.

  Zdroj: Ballymaloe Cookery School

  Většinu z lekcí pak učí její samotní zakladatelé Roy O’Connell a Darina Allen. Myslet ovšem musíte na to, že ubytování není v jejich ceně. Škola ovšem nabízí roztomilé farmářské chatky, ve kterých můžete po náročném dni spokojeně složit hlavu. Více se pak dozvíte nejen o vaření, ale i organickém zemědělství.

  Zdroje: The Guardian, Katerina’s Kouzina, Plazzo del Duca, Ballymaloe Cookery School, Inside Asia Tours

  Foto:Pexels

  Propojte dovolenou s praktickým kurzem. Vyrazte na luxusní kulinářský pobyt

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.