Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět si pomalu začíná zvykat na to, že trendy určuje také sociální síť TikTok. Ať už jde o Mob Wife nebo Coastal Grandma look, uživatelé známé platformy si vždy najdou novou obsesi. Ta současná nese pozoruhodný název Eclectic Grandpa. Jedná se o kombinaci kvalitních a vintage kousků teplých barev, připomínající naše dědečky.

  I když se největší oblibě těší Eclectic Grandpa look právě na TikToku, název nové estetiky poprvé vymyslela platforma Pinterest. Použila ho totiž ve své předpovědi trendů pro rok 2024. Na sociální síti TikTok už ovšem hashtag se stejným názvem získal na 14,1 milionu zhlédnutí. Stejně jako u Mob Wife stylu se pak jedná o snahu co nejvíce se oddálit takzvanému clean girl looku z loňského roku.

  Naopak, Eclectic Grandpa rozhodně nevypadá minimalisticky a jednoduše. Místo toho jde o kombinaci různých, ovšem opravdu kvalitních a nadčasových kousků. Určuje je také především teplá paleta barev. Vtip trendu je pak v tom, že má co nejvíce napodobit opravdové šatníky našich dědečků. Jednotlivé kousky proto nelze sehnat jedním kliknutím, ale je potřeba je postupně a s trpělivostí sbírat.

  Eclectic Grandpa look pronikl i na přehlídková mola. Využil ho Loewe i Miu Miu

  Přesto už nejspíše většinu z kousků pro dokonalý Eclectic Grandpa outfit vlastníte. Obléci si můžete například volnější manšestrové kalhoty, široké džíny, oversized kostkované sako nebo chunky loafers, doplněné o výrazné a dlouhé ponožky. Vynosíte ale i klasické pletené svetry nebo vesty. Třešničkou „dědečkovského“ looku je pak barevná, a s vaším outfitem ladící, beanie nebo klasické zlaté hodinky.

  Zdroj: Loewe, Miu Miu

  Eclectic Grandpa look pak naleznete také v některých módních přehlídkách pro jaro 2024. Například španělská značka Loewe vytvořila looky, které definují béžové sametové kalhoty a perfektně ladící a více barevný oversized pletený svetr. Italská společnost MiuMiu zase využila vrstvení a zkombinovala klasické pánské modré košile s pruhovanými tričky s delšími rukávy. Outfit dotáhla perfektními „grandpa“ brýlemi.

  @stylegf Call it a hipster comeback but don’t underestimate the power of a big vintage sweater. Eclectic Grandpa is @pinterest’s trend prediction for 2024 and we’re loving it! #eclecticgrandpa #pinterestpredicts #pinterestpredicts2024 #menstyle #menfashion #menspersonalstylist #confidence ♬ Bossa Nova / cafe / food comfortable with a guitar – MATSU

  Uživatelé TikToku a módní návrháři však nejsou jediní, kteří si nový styl oblíbili. Vyzkoušely už ho totiž také mnohé celebrity. Příkladem je modelka Gigi Hadid, herec Pedro Pascal nebo modelka Kendall Jenner. Kombinace, o které v této estetice usilujete, totiž nejsou příliš složité. Nechte se vést především teplými odstíny, jako je hnědá, béžová, burgundy, navy nebo tmavě zelená. Upřednostněte také kvalitní vintage kousky.

  Zdroje: The Handbook, Who What Wear, Today, Instagram, TikTok

  Foto:Miu Miu

  Prohrabte šatníky svých dědečků. TikTok diktuje nový trend Eclectic Grandpa

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.