Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět si pomalu začíná zvykat na to, že trendy určuje také sociální síť TikTok. Ať už jde o Mob Wife nebo Coastal Grandma look, uživatelé známé platformy si vždy najdou novou obsesi. Ta současná nese pozoruhodný název Eclectic Grandpa. Jedná se o kombinaci kvalitních a vintage kousků teplých barev, připomínající naše dědečky.

  I když se největší oblibě těší Eclectic Grandpa look právě na TikToku, název nové estetiky poprvé vymyslela platforma Pinterest. Použila ho totiž ve své předpovědi trendů pro rok 2024. Na sociální síti TikTok už ovšem hashtag se stejným názvem získal na 14,1 milionu zhlédnutí. Stejně jako u Mob Wife stylu se pak jedná o snahu co nejvíce se oddálit takzvanému clean girl looku z loňského roku.

  Naopak, Eclectic Grandpa rozhodně nevypadá minimalisticky a jednoduše. Místo toho jde o kombinaci různých, ovšem opravdu kvalitních a nadčasových kousků. Určuje je také především teplá paleta barev. Vtip trendu je pak v tom, že má co nejvíce napodobit opravdové šatníky našich dědečků. Jednotlivé kousky proto nelze sehnat jedním kliknutím, ale je potřeba je postupně a s trpělivostí sbírat.

  Eclectic Grandpa look pronikl i na přehlídková mola. Využil ho Loewe i Miu Miu

  Přesto už nejspíše většinu z kousků pro dokonalý Eclectic Grandpa outfit vlastníte. Obléci si můžete například volnější manšestrové kalhoty, široké džíny, oversized kostkované sako nebo chunky loafers, doplněné o výrazné a dlouhé ponožky. Vynosíte ale i klasické pletené svetry nebo vesty. Třešničkou „dědečkovského“ looku je pak barevná, a s vaším outfitem ladící, beanie nebo klasické zlaté hodinky.

  Zdroj: Loewe, Miu Miu

  Eclectic Grandpa look pak naleznete také v některých módních přehlídkách pro jaro 2024. Například španělská značka Loewe vytvořila looky, které definují béžové sametové kalhoty a perfektně ladící a více barevný oversized pletený svetr. Italská společnost MiuMiu zase využila vrstvení a zkombinovala klasické pánské modré košile s pruhovanými tričky s delšími rukávy. Outfit dotáhla perfektními „grandpa“ brýlemi.

  @stylegf Call it a hipster comeback but don’t underestimate the power of a big vintage sweater. Eclectic Grandpa is @pinterest’s trend prediction for 2024 and we’re loving it! #eclecticgrandpa #pinterestpredicts #pinterestpredicts2024 #menstyle #menfashion #menspersonalstylist #confidence ♬ Bossa Nova / cafe / food comfortable with a guitar – MATSU

  Uživatelé TikToku a módní návrháři však nejsou jediní, kteří si nový styl oblíbili. Vyzkoušely už ho totiž také mnohé celebrity. Příkladem je modelka Gigi Hadid, herec Pedro Pascal nebo modelka Kendall Jenner. Kombinace, o které v této estetice usilujete, totiž nejsou příliš složité. Nechte se vést především teplými odstíny, jako je hnědá, béžová, burgundy, navy nebo tmavě zelená. Upřednostněte také kvalitní vintage kousky.

  Zdroje: The Handbook, Who What Wear, Today, Instagram, TikTok

  Foto:Miu Miu

  Prohrabte šatníky svých dědečků. TikTok diktuje nový trend Eclectic Grandpa

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.