Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Čím dál vyšší teploty nám neúprosně připomínají, že léto se blíží. Spolu s nimi přichází i první přípravy na vytoužené dovolené. Mezi ně patří mimo jiné také pravidelná samoopalovací rutina. Zaručí totiž, že nebudete na pláži mezi ostatními příliš zářit. Pokud jste ji ještě nikdy nevyzkoušeli, pak nastává ten správný čas začít.

  Ucelený výsledek zaručí správná příprava. Buďte při ní pečliví

  Samoopalování se na venek může zdát jako poměrně děsivý proces. Stačí totiž poměrně málo, aby se celý postup zvrátil v nenávratný omyl. Podobně černému scénáři můžete ovšem zamezit poměrně snadno. Stačí se opravdu pečlivě připravit a vybrat si kvalitní a osvědčený produkt. Prvním krokem bude vždy výběr času, kdy se nově objevený rituál rozhodnete vyzkoušet.

  Doporučujeme zvolit večer, abyste tak čerstvé opálení mohli nechat „odpočívat“ přes noc. V opačném případě by hrozilo, že byste ho mohli různě poškodit, třeba i při mytí nádobí nebo aktivitách, při kterých se pravděpodobně zpotíte. Při večerní sprše se pak pokožku pokuste co nejvíce vyhladit. Použít můžete různý peeling, scrubs nebo speciální houbičky a kartáčky. Pokud se holíte, pak nevynechejte ani tento krok.

  Zdroj: Herbivore, Dr. Barbara Sturm

  Dalším zcela nezbytným krokem je hydratace. Pokud na pokožku nenanesete tělový olej nebo mléko, riskujete vytvoření nepravidelného a „proužkovaného“ výsledku. Dejte si ale zároveň pozor, abyste to nepřehnali. Pak byste zase mohli narušit efekt samoopalovacího přípravku. Nakonec mějte na mysli, že budete nejspíše potřebovat poměrně hodně času. Ujistěte se tedy, že nikam nespěcháte.

  Začátečníci ocení samoopalovací krémy. Pohrát si můžou i s kapkami

  Většina otřelých uživatelů samoopalovacích produktů doporučuje pěny, známé jako mousse. Je ovšem třeba vědět, že se roztírají o něco hůře než jejich krémové protějšky. Ty ale zase nevytváří tak efektní opálení. Pečlivě si ale přečtěte přiložený návod, protože je většinou potřeba se po aplikaci pěn osprchovat.

  Mezi nejlepší pomocníky se pak řadí například pěna značky St. Tropez. Snadno se totiž nanáší, jelikož není příliš tuhá, ani tekutá. Velmi rychle také zasychá. Stejně úspěšná je i varianta od Vita Liberata. Zanechává však o něco slabší opálení, což se může hodit opatrným začátečníkům.

  Zdroj: St. Tropez, Vita Liberata

  Velice chválenými produkty jsou rovněž samoopalovací kapky. Jejich aplikace totiž spočívá v kombinací s tělovým krémem. Takový krok zajistí velice rovnoměrné opálení. Zároveň je jen na vás, jak silné opálení si zvolíte.

  Mezi oblíbené kapky patří například ty od Bondi Sands. Nabízí totiž také dávku kyseliny hyaluronové i vitaminu C a E. Speciální variantu na obličej vytvořila značka Lux Unfiltered. Slouží tedy zároveň jako skvělá součást vaší skin care rutiny.

  Zdroj: Bondi Sands, Lux Unfiltered

  Zdroje: Byrdie, Forbes, People, YouTube

  Foto:Pexels

  Přivítejte letos slunečné dny s předstihem. Ponořte se do světa samoopalování

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.