Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Velkolepá show Métiers d’art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Britské město Manchester převzala na tři dny plné módy i pop kultury francouzská značka Chanel. Luxusní akce ve čtvrtek vyvrcholila dlouho očekávanou přehlídkou Métiers d’art. Přirozeně se rovněž točila kolem města s hlubokými průmyslovými, ale i hudebními kořeny. Kreativní ředitelka společnosti Virginie Viard se totiž rozhodla městu ve svých návrzích vzdát hold. Uctít chtěla i jeho propojení s Chanel.

  Do města totiž zakladatelku módního domu a návrhářku Coco Chanel zavedl její milenec, vévoda z Westminsteru. Nejnovější návrhy rovněž vysvětlují původ lásky slavné návrhářky k tvídu. Tedy materiálu, který často používala na své slavné kostýmky. Látku si totiž poprvé přivezla právě z Británie, když v ní trávila čas se svým milým. Postupně se ovšem dostala až do samotného srdce luxusní společnosti.

  Zdroj: Reuters

  Viard ovšem chtěla svou tvorbou poukázat na Manchester jako takový. Do svých návrhů proto vepsala i hudbu, kterou jsou ulice města protkané. Modelky proto nosily kabelky ve tvaru vinylových desek. Předvedly i přívěsky ve tvaru hudebních nástrojů. Vliv rock and rollu byl znát také v černých kabátcích s širokými rameny a ladících lesklých sukních. V Manchesteru konec konců vznikly hvězdy jako Joy Division, New Order, Oasis nebo The Smiths.

  Přehlídce vládly tvídové kostýmky. Zazářily v pestře červené, modré nebo oranžové barvě

  Nejvíce se ale v nejnovějších módních kouscích projevoval vliv 60. let minulého století. Modelky oblékly kostýmky výrazných barev, především v modré, červené, oranžové nebo růžové. Doplněné byly o takzvané „newsboy“ čepice a ladící pásky. Každý z kostýmků se něčím lišil od těch ostatních. Ať už vyšitou květinou, ozdobnými kapsami a knoflíčky nebo véčkovým výstřihem. Spárované byly také s hřejivými a extra dlouhými barevnými šálami.

  Přehlídka se pak odehrála na ulici, kterou známá značka nechala přikrýt skleněnou střechou. Uchránit tím své hosty chtěla před nevlídným britským počasím. Mezi slavné návštěvníky pak patřila například herečka Kristen Stewart nebo módní ikona Caroline de Maigret. Přítomné byly ale i známé místní hudební osobnosti jako rapper Aitch nebo R&B zpěvačka Victoria Jane. Místní pak Chanel zapojil i do související foto kampaně.

  Zdroje: WWD, Fashionista, Coco Chanel, The Guardian, Reuters, YouTube

  Foto:Reuters

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.