Více

    Sledujte nás na Instagramu

    Velkolepá show Métiers d’art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

    Britské město Manchester převzala na tři dny plné módy i pop kultury francouzská značka Chanel. Luxusní akce ve čtvrtek vyvrcholila dlouho očekávanou přehlídkou Métiers d’art. Přirozeně se rovněž točila kolem města s hlubokými průmyslovými, ale i hudebními kořeny. Kreativní ředitelka společnosti Virginie Viard se totiž rozhodla městu ve svých návrzích vzdát hold. Uctít chtěla i jeho propojení s Chanel.

    Do města totiž zakladatelku módního domu a návrhářku Coco Chanel zavedl její milenec, vévoda z Westminsteru. Nejnovější návrhy rovněž vysvětlují původ lásky slavné návrhářky k tvídu. Tedy materiálu, který často používala na své slavné kostýmky. Látku si totiž poprvé přivezla právě z Británie, když v ní trávila čas se svým milým. Postupně se ovšem dostala až do samotného srdce luxusní společnosti.

    Zdroj: Reuters

    Viard ovšem chtěla svou tvorbou poukázat na Manchester jako takový. Do svých návrhů proto vepsala i hudbu, kterou jsou ulice města protkané. Modelky proto nosily kabelky ve tvaru vinylových desek. Předvedly i přívěsky ve tvaru hudebních nástrojů. Vliv rock and rollu byl znát také v černých kabátcích s širokými rameny a ladících lesklých sukních. V Manchesteru konec konců vznikly hvězdy jako Joy Division, New Order, Oasis nebo The Smiths.

    Přehlídce vládly tvídové kostýmky. Zazářily v pestře červené, modré nebo oranžové barvě

    Nejvíce se ale v nejnovějších módních kouscích projevoval vliv 60. let minulého století. Modelky oblékly kostýmky výrazných barev, především v modré, červené, oranžové nebo růžové. Doplněné byly o takzvané „newsboy“ čepice a ladící pásky. Každý z kostýmků se něčím lišil od těch ostatních. Ať už vyšitou květinou, ozdobnými kapsami a knoflíčky nebo véčkovým výstřihem. Spárované byly také s hřejivými a extra dlouhými barevnými šálami.

    Přehlídka se pak odehrála na ulici, kterou známá značka nechala přikrýt skleněnou střechou. Uchránit tím své hosty chtěla před nevlídným britským počasím. Mezi slavné návštěvníky pak patřila například herečka Kristen Stewart nebo módní ikona Caroline de Maigret. Přítomné byly ale i známé místní hudební osobnosti jako rapper Aitch nebo R&B zpěvačka Victoria Jane. Místní pak Chanel zapojil i do související foto kampaně.

    Zdroje: WWD, Fashionista, Coco Chanel, The Guardian, Reuters, YouTube

    Foto:Reuters

    Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

    Přátelství existují i v módě a Hollywoodu. Zendaya a Law Roach společně válcují červené koberce

    Jestli někdo zná recept na vytvoření virálního popkulturního momentu, pak je to herečka Zendaya a její stylista Law Roach. Kromě jejich společné tvůrčí vize, kterou úspěšně proměňují v kouzelné a velkolepé módní momenty, je však spojuje také nebývale silné přátelství. Pojďme si připomenout několik ikonických looků z dílny vlivného dua.

    Šperkovnice jako výstava maximalistických objektů. Úpadek tichého luxusu potvrzuje Simone Rocha i Jil Sander

    Pokud řešíte otázku šperků na léto, máme pro vás odpověď. Světoví designéři se shodli na letní absenci tichého luxusu. Nejen v oblasti ready-to-wear, ale i v přihrádce se šperky. Maximalismus se nás bude držet několik sezón, nemusíte se tedy obávat přemrštěných investic. V kurzu jsou navíc alternativní materiály, jaké předvedla například Simone Rocha.

    Luxusní hotel Lowell vítá jaro čajovým dýchánkem. Na pomoc si přizval módní dům Dior

    Značka Dior je známá nejen svými dech beroucími návrhy, ale také jedinečnými sety špičkového nádobí. Ve svých jarních čajových dýcháncích je nyní hodlá využít luxusní newyorský hotel Lowell. Zaměří se na kolekci Lily of the Valley, odkazující na oblíbenou květinu Christiana Dior.

    Náboženství jako nesmrtelný zdroj inspirace. Návrhářům nedává spát křesťanství, ani starověká symbolika

    Ačkoliv byste se divili, móda a náboženství si jdou ruku v ruce. Bylo tomu tak ještě několik generací zpět. Církev a jiná náboženská centra určovaly "trendy" takřka ve všem, tedy i v dobovém odívání. V novodobých dějinách jsme ale náboženskou tematiku uchopili zcela jinak. Ukrýváme v ní symboliku, vyjadřujeme skrze ni kontroverzi a vyvoláváme ovace i rozepři.