Více

  Sledujte nás na Instagramu

  V uplynulých týdnech odhalily luxusní značky v hlavních městech módy své nejnovější kolekce pro jaro nadcházejícího roku. Patří mezi ně například košile různých střihů a materiálů nebo super krátké lemy u sukní, šortek i šatů. Dalším opakujícím se prvkem je motiv růže propojený s rudě červeným odstínem. Časté byly také transparentní a asymetrické kousky.

  Transparentnost mola neopouští. Trendy jsou průhledné sukně, šaty, topy i bundy

  Trend transparentních kousků je v módě už několik sezón. Kolekce luxusních módních domů ovšem neopustil ani nyní. I příští jaro a léto se tak budou nosit outfity z organzy, tylu a dalších průhledných materiálů. Je přitom jedno, jestli budou odhalovat spodní prádlo nebo jenom spodní vrstvy outfitu. Na večer se zase budou hodit průhledné černé nebo bílé krajkové šaty z dílny Chanel nebo Dior. Transparentní návrhy ale představily také firmy Balenciaga, Etro nebo Dolce & Gabbana.

  Zdroj: Reuters

  Jarním outfitům vévodí bílá košile. Vystačíte si ale i s její pruhovanou nebo barevnou verzí

  Dalším klíčovým prvkem jarních kolekcí byla bílá košile. Tradiční kousek představili návrháři v moderních střizích nebo s neobvyklými detaily. Například Maria Grazia Chiuri košili v kolekci pro Dior uzpůsobila asymetrickému trendu. Značky jako Elie Saab, Simone Rocha nebo Michael Kors ji zase propojily s krajkovým zdobením. Častá ale byla také její šatová verze. Mezi své návrhy ji zařadily společnosti jako Etro, Az Factory nebo Vaquera.

  Připravte se odhalit ramena. Dalším jarním trendem jsou asymetrické topy i šaty

  Téměř všechny kolekce uplynulých týdnů módy odhalily asymetrické návrhy. Ať už v podobě šatů, nebo topů, odhalená ramena jsou zkrátka trendy. Nezvyklý střih ale módní domy zakomponovaly také při navrhování košilí nebo obleků. Jiné se zase rozhodly rukávy zcela odstranit. Některé, téměř „roztrhané“, kousky pak působily, jako by je modelky ráno popadly z hromady prádla na své posteli – ovšem velmi luxusního prádla.

  Zdroj: Reuters

  Květinou sezóny se stala růže. Návrháři do svých kolekcí zakomponovali i sytě rudou barvu

  Motiv růže se na uplynulých show vyskytl ve své „doslovné“ podobě i jako vzdálená podoba. Například návrhářka Sarah Burton květinu zapracovala do své poslední kolekce pro Alexander McQueen. Návštěvníky přehlídky oslovila šaty připomínajícími elegantní plátky červené růže. Například značka Undercover ale „uvěznila“ růže do průhledné zářící sukně svých mini šatů. Někteří návrháři zase využili jenom rudou barvu, která je s růží často spojovaná.

  Čím kratší lemy, tím lepší. Trendy budou extra mini šortky, sukně i šaty

  Extra mini sukně představila už před několika sezónami značka Miu Miu. Ostatní značky se ovšem trendu nepustily a zapracovaly ho také do svých nejnovějších jarních kolekcí. Mnohem více se ale tentokrát soustředily na různé typy šortek. Milovníci módy si tak mohou vybrat z jejich džínové, kožené, sametové, hedvábné nebo bavlněné verze. Často se pojí také s dalším trendem, a to vysokým pasem. Zkombinovat je můžete se sakem s širokými rameny, který přehlídková mola rovněž zahltil.

  Zdroj: Fashion Network, Coveteur, Fashionista, Instagram, YouTube, Reuters

  Foto:Reuters

  Poznejte 5 trendů pro jaro 2024: Košile, růže, krátké lemy, transparentnost i asymetrie

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.