More

  Období plné teplých dnů přinášející do každého dne pozitivní energii je v plném proudu. Zároveň představuje tu správnou příležitost pro oživení a obměnu svého běžného šatníku pomocí stylů, které jsou právě in. Představíme vám největší hity tohoto léta v podobě rozhodujících trendů, které mohou být právě vaší příležitostí k hravé a radostné změně v oblékání.

  Sugestivní průsvitnost

  Opakujícím se prvkem na přehlídkových molech aktuální sezóny se zdála být právě síla oděvů z poloprůhledného materiálu, která ponechává prostor pro fantazii všeho druhu. Zdá se však, že tento trend vyniká také svou nadčasovostí a elegantním vzhledem s podtónem sofistikované a éterické svůdnosti. Šaty, košile, topy, výběr je na vás. Jasnou volbou v této oblasti je Nensi Dojaka, ale jedinečné kousky spolehlivě najdete také u Prada, Yves Saint Laurent a Tom Ford.

  Zdroj: Prada, Yves Saint Laurent, Tom Ford

  Pociťte dotek přírody se lnem

  Len se vždy pohyboval na hranici mezi módními a zapomenutými kousky. Díky letošní rostoucí obsesi s tichým luxusem a „Tomato Girl“ se však právoplatně dostává závratnou rychlostí na frontovou linii. Je pohodlný a vzdušný, což z něj dělá snad nejideálnějšího kandidáta na letní obměnu šatníku. Kvalitní oblečení z přírodního lnu vám zaručí ten správný „quiet luxury“ vzhled bez zbytečné námahy.

  Zdroj: Zimmermann, Jacquemus, Max Mara

  Kreativní denim

  Někdy stačí špetka imaginace, lhostejnost, nůžky a šicí stroj. Pokud máte náladu na kreativní experimentování a nebojíte se rozstříhat staré džíny, směle do toho! Trendem je denimové oblečení, které nezůstává jen u kalhot. Z několika nevyužitých párů se rázem může stát top nebo sukně. Jestli nejste zrovna fanoušky DIY, stačí si vybrat u Marine Serre, Bluemarine nebo Givenchy.

  Zdroj: Marine Serre, Bluemarine, Givenchy

  Zlato a stříbro mimo klenotnické rozhraní

  Sezónní kolekce se hemží odstíny stříbra a zlata. Není divu, jsou totiž tím pravým, pokud chcete, aby váš outfit vynikl. Maximalismus je in, takže záleží jen na vás, zda začnete opatrně, nebo se pustíte do metalického looku od hlavy až k patě, neexistuje jediná správná odpověď.

  Zdroj: Balmain, Gabriela Hearst, Gucci

  Zaujměte stanovisko s výraznými brýlemi

  Možná se vezete na vlně tichého luxusu, ale okořenit i zdánlivě neutrální outfit není nikdy na škodu. Stačí přidat výrazné brýle se zajímavým designem! Výjimečné najdete u Loewe, Balenciaga a trojici uzavírá Versace.

  Zdroj: Loewe, Balenciaga, Versace

  Zdroje: GLAMOUR

  Podmaňte si léto: přehled dominantních trendů letošní sezóny

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.