Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Období plné teplých dnů přinášející do každého dne pozitivní energii je v plném proudu. Zároveň představuje tu správnou příležitost pro oživení a obměnu svého běžného šatníku pomocí stylů, které jsou právě in. Představíme vám největší hity tohoto léta v podobě rozhodujících trendů, které mohou být právě vaší příležitostí k hravé a radostné změně v oblékání.

  Sugestivní průsvitnost

  Opakujícím se prvkem na přehlídkových molech aktuální sezóny se zdála být právě síla oděvů z poloprůhledného materiálu, která ponechává prostor pro fantazii všeho druhu. Zdá se však, že tento trend vyniká také svou nadčasovostí a elegantním vzhledem s podtónem sofistikované a éterické svůdnosti. Šaty, košile, topy, výběr je na vás. Jasnou volbou v této oblasti je Nensi Dojaka, ale jedinečné kousky spolehlivě najdete také u Prada, Yves Saint Laurent a Tom Ford.

  Zdroj: Prada, Yves Saint Laurent, Tom Ford

  Pociťte dotek přírody se lnem

  Len se vždy pohyboval na hranici mezi módními a zapomenutými kousky. Díky letošní rostoucí obsesi s tichým luxusem a „Tomato Girl“ se však právoplatně dostává závratnou rychlostí na frontovou linii. Je pohodlný a vzdušný, což z něj dělá snad nejideálnějšího kandidáta na letní obměnu šatníku. Kvalitní oblečení z přírodního lnu vám zaručí ten správný „quiet luxury“ vzhled bez zbytečné námahy.

  Zdroj: Zimmermann, Jacquemus, Max Mara

  Kreativní denim

  Někdy stačí špetka imaginace, lhostejnost, nůžky a šicí stroj. Pokud máte náladu na kreativní experimentování a nebojíte se rozstříhat staré džíny, směle do toho! Trendem je denimové oblečení, které nezůstává jen u kalhot. Z několika nevyužitých párů se rázem může stát top nebo sukně. Jestli nejste zrovna fanoušky DIY, stačí si vybrat u Marine Serre, Bluemarine nebo Givenchy.

  Zdroj: Marine Serre, Bluemarine, Givenchy

  Zlato a stříbro mimo klenotnické rozhraní

  Sezónní kolekce se hemží odstíny stříbra a zlata. Není divu, jsou totiž tím pravým, pokud chcete, aby váš outfit vynikl. Maximalismus je in, takže záleží jen na vás, zda začnete opatrně, nebo se pustíte do metalického looku od hlavy až k patě, neexistuje jediná správná odpověď.

  Zdroj: Balmain, Gabriela Hearst, Gucci

  Zaujměte stanovisko s výraznými brýlemi

  Možná se vezete na vlně tichého luxusu, ale okořenit i zdánlivě neutrální outfit není nikdy na škodu. Stačí přidat výrazné brýle se zajímavým designem! Výjimečné najdete u Loewe, Balenciaga a trojici uzavírá Versace.

  Zdroj: Loewe, Balenciaga, Versace

  Zdroje: GLAMOUR

  Podmaňte si léto: přehled dominantních trendů letošní sezóny

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.