Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Premiéra Pharrell Williams v čele Louis Vuitton úspěšně odstartovala Pařížský pánský týden módy. Návštěvníky získal zpěvák a producent nejen romantickým umístěním runwaye na Pont Neuf, ale také živou hudbou a originálním přetvořením nejvíce ikonického vzoru francouzské značky.

  První přehlídka Pharrell Williams pro módní dům Louis Vuitton byla plná elektrizující energie už od jejího začátku. Místa v prvních řadách totiž zaujaly celebrity jako Beyoncé, Zendaya, Rihanna, Timbaland, Jared Leto, Kim Kardashian nebo Lenny Kravitz. Show se navíc pořádala na nejstarším mostě v Paříži, známém jako Pont Neuf. Pro speciální příležitost se ovšem přetvořil v molo s vytištěným ikonickým motivem Damier.

  Slavný vzor se totiž stal také ústředním motivem celé kolekce. V pojetí Williamse se ovšem proměnil do své nové verze. Na kabátech, sacích, šortkách, kalhotech i bundách se totiž objevil „rozpixelovaný“. Obvyklou hnědou, béžovou a šedou barvu pak nový kreativní ředitel vyměnil za různé odstíny zelené nebo modré. Pohrál si ale také s kombinací jasně žluté a černé připomínající taxíky z New Yorku. Z motivu Damier vytvořil také inovativní trojrozměrné vzory.

  Zdroj: Reuters

  „Rozpixelovanou“ verzi ikonických čtverců představil předchůdce Williamse Virgil Abloh už v roce 2018. Slavný zpěvák se ovšem nyní rozhodl motiv prozkoumat do mnohem většího detailu. „Vytvořili jsme různé umělecké motivy, včetně jednoho, na který jsem velice hrdý, nazýváme ho Damoflage,“ okomentoval proces tvorby Williams. Popsal přitom verzi vzoru, která svou kombinací připomíná vojenské maskovací oblečení.

  Williams ohromil i detaily, jako jsou kulaté brýle, medvědí podrážky nebo logo LV Lovers

  Obnovený vzor Damier pak Williams použil také na sadu ikonických Louis Vuitton kufrů, které musel jeden z modelů doslova vyvézt na runway. Kromě zmíněného vzoru návštěvníky přehlídky zaujaly také obrovské huňaté kožichy nebo grafické nápisy LV Lovers vepsané na bundy nebo čepice. Mezi další zajímavé detaily show patří kulaté brýle, perlové náhrdelníky nebo boty s podrážkou připomínající zvířecí stopu. Úspěch sklidily také tašky Speedy v různých základních barvách.

  Při jejich tvorbě se Williams inspiroval padělky prodávanými na Canal Street v New Yorku. Impozantnost pak show dodal také živý orchestr a sbor, ze kterého modelové zároveň na most vcházeli. Nový kreativní ředitel Louis Vuitton tak dokázal, že umí bravurně spojit svých několik talentů a aktivit. Známý zpěvák pak první přehlídkou vzdal hold také svému předchůdci, který zemřel roku 2021. Abloh byl oceňovaný především pro svůj um skloubit street style s vysokou módou.

  Zdroj: WWD, Reuters, Fashionista, YouTube

  Foto:Reuters

  Pharrell Williams oslnil Paříž impozantní lokací i hravou verzí ikonického vzoru Damier

  Kozačky a černé punčocháče: Neporazitelná trendy kombinace na zimu

  Vymanit se z koloběhu zimního oblékání může být obtížné. Někdy se zdá, že jedinou možností pro chladné počasí jsou kalhoty, ale opak je pravdou. V tomto období můžete své outfity povýšit na jinou úroveň díky vysokým kozačkám a punčocháčům. Ukážeme vám, jak vytvořit dechberoucí look právě pomocí těchto dvou kousků.

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  Velkolepá show Métiers d'art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Ponořte se o svátcích do zaslouženého beauty spánku. Odměňte se luxusním povlečením, vyživující kosmetikou nebo relaxující vůní

  Kromě přeplněného svátečního stolu a kouzelných pohádek se všichni celý rok těšíme na svátky ještě z dalšího důvodu. Nemůžeme se dočkat vytouženého odpočinku a klidu. Podobný relax zaručí především kvalitní spánek. Odměňte se proto letošní vánoční sezónu luxusním povlečením, hedvábnou maskou na oči, pořádnou matrací nebo nočními séry a aromatickými oleji.