Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Španělský designér Alejandro Gómez Paloma představil v New Yorku nejen dokonalou kolekci, ale také ukázal, že dekadence v kombinaci s půvabem může slušet i mužskému oblékání. Kolekci oživil peřím, krajkou a průhlednými materiály a neváhal poodhalit intimní partie. Odvážil se experimentovat i s ženskými šaty. Jeho magicky bezpohlavní přístup k mužskému oděvnímu designu respektoval folklórní španělské hodnoty a současně provokativně zkoumal různé aspekty mužnosti.

  Přehlídka španělské značky Palomo způsobila bouři na sociálních sítích. Navzdory výrazným negativním reakcím ze strany konzervativní části populace si zejména Gen-Z tuto kolekci velmi chválí. Na sociálních sítích se často objevují podpůrné komentáře od queer komunity i celebrit. Tato kolekce tedy nejenom představuje dokonale zpracované kousky oděvů, ale také sděluje důležitou zprávu – podporu genderového osvobození. Místem pro tuto velkolepou show se stal prestižní hotel The Plaza, který je známý jako oblíbené místo manželů Fitzgeraldových a také z filmu „Sám doma 2“.

  @nyfw A closer look of the #palomospain ♬ original sound – NYFW: The Shows

  Přivítejte řadu pánských novinek

  Jako nejvíce hot kousky z celé kolekce sám Alejandro označil pánské podprsenky, které zakomponoval do několika modelů. Dále v přehlídce dominovaly například mikro šortky, zakrývající pouze „to nejdůležitější“, kožené i látkové korzety, detailně zdobené punčocháče, kozačky sahající až ke kolenům i výrazně zdobená lemování pomocí peří. Několik modelů oslavovalo i letošní oblibu denimu, kromě celodenimových looků nás zaujal například komplet džínů spojených s atypickou sukní s otrhaným vzhledem.

  Detail dostal jméno Rose

  Růže, růže a zase růže. Ačkoliv jde o nejvíce basic květinu, Alejandro ji do své vize vložil bravurně. Všechny výšivky i ornamenty kopírovaly tuto rostlinu. Návštěvníci dokonce jednu dostali jako malý dárek. Na konec se růže staly i hlavní výzdobou celého spotu. Mix růžových, červených, bílých a žlutých květů lemoval celou runway. Barevným propojením a klasickým vzorem růže tak celá show dostala folklórní nádech.

  Zdroj: Profimedia

  Móda jako stvořená pro rappera Lil Nas X

  Známý americký rapper Lil Nas X je svými feminními outfity proslulý již dávno. Proto mu look od Palomo Spain nesměl chybět a rozhodl se ho vynést na MTV Video Music Awards. Kompletní look přímo z runwaye doplnil kabelkou ve tvaru Bible.

  Zdroj: Reuters

  Zdroj: WWD, Fashion Network, The Impression, TikTok, Instagram

  Peří, krajka i šaty: Pánská kolekce Palomo vyškrtla výraz maskulinita z módního slovníku

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.