More

  Od prvních módních přehlídek byl make-up vždy v pozadí, byl klidný, nenápadný a neměl odvádět pozornost od oblečení. To se změnilo v 90. letech, kdy přišla Pat McGrath. Líčení na přehlídkové molo povýšila na zcela novou úroveň. Učinila z něj nejen doplněk k modelům, ale také plnohodnotnou součást módní přehlídky. Zde je to, co byste o špičkové vizážistce moderního módního průmyslu měli vědět.

  Pat McGrath se narodila v roce 1965 v Londýně. Žila tu se svou matkou Jean, přistěhovalkyní z Jamajky, která pracovala jako švadlena. Jean měla velký vliv na kariéru své dcery, povzbuzovala ji k experimentování s make-upem a inspirovala její lásku k módě.

  Z puberťačky vizážistkou

  Ačkoliv Pat nemá žádné formální vzdělání zaměřené na módu či líčení, svou cestu si i tak našla… tedy spíše, cesta si našla ji.

  Jako středoškolačka chodila Pat s přáteli často sledovat celebrity před místní rádio. Právě tam si jí všimla hlasová moderátorka, kterou zaujal dívčin make-up a chtěla od ní nalíčit. Takhle začala Patina kariéra vizážistky. K prvnímu focení, ji přizval Edward Enninful. Bylo to v 90. letech a jednalo se o práci pro časopis i-D Magazine. Svou prací udělala na vedení takový dojem, že ji zaměstnali jako kreativní ředitelku, a právě tehdy začala její spolupráce s módními domy.

  @patmcgrathreal RUNWAY TO THE STARS🪐🪐🪐Recreate this divine inspiration from #maisonmargiela SS 2015 & #jgalliano AW 2007 #makeupbypatmcgrath #teampatmcgrath NOW at PATMcGRATH.COM and @sephora 💫💫💫 #fyp #makeup #starwarsxpmg #starwars ♬ original sound – Pat McGrath Labs

  Tři desetiletí na Fashion Weeks

  Je tomu už 30 let, co Pat se svým týmem zajišťuje vizáž na desítkách přehlídek během týdnů módy. Kromě toho má na kontě stovky obálek časopisů, focení celebrit a také speciální kosmetické řady pro značky Giorgio Armani, Gucci a Dolce & Gabbana. V roce 2014 obdržela Pat Řád britského impéria za zásluhy o módní a kosmetický průmysl z rukou samotné Alžběty II. Často je také popisována jako nejvlivnější vizážistka na světě.

  Pat spolupracovala snad s každou větší módní značkou, ale její nejplodnější spolupráce přišla s návrhářem Johnem Galliano. Za jednu z jejich nejúspěšnějších kooperací se dá považovat přehlídka v egyptském stylu – Christian Dior Haute Couture Spring Summer 2004.

  Pat se nikdy nebála experimentovat a až do nástupu chytrých telefonů s mobilním internetem s sebou tahala několik kufrů plných knih, ze kterých čerpala inspiraci. Od Hitchcocka a Bunuela po čínskou operu, od historie kabaretu po subkulturu drag v Austrálii 70. let. Nebála se lepit modelkám na řasy peří, pokrývat jim obličeje kamínky, šupinami, řetízky či krajkami.

  Pat McGrath byla a dodnes je trendsetterem v kosmetickém průmyslu.

  Vlastní kosmetická řada

  V roce 2015 uvedla na trh „Pat McGrath Labs.“, svou vlastní řadu kosmetických produktů, která se do roku 2019 stala společností v hodnotě 1 miliardy dolarů a stala se nejprodávanější kosmetickou řadou v Selfridges.

  Čekali jsme dlouho, ale tato luxusní dekorativní kosmetika je nyní k dostání také v České Republice. Najdete ji třeba v parfumeriích Sephora.

  Zdroj: The Guardian, Wikipedia, Instagram, TikTok, YouTube

  Pat McGrath: Nejvlivnější vizážistka světa a držitelka Řádu britského impéria

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.