Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Od prvních módních přehlídek byl make-up vždy v pozadí, byl klidný, nenápadný a neměl odvádět pozornost od oblečení. To se změnilo v 90. letech, kdy přišla Pat McGrath. Líčení na přehlídkové molo povýšila na zcela novou úroveň. Učinila z něj nejen doplněk k modelům, ale také plnohodnotnou součást módní přehlídky. Zde je to, co byste o špičkové vizážistce moderního módního průmyslu měli vědět.

  Pat McGrath se narodila v roce 1965 v Londýně. Žila tu se svou matkou Jean, přistěhovalkyní z Jamajky, která pracovala jako švadlena. Jean měla velký vliv na kariéru své dcery, povzbuzovala ji k experimentování s make-upem a inspirovala její lásku k módě.

  Z puberťačky vizážistkou

  Ačkoliv Pat nemá žádné formální vzdělání zaměřené na módu či líčení, svou cestu si i tak našla… tedy spíše, cesta si našla ji.

  Jako středoškolačka chodila Pat s přáteli často sledovat celebrity před místní rádio. Právě tam si jí všimla hlasová moderátorka, kterou zaujal dívčin make-up a chtěla od ní nalíčit. Takhle začala Patina kariéra vizážistky. K prvnímu focení, ji přizval Edward Enninful. Bylo to v 90. letech a jednalo se o práci pro časopis i-D Magazine. Svou prací udělala na vedení takový dojem, že ji zaměstnali jako kreativní ředitelku, a právě tehdy začala její spolupráce s módními domy.

  @patmcgrathreal RUNWAY TO THE STARS🪐🪐🪐Recreate this divine inspiration from #maisonmargiela SS 2015 & #jgalliano AW 2007 #makeupbypatmcgrath #teampatmcgrath NOW at PATMcGRATH.COM and @sephora 💫💫💫 #fyp #makeup #starwarsxpmg #starwars ♬ original sound – Pat McGrath Labs

  Tři desetiletí na Fashion Weeks

  Je tomu už 30 let, co Pat se svým týmem zajišťuje vizáž na desítkách přehlídek během týdnů módy. Kromě toho má na kontě stovky obálek časopisů, focení celebrit a také speciální kosmetické řady pro značky Giorgio Armani, Gucci a Dolce & Gabbana. V roce 2014 obdržela Pat Řád britského impéria za zásluhy o módní a kosmetický průmysl z rukou samotné Alžběty II. Často je také popisována jako nejvlivnější vizážistka na světě.

  Pat spolupracovala snad s každou větší módní značkou, ale její nejplodnější spolupráce přišla s návrhářem Johnem Galliano. Za jednu z jejich nejúspěšnějších kooperací se dá považovat přehlídka v egyptském stylu – Christian Dior Haute Couture Spring Summer 2004.

  Pat se nikdy nebála experimentovat a až do nástupu chytrých telefonů s mobilním internetem s sebou tahala několik kufrů plných knih, ze kterých čerpala inspiraci. Od Hitchcocka a Bunuela po čínskou operu, od historie kabaretu po subkulturu drag v Austrálii 70. let. Nebála se lepit modelkám na řasy peří, pokrývat jim obličeje kamínky, šupinami, řetízky či krajkami.

  Pat McGrath byla a dodnes je trendsetterem v kosmetickém průmyslu.

  Vlastní kosmetická řada

  V roce 2015 uvedla na trh „Pat McGrath Labs.“, svou vlastní řadu kosmetických produktů, která se do roku 2019 stala společností v hodnotě 1 miliardy dolarů a stala se nejprodávanější kosmetickou řadou v Selfridges.

  Čekali jsme dlouho, ale tato luxusní dekorativní kosmetika je nyní k dostání také v České Republice. Najdete ji třeba v parfumeriích Sephora.

  Zdroj: The Guardian, Wikipedia, Instagram, TikTok, YouTube

  Pat McGrath: Nejvlivnější vizážistka světa a držitelka Řádu britského impéria

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.