More

  Návrhář Demna Gvasalia svou nejnovější módní přehlídku demokratizoval. Návrhy pro jaro 2024 tak světu místo luxusní lokace ukázal v živě vysílaném pětiminutovém uměleckém filmu. Modelky a modelové v něm looky ukázali v prostředí, do kterého zapadají nejlépe, tedy na pařížských ulicích.

  V krátkém filmu natáčeném na jeden dlouhý záběr představil Demna Gvasalia svou vizi pro nadcházející jaro. Modelky a modelové v něm vycházeli ze dveří historického módního domu Balenciaga na ulici 10 Avenue George V v Paříži. Další kolem něj procházeli, nastupovali do taxíků nebo se zastavovali, aby zvedli zatoulanou minci. Imitace typického pařížského ruchu tak vytvořila ideální atmosféru pro zveřejnění nejnovějších looků.

  Návrhy pro jaro 2024 totiž nejsou obvyklou resort kolekcí. Místo jasných barev a jemných střihů vítajících teplejší období totiž dávají důraz na vrstvení, jednoduché střihy a temné odstíny. Zároveň tak vytvořily nyní už typický Balenciaga look v podání Demny. Tedy dramatickou, undergroundovou, ale svým způsobem smyslnou postavu. Jedná se proto o kousky, které přijdou vhod spíše v deštivé a sychravější jarní dny.

  Po druhé polovině krátkého filmu konec konců i jeho hlavní postavy zastihnul prudký déšť. V nejnovější kolekci tedy Demna zůstal věrný svému stylu i předcházející podzimní kolekci. Také ta byla poměrně jednoduchá, bez výrazných prvků nebo velkého loga. Mezi nejnovějšími návrhy proto nechybí návrhářovi klasické hoodies, široké kalhoty, dlouhé kabáty, oversized sukně, edgy obuv nebo velké sluneční brýle.

  Temné a sychravé outfity rozbily kromě výrazných doplňků i jasně červené a stříbrné róby

  Jednoduchost kolekce divákovi dovoluje soustředit se na samotné řemeslo a siluety vyzdvihující dědictví návrháře Cristóbal Balenciaga. „Jedná se o pozorování městského pohybu, propojení značky Balenciaga s pulzem skutečného života v reálném čase,“ okomentoval jarní kolekci módní dům. Mezi její nejdominantnější kousky patřily především dlouhé kabáty, trenčkoty nebo parky v temných barvách. Nechyběly ale ani oversized saka nebo džínové bundy.

  Texturu outfitům dodávaly takzvané „towel skirts“, tedy sukně připomínající ručníky. Modelové je nosili navrstvené na dlouhých širokých kalhotech. Jednoduché střihy umně narušily také nezvyklé doplňky jako například síťované tašky ve výrazných barvách nebo „biker“ boty postupně se proměňující v kožené kalhoty. Temnotu a „sychravost“ kolekce pak ke konci přehlídky rozbilo několik večerních rób v jasně červeném nebo zářivě stříbrném odstínu.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, Hypebeast, YouTube, Instagram

  Pařížské ulice zaplnila kolekce Balenciaga pro jaro 2024. Demna ji představil v krátkém filmu

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.