Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návštěvníci Pařížského týdne módy přivítali další nové kolekce. Přehlídka Valentino jim opět dokázala, že žádná sukně není dost krátká, a že se ženy mohou oblékat do čeho chtějí. Návrhářka Sarah Burton se zase ve své poslední show pro značku Alexander McQueen velkolepě rozloučila s pozicí kreativní ředitelky. V kolekci Balenciaga se pak Demna Gvasalia navrátil ke svým tvůrčím kořenům.

  Značka Balenciaga se navrátila ke svým klíčovým prvkům. Středem kolekce byla černá barva i vrstvení

  Nejnovější kolekce návrháře Demna Gvasalia pro módní společnost Balenciaga příliš nepřekvapila. I přesto ovšem návštěvníky nadchla. Návrhy se totiž vrátily k základům toho, co značka představuje. Mezi hlavní kousky patřily hoodies zkombinované se saky se širokými rameny nebo trička s příliš dlouhými rukávy. Outfity doplňovaly černé obrácené sluneční brýle nebo výrazné šperky. Monotónní černou barvu zase rozbíjely funky tašky s potisky jahod, borůvek a malin.

  Sarah Burton ukončila svou kariéru u Alexander McQueen. Dojala originálním nápadem i dokonalými střihy

  Návštěvníci přehlídky Alexander McQueen se ocitli u historické události. Návrhářka Sarah Burton totiž představila svou poslední kolekci v roli kreativní ředitelky známé značky. Do pozice nastoupila po smrti slavného návrháře roku 2010. Její finální kolekce pak vystihla nejen dokonale zvládnuté krejčovství, ale také smysl pro gotiku a luxusní punk. Při tvorbě přitom čerpala hned z několika zdrojů.

  Inspirovat se nechala „ženskou anatomií, královnou Alžbětou I., červenými růžemi i umělkyní Magdalenou Abakanowicz“. Sochy od jmenované tvůrkyně proto doplňovaly samotné prostory přehlídky. Mezi jednotlivé návrhy patřily například dlouhé vrstvené šaty, připomínající okvětní lístky červené růže. Dalším kouskem byly zase krátce střižené šaty tmavé barvy s širokými rameny a odvážnými průstřihy.

  Show Valentino reagovala na vzrůst násilí proti ženám v Itálii. Odhalila krátké sukně i odvážné průřezy

  Přehlídka Valentino nebyla jenom kolekce dechberoucích outfitů, ale také sociální komentář. Návrhář Pierpaolo Piccioli se chtěl totiž ohradit proti debatě, která se objevuje kolem vzrůstajícího násilí na ženách v Itálii. Ta se totiž často otočí proti ženám s tím, že si za případný násilný incident „mohou samy“. Piccioli proto ukázal, že by měly mít ženy svobodu nosit, co chtějí. A to bez ohledu na to, jak krátké lemy takové kousky budou mít.

  Vytvořil proto krátké šaty, na kterých se proplétaly jemné ornamenty holubic, lilií nebo granátových jablek. Mezi další návrhy patřily mini šaty s průřezy, oversized trička nebo svetrové šaty. „To my sami přidáváme k chápání těla klišé sexu a svádění. Ženy musí mít vždy svobodu volby,“ prohlásil dále návrhář. Impozantní show pak v prostorách školy Beaux-Arts doprovodil živý koncert FKA Twigs.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, W Magazine, Instagram, YouTube

  Paříž ohromila další vlna přehlídek. Nové kolekce představil Valentino, Balenciaga i Alexander McQueen

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.