Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návštěvníci Pařížského týdne módy přivítali další nové kolekce. Přehlídka Valentino jim opět dokázala, že žádná sukně není dost krátká, a že se ženy mohou oblékat do čeho chtějí. Návrhářka Sarah Burton se zase ve své poslední show pro značku Alexander McQueen velkolepě rozloučila s pozicí kreativní ředitelky. V kolekci Balenciaga se pak Demna Gvasalia navrátil ke svým tvůrčím kořenům.

  Značka Balenciaga se navrátila ke svým klíčovým prvkům. Středem kolekce byla černá barva i vrstvení

  Nejnovější kolekce návrháře Demna Gvasalia pro módní společnost Balenciaga příliš nepřekvapila. I přesto ovšem návštěvníky nadchla. Návrhy se totiž vrátily k základům toho, co značka představuje. Mezi hlavní kousky patřily hoodies zkombinované se saky se širokými rameny nebo trička s příliš dlouhými rukávy. Outfity doplňovaly černé obrácené sluneční brýle nebo výrazné šperky. Monotónní černou barvu zase rozbíjely funky tašky s potisky jahod, borůvek a malin.

  Sarah Burton ukončila svou kariéru u Alexander McQueen. Dojala originálním nápadem i dokonalými střihy

  Návštěvníci přehlídky Alexander McQueen se ocitli u historické události. Návrhářka Sarah Burton totiž představila svou poslední kolekci v roli kreativní ředitelky známé značky. Do pozice nastoupila po smrti slavného návrháře roku 2010. Její finální kolekce pak vystihla nejen dokonale zvládnuté krejčovství, ale také smysl pro gotiku a luxusní punk. Při tvorbě přitom čerpala hned z několika zdrojů.

  Inspirovat se nechala „ženskou anatomií, královnou Alžbětou I., červenými růžemi i umělkyní Magdalenou Abakanowicz“. Sochy od jmenované tvůrkyně proto doplňovaly samotné prostory přehlídky. Mezi jednotlivé návrhy patřily například dlouhé vrstvené šaty, připomínající okvětní lístky červené růže. Dalším kouskem byly zase krátce střižené šaty tmavé barvy s širokými rameny a odvážnými průstřihy.

  Show Valentino reagovala na vzrůst násilí proti ženám v Itálii. Odhalila krátké sukně i odvážné průřezy

  Přehlídka Valentino nebyla jenom kolekce dechberoucích outfitů, ale také sociální komentář. Návrhář Pierpaolo Piccioli se chtěl totiž ohradit proti debatě, která se objevuje kolem vzrůstajícího násilí na ženách v Itálii. Ta se totiž často otočí proti ženám s tím, že si za případný násilný incident „mohou samy“. Piccioli proto ukázal, že by měly mít ženy svobodu nosit, co chtějí. A to bez ohledu na to, jak krátké lemy takové kousky budou mít.

  Vytvořil proto krátké šaty, na kterých se proplétaly jemné ornamenty holubic, lilií nebo granátových jablek. Mezi další návrhy patřily mini šaty s průřezy, oversized trička nebo svetrové šaty. „To my sami přidáváme k chápání těla klišé sexu a svádění. Ženy musí mít vždy svobodu volby,“ prohlásil dále návrhář. Impozantní show pak v prostorách školy Beaux-Arts doprovodil živý koncert FKA Twigs.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, W Magazine, Instagram, YouTube

  Paříž ohromila další vlna přehlídek. Nové kolekce představil Valentino, Balenciaga i Alexander McQueen

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.