Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Každý rok zveřejní společnost Pantone odstín, který bude svět módy, architektury i umění doprovázet po následující měsíce. Tentokrát její zástupci oznámili, že nás v roce 2024 obklopí uklidňující barva s názvem peach fuzz. Její světlé až hřejivé tóny nás mají zklidnit a připomenout nám kouzlo přátelství a sounáležitosti. Reflektují tak i současné dění z celého světa.

  Po ostře růžové barvě roku 2023, známé jako Viva Magenta, přichází Pantone Color Institute s o něco klidnější variantou. Z předchozí výrazně křiklavé barvy totiž ve své předpovědi pro rok 2024 přešel do o něco rezervovanějších vod. Barvou příštího roku totiž bude odstín 13-1023 s názvem peach fuzz. Vyvolávat má podle známé společnosti potřebu ujištění, empatie a soucitu.

  Zároveň v nás má usídlit pocit touhy po pokojnější budoucnosti. Ve všech směrech nás tak má především uklidnit. „Jedná se o broskvový odstín, přinášející pocit laskavosti a něhy, sděluje poselství péče a sdílení, komunity a spolupráce,“ vysvětlili zástupci Pantone. Peach fuzz přitom není barva, kterou lze jednoduše zařadit. Hravě se totiž pohybuje na hraně oranžové i světle růžové.

  Také proto má odstín podle týmu z Pantone vyvolávat poetický až romantický dojem. Vytváří tak vintage nádech, který má v sobě ovšem také jemný lesk modernosti. Barva je proto příjemná i v digitálním prostředí, které je jinak známé spíše ostrými a výraznými barvami. Každoroční barevná předpověď Pantone rovněž tradičně odráží současné dění. Zdá se tedy, že nyní potřebujeme hlavně odpočinek a podporu nejbližších.

  Barvu roku předpovídá Pantone od konce 20. století. Spojuje svět módy, designu, i technologií

  Odstín peach fuzz se přitom už letos objevil v několika kolekcích určených pro rok 2024. Barvu využila například módní značka Alaïa, která ji zapracovala do lesklého monochromatického looku. Například Patou ji zase použil na chic set sukně a delšího saka. Na dlouhé a kouzelné šaty ji aplikovaly značky Roksanda a Missoni. Je ovšem jisté, že za několik měsíců se odstín objeví na spoustě dalších trendy kouscích.

  Zdroje: Alaïa, Roksanda, Patou, Missoni

  Tým expertů z Pantone vybírá barvy každý rok na základě současných filmů, umění, módy, technologií, architektury i oblíbených cestovatelských destinací. Na určení trendu využívá také psychologii barev nebo další prognostické nástroje. Svoji tradici pak společnost zahájila roku 1999. Tehdy se odhodlala zapojit design komunitu a nadšence do barev po celém světě do společné konverzace ohledně trendy odstínech.

  Zdroje: L’Officiel, Pantone, Smithsonian, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Pantone oznámilo barvu roku 2024. Ponoříme se v něm do povznášejícího odstínu peach fuzz

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.