Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  I když luxusní značky v současnosti čelí negativním ekonomickým vyhlídkám, některým se daří lépe než ostatním. Mezi šperkařskými velikány se vyjímá například Pandora, která slaví nárůst prodejů. Stejnému úspěchu se podařilo dosáhnout i beauty společnosti E.l.f. Naopak Estée Lauder uvažuje v tváří tvář propadu akcií o změně vedení.

  Nová strategie se vyplatila. Pandora oznámila nárůst prodeje o 12 procent

  Mezi nevelkou skupinu značek, které v současnosti netrápí negativní ekonomická situace, patří také Pandora. Začátkem týdne to potvrdily její výsledky z posledního čtvrtletí loňského roku. Od října do prosince totiž její prodeje vzrostly o 12 procent. Dosáhly tak na přibližně 1,5 miliardy dolarů. V roce 2023 proto prodeje značky oproti předchozímu roku vyšplhaly o osm procent.

  „Jsme hrdí na to, jak zapůsobily naše strategické iniciativy. Navzdory náročnému makro ekonomickému kontextu totiž zaručují konzistentní a silné výsledky,“ okomentoval úspěch společnosti její prezident a ředitel Alexander Lacik. Značka pak za největší prodeje vděčí trhu ve Spojených státech amerických. V posledním čtvrtletí loňského roku na něm totiž vyšplhaly o 30 procent.

  Se špatnými výsledky naopak bojuje Estée Lauder. Kvůli nízké hodnotě akcií uvažuje o změně vedení

  Méně šťastnou společností je ovšem například Estée Lauder. Dlouhodobě totiž bojuje s nízkou hodnotou svých akcií. V posledním roce se tak propadla o více než 40 procent. Analytici proto čím dál výrazněji projevují názor, že by měla značka vyměnit své vedení. Ředitel firmy Fabrizio Freda se ale proti takovým hlasům rázně postavil. „Nikam odejít nehodlám,“ prohlásil.

  Zdroj: Estée Lauder

  „Jsem velice odhodlaný pomoci této společnost v obnově,“ dodal. Vysvětlil, že má plán, který značce navrátí její ztracenou ziskovost. Měl by o ní také mezi luxusními zákazníky vytvořit větší zájem. V pondělí proto Freda rovněž prohlásil, že společnost propustí na 3 tisíce zaměstnanců, tedy asi pět procent světových pracovníků. Hodlá se také zaměřit na stagnující trh v Číně.

  Digitální kampaně se vyplácí. Prokázaly to narůstající prodeje beauty značky E.l.f.

  Zdá se, že jedním z receptů na úspěch v době ekonomické krize je zaměření se na digitální svět. Beauty společnost E.l.f. se totiž takového pravidla dlouhodobě drží. Výhody podobné strategie pak dokazují především její nejnovější výsledky. V úterý totiž značka zveřejnila, že její prodeje koncem loňského roku oproti tomu předchozímu vystoupaly o 85 procent. Dosáhly tak asi na 270 milionů dolarů.

  Důvody úspěchu pak vedení E.l.f. našlo především ve své strategii zaměřené na digitální marketing i v několika virálních produktech. Mezi nejvíce prodávané beauty kousky patří například primer Power Grip Primer nebo olej na rty s názvem Glow Reviver Tinted Lip Oil. Společnost se pak soustředí hlavně na reklamy na sociálních sítích, jako je TikTok, Roblox nebo Twitch. Především dvě poslední platformy přitom nepatří mezi klasické „cílové skupiny“ kosmetických značek.

  Zdroje: WWD, Business of Fashion, Nasdaq, X, YouTube

  Pandora i E.l.f. slaví rostoucí prodeje. Naopak Estée Lauder čelí propadu akcií

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.