Více

  Sledujte nás na Instagramu

  I když luxusní značky v současnosti čelí negativním ekonomickým vyhlídkám, některým se daří lépe než ostatním. Mezi šperkařskými velikány se vyjímá například Pandora, která slaví nárůst prodejů. Stejnému úspěchu se podařilo dosáhnout i beauty společnosti E.l.f. Naopak Estée Lauder uvažuje v tváří tvář propadu akcií o změně vedení.

  Nová strategie se vyplatila. Pandora oznámila nárůst prodeje o 12 procent

  Mezi nevelkou skupinu značek, které v současnosti netrápí negativní ekonomická situace, patří také Pandora. Začátkem týdne to potvrdily její výsledky z posledního čtvrtletí loňského roku. Od října do prosince totiž její prodeje vzrostly o 12 procent. Dosáhly tak na přibližně 1,5 miliardy dolarů. V roce 2023 proto prodeje značky oproti předchozímu roku vyšplhaly o osm procent.

  „Jsme hrdí na to, jak zapůsobily naše strategické iniciativy. Navzdory náročnému makro ekonomickému kontextu totiž zaručují konzistentní a silné výsledky,“ okomentoval úspěch společnosti její prezident a ředitel Alexander Lacik. Značka pak za největší prodeje vděčí trhu ve Spojených státech amerických. V posledním čtvrtletí loňského roku na něm totiž vyšplhaly o 30 procent.

  Se špatnými výsledky naopak bojuje Estée Lauder. Kvůli nízké hodnotě akcií uvažuje o změně vedení

  Méně šťastnou společností je ovšem například Estée Lauder. Dlouhodobě totiž bojuje s nízkou hodnotou svých akcií. V posledním roce se tak propadla o více než 40 procent. Analytici proto čím dál výrazněji projevují názor, že by měla značka vyměnit své vedení. Ředitel firmy Fabrizio Freda se ale proti takovým hlasům rázně postavil. „Nikam odejít nehodlám,“ prohlásil.

  Zdroj: Estée Lauder

  „Jsem velice odhodlaný pomoci této společnost v obnově,“ dodal. Vysvětlil, že má plán, který značce navrátí její ztracenou ziskovost. Měl by o ní také mezi luxusními zákazníky vytvořit větší zájem. V pondělí proto Freda rovněž prohlásil, že společnost propustí na 3 tisíce zaměstnanců, tedy asi pět procent světových pracovníků. Hodlá se také zaměřit na stagnující trh v Číně.

  Digitální kampaně se vyplácí. Prokázaly to narůstající prodeje beauty značky E.l.f.

  Zdá se, že jedním z receptů na úspěch v době ekonomické krize je zaměření se na digitální svět. Beauty společnost E.l.f. se totiž takového pravidla dlouhodobě drží. Výhody podobné strategie pak dokazují především její nejnovější výsledky. V úterý totiž značka zveřejnila, že její prodeje koncem loňského roku oproti tomu předchozímu vystoupaly o 85 procent. Dosáhly tak asi na 270 milionů dolarů.

  Důvody úspěchu pak vedení E.l.f. našlo především ve své strategii zaměřené na digitální marketing i v několika virálních produktech. Mezi nejvíce prodávané beauty kousky patří například primer Power Grip Primer nebo olej na rty s názvem Glow Reviver Tinted Lip Oil. Společnost se pak soustředí hlavně na reklamy na sociálních sítích, jako je TikTok, Roblox nebo Twitch. Především dvě poslední platformy přitom nepatří mezi klasické „cílové skupiny“ kosmetických značek.

  Zdroje: WWD, Business of Fashion, Nasdaq, X, YouTube

  Pandora i E.l.f. slaví rostoucí prodeje. Naopak Estée Lauder čelí propadu akcií

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.