Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Bomber: bunda, která nechybí snad v žádném šatníku. Je vhodná na přechodové období, tady na jaro i na podzim. My se dnes samozřejmě zaměříme na jarní varianty. Ptáte se, kde se bomber vzal? Historie sahá do minulého století. Původně byl tzv. „Flight Jacket“ vyroben pro účely armády, konkrétně pro válečné letce. A jak vidno, z praktického kousku se stala šatníková nezbytnost 21. století. 

  Jde o velmi streetový prvek, který můžete vynést takřka kamkoliv. Sladit se dá také se vším. Baggy džíny, jednoduchý top, bomber, stylové sneakers, kruhové náušnice, vlasy do culíku a můžete bez obav vyrazit. Pro letošní jaro doporučujeme spíše cropnutou klasiku v kombinaci s high-weist kalhotami. Streetstylový ráj na zemi vytvoříte s kalhotami, které jsou ze stejného materiálu jako bomber. A teď už k jednotlivým kouskům.

  Je libo party bomber?

  Než se připravíte na párty, zabere to hodiny a hodiny. Celkovou dobu před zrcadlem zkrátíte s bomberem z aktuální kolekce Rick Owens. Střih i materiál volají po protančeném pátečním večeru. V záři reflektorů se bude krásně lesknout.

  Foto: Rick Owens

  „Slečna drsňák“ bomber

  Jak už z nadpisu vyplývá, občas je třeba působit drsněji. Takového dojmu nabydete s koženým bomberem od brandu The Mannei. Kvalitní zpracování a detaily z něj činí opravdovou nezbytnost. V podstatě jde o nejvíce nositelný bomber z celého článku, zkombinujete ho se vším. Rozseknete s ním ryze ženský look nebo s ním vyčarujete fantastický #scandinavianstreetstyle.

  Foto: The Mannei

  West coast vibe 

  West coast lifestyle je stále více oblíbeným. Proto nemůžeme vynechat bomber od značky Off-White. Bundu bychom popsali jako barevný odvaz. Mix všech barev s nášivkami kombinuje devadesátkovou módu s novodobým nadhledem. Bomber využijete i na nejrůznějších festivalech či koncertech. Coachellu už nestihnete, ale na přístí rok je must-have.

  Foto: Off-White

  Originalitu zajistíte atypickým střihem

  Hledáte-li stále „něco víc“, měli bychom vaše představy uspokojit se značkou Sacai. V nabídce sice najdete více bomberů, naším favoritem se ale stal tento. Černá barva je opět kombinovatelná na jedničku. Jen pozor! U tohoto typu bundy bychom nepřeháněli s jinými baggy věcmi. Stále platí pravidlo, že jedna baggy/oversized věc se rovná jednomu méně objemnému kousku.

  Foto: Sacai

  Nakonec jeden masterpiece

  Nadčasový kousek jsme našli u italské klasiky Gucci. Jemně prošívaný, kožený bomber bude nejlépe vypadat se stejnými kalhotami jako komplet.

  Foto: Gucci

  Osvěžte svůj šatník designérským bomberem! Letos je z čeho vybírat

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.