Součástí Milánského týdnu módy bylo také první promítání dokumentu Milano: The Inside Story of Italian Fashion. Pojednává o nejznámějších tvářích italské módy i tom, jak přispěly k utváření módního centra, kterým je dnes Miláno. Vystoupil v něm například Giorgio Armani nebo Tom Ford.

Diváci sobotní premiéry nového módního dokumentu v Miláně zjistili více nejen o tom, jak se město v severní Itálii dostalo na vrchol světové módy. Dozvěděli se také dosud neznámé detaily o chodu italských módních domů, jako je Gucci, Versace nebo Armani. „Snímek pojednává o tom, jak Milán získal na důležitosti, i jak moc významné jsou ve světě módy rodinné podniky,“ okomentoval dokument šéf společnosti Ermenegildo Zegna Group Gildo Zegna.

Uvnitř nového dokumentu s názvem Milano: The Inside Story of Italian Fashion najdou diváci například zpověď bývalého kreativního ředitele Gucci Toma Ford. O minulosti firmy promluví společně s bývalým generálním ředitelem stejné společnosti, Domenicem De Sole. Zabývat se budou například tématem neúspěšného spojení jedněch z největších italských značek historie, tedy Gucci a Versace. O takový krok se totiž obě firmy pokusily dokonce dvakrát.

Poprvé ovšem sloučení selhalo kvůli vraždě návrháře Gianni Versace roku 1997. Podruhé vyjednávání padlo kvůli rozhodnutí Donatelly Versace zůstat v pozici kreativní ředitelky značky jejího bratra. Hlavní hvězdou dokumentu je ale také návrhář Giorgio Armani, který italskou módu ovlivnil především svou kolekcí z 80. let. Tehdy totiž představil přelomový návrh saka, které později ve filmu American Gigolo představil také herec Richard Gere. Na konci dokumentu také Armani poznamenal, že z vedení značky i nadále odejít nehodlá.

Módní dokument schytal také kritiku. Výsledek nás zklamal, míní Valentino

„Snímek je mezinárodním filmem s hlubokou italskou duší,“ okomentoval dokument jeden z jeho producentů a autorů Giuseppe Pedersoli. Jeho režie se pak ujal americký producent a režisér John Maggio. „Film není určen pouze módním znalcům, ale také širší veřejnosti,“ vyjádřil se k premiéře dokumentu jeho scénárista a producent Alan Friedman. Dokument se rozhodl pro lepší pochopení děje rozdělit na 10 částí. Obsahuje přitom podle něj na 837 archivních fotek i 57 hudebních skladeb a trvá asi hodinu a půl.

Nový dokument ovšem čelí také kritice. Některé osobnosti italské módy si totiž stěžují na to, že se snímek příliš soustředil na pár největších jmen milánského módního světa. Nedostatečně oceněná se cítila například značka Valentino. „Finální výsledek dokumentu nás velice mrzí. Je velice dobře zrežírovaný, ale liší se od toho, co nám bylo slíbeno a co jsme očekávali,“ vysvětlil mluvčí společnosti. V dokumentu se pak objeví také známé osobnosti jako Santo Versace, Sharon Stone, Helen Mirren nebo Samuel L. Jackson. Snímek se má objevit také na plátnech kin.

Zdroj: WWD, The Hill, NSS Magazine, Twitter, Instagram

Nový módní dokument představil vzestup Milána. Promluvil v něm Armani i Ford

Luxusní módní značky, na které si potrpí nejbohatší lidé

Luxusní móda je nejčastěji spojována se značkami prezentovanými na týdnech módy, díky kterým se stávají veřejně známými. Ale i ve světě špičkového stylu existují skryté drahokamy, které si zakládají na své exkluzivitě. V oblibě je má především "nejvyšší třída". Pojďte se tedy podívat, do jakých značek se často oblékají celebrity, světoví vůdci nebo i ti, kterým proudí v žilách modrá krev.

Moncler zachytil ve spolupráci s Aliciou Keys ducha New Yorku. Inspiroval se jejími sny z 90. let

V nové kolekci italské značky Moncler představila Alicia Keys své nejhlubší dojmy z New Yorku. Oversized sportovní bundy, bucket hat, úzké halter topy a neonové barvy tak vystihují 90. léta Manhattanu.

Šátek jako sezónní nezbytnost. Vytvořte z obyčejného doplňku neodolatelný kousek

Šátek je od dávných dob nepostradatelným doplňkem, který by neměl chybět v žádném šatníku. S jarem přichází několik možností, jak ho nosit. I se simple lookem takový šátek dokáže divy. Podívejte se s námi na TOP 5 nápadů, které z vás vykouzlí královnu šátků!