Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Součástí Milánského týdnu módy bylo také první promítání dokumentu Milano: The Inside Story of Italian Fashion. Pojednává o nejznámějších tvářích italské módy i tom, jak přispěly k utváření módního centra, kterým je dnes Miláno. Vystoupil v něm například Giorgio Armani nebo Tom Ford.

  Diváci sobotní premiéry nového módního dokumentu v Miláně zjistili více nejen o tom, jak se město v severní Itálii dostalo na vrchol světové módy. Dozvěděli se také dosud neznámé detaily o chodu italských módních domů, jako je Gucci, Versace nebo Armani. „Snímek pojednává o tom, jak Milán získal na důležitosti, i jak moc významné jsou ve světě módy rodinné podniky,“ okomentoval dokument šéf společnosti Ermenegildo Zegna Group Gildo Zegna.

  Uvnitř nového dokumentu s názvem Milano: The Inside Story of Italian Fashion najdou diváci například zpověď bývalého kreativního ředitele Gucci Toma Ford. O minulosti firmy promluví společně s bývalým generálním ředitelem stejné společnosti, Domenicem De Sole. Zabývat se budou například tématem neúspěšného spojení jedněch z největších italských značek historie, tedy Gucci a Versace. O takový krok se totiž obě firmy pokusily dokonce dvakrát.

  Poprvé ovšem sloučení selhalo kvůli vraždě návrháře Gianni Versace roku 1997. Podruhé vyjednávání padlo kvůli rozhodnutí Donatelly Versace zůstat v pozici kreativní ředitelky značky jejího bratra. Hlavní hvězdou dokumentu je ale také návrhář Giorgio Armani, který italskou módu ovlivnil především svou kolekcí z 80. let. Tehdy totiž představil přelomový návrh saka, které později ve filmu American Gigolo představil také herec Richard Gere. Na konci dokumentu také Armani poznamenal, že z vedení značky i nadále odejít nehodlá.

  Módní dokument schytal také kritiku. Výsledek nás zklamal, míní Valentino

  „Snímek je mezinárodním filmem s hlubokou italskou duší,“ okomentoval dokument jeden z jeho producentů a autorů Giuseppe Pedersoli. Jeho režie se pak ujal americký producent a režisér John Maggio. „Film není určen pouze módním znalcům, ale také širší veřejnosti,“ vyjádřil se k premiéře dokumentu jeho scénárista a producent Alan Friedman. Dokument se rozhodl pro lepší pochopení děje rozdělit na 10 částí. Obsahuje přitom podle něj na 837 archivních fotek i 57 hudebních skladeb a trvá asi hodinu a půl.

  Nový dokument ovšem čelí také kritice. Některé osobnosti italské módy si totiž stěžují na to, že se snímek příliš soustředil na pár největších jmen milánského módního světa. Nedostatečně oceněná se cítila například značka Valentino. „Finální výsledek dokumentu nás velice mrzí. Je velice dobře zrežírovaný, ale liší se od toho, co nám bylo slíbeno a co jsme očekávali,“ vysvětlil mluvčí společnosti. V dokumentu se pak objeví také známé osobnosti jako Santo Versace, Sharon Stone, Helen Mirren nebo Samuel L. Jackson. Snímek se má objevit také na plátnech kin.

  Zdroj: WWD, The Hill, NSS Magazine, Twitter, Instagram

  Nový módní dokument představil vzestup Milána. Promluvil v něm Armani i Ford

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.