More

  Součástí Milánského týdnu módy bylo také první promítání dokumentu Milano: The Inside Story of Italian Fashion. Pojednává o nejznámějších tvářích italské módy i tom, jak přispěly k utváření módního centra, kterým je dnes Miláno. Vystoupil v něm například Giorgio Armani nebo Tom Ford.

  Diváci sobotní premiéry nového módního dokumentu v Miláně zjistili více nejen o tom, jak se město v severní Itálii dostalo na vrchol světové módy. Dozvěděli se také dosud neznámé detaily o chodu italských módních domů, jako je Gucci, Versace nebo Armani. „Snímek pojednává o tom, jak Milán získal na důležitosti, i jak moc významné jsou ve světě módy rodinné podniky,“ okomentoval dokument šéf společnosti Ermenegildo Zegna Group Gildo Zegna.

  Uvnitř nového dokumentu s názvem Milano: The Inside Story of Italian Fashion najdou diváci například zpověď bývalého kreativního ředitele Gucci Toma Ford. O minulosti firmy promluví společně s bývalým generálním ředitelem stejné společnosti, Domenicem De Sole. Zabývat se budou například tématem neúspěšného spojení jedněch z největších italských značek historie, tedy Gucci a Versace. O takový krok se totiž obě firmy pokusily dokonce dvakrát.

  Poprvé ovšem sloučení selhalo kvůli vraždě návrháře Gianni Versace roku 1997. Podruhé vyjednávání padlo kvůli rozhodnutí Donatelly Versace zůstat v pozici kreativní ředitelky značky jejího bratra. Hlavní hvězdou dokumentu je ale také návrhář Giorgio Armani, který italskou módu ovlivnil především svou kolekcí z 80. let. Tehdy totiž představil přelomový návrh saka, které později ve filmu American Gigolo představil také herec Richard Gere. Na konci dokumentu také Armani poznamenal, že z vedení značky i nadále odejít nehodlá.

  Módní dokument schytal také kritiku. Výsledek nás zklamal, míní Valentino

  „Snímek je mezinárodním filmem s hlubokou italskou duší,“ okomentoval dokument jeden z jeho producentů a autorů Giuseppe Pedersoli. Jeho režie se pak ujal americký producent a režisér John Maggio. „Film není určen pouze módním znalcům, ale také širší veřejnosti,“ vyjádřil se k premiéře dokumentu jeho scénárista a producent Alan Friedman. Dokument se rozhodl pro lepší pochopení děje rozdělit na 10 částí. Obsahuje přitom podle něj na 837 archivních fotek i 57 hudebních skladeb a trvá asi hodinu a půl.

  Nový dokument ovšem čelí také kritice. Některé osobnosti italské módy si totiž stěžují na to, že se snímek příliš soustředil na pár největších jmen milánského módního světa. Nedostatečně oceněná se cítila například značka Valentino. „Finální výsledek dokumentu nás velice mrzí. Je velice dobře zrežírovaný, ale liší se od toho, co nám bylo slíbeno a co jsme očekávali,“ vysvětlil mluvčí společnosti. V dokumentu se pak objeví také známé osobnosti jako Santo Versace, Sharon Stone, Helen Mirren nebo Samuel L. Jackson. Snímek se má objevit také na plátnech kin.

  Zdroj: WWD, The Hill, NSS Magazine, Twitter, Instagram

  Nový módní dokument představil vzestup Milána. Promluvil v něm Armani i Ford

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.