Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Dior ve své luxusní galerii pravidelně představuje výstavy zaměřené na svůj módní archiv. Tentokrát se v La Galerie Dior, umístěné v původním ateliéru módního domu, rozhodla vzdát hold ženám. Vystaví totiž umění zachycující spolupráci Dior s ženskými umělkyněmi. Značka tak opět potvrdila, že se nadále drží své feministické message.

  Jakmile vstoupíte do luxusních prostor La Galerie Dior na pařížské 30 Avenue Montaigne, pochopíte, čemu se nejnovější výstava galerie věnuje. Přivítá vás totiž fotografie ikonického trička Dior s nápisem Všichni bychom měli být feministi (We Should All Be Feminists). Ve své debutové kolekci ho představila současná kreativní ředitelka společnosti Maria Grazia Chiuri. Vedení módního domu totiž tentokrát upřelo pozornost na ženy.

  Od pátku 24. listopadu do pondělí 13. května budete mít možnost spatřit umění i návrhy představující spolupráci Dior s ženami. Spatřit budete moct například historický obraz umělkyně Leonor Fini, který kdysi ve své galerii vystavil sám Christian Dior. Chybět ale nebude ani reprezentace moderního umění. Zapojené jsou totiž také současné umělkyně jako Judy Chicago, Eva Jospin, Brigitte Niedermair a Katerina Jebb.

  Speciální místnost je rovněž věnovaná mexické umělkyni Elině Chauvet, která letos s Marii Grazii Chiuri spolupracovala na finále její cruise kolekce. Na řadu bílých šatů s klasickým Dior pasem a bar jackets totiž vyšila feministické vzkazy ve svém typickém stylu. „Nejsem tvůj majetek,“ stojí například na jednom kousku rudou nití. Jednotlivé části výstavy také propojují díla Kateriny Jebb. Vytváří totiž digitální fotografie sestavené z různých menších obrazů.

  Ženy stály v centru módního domu od samého počátku. Dior se inspiroval svou matkou i sestrou

  „Galerie usiluje o to stát se laboratoří ve smyslu děl, která vystavujeme a toho, jak odhalují různé části historie módního domu,“ popsal ředitel La Galerie Dior Olivier Flaviano. Hlavní message výstavy je tedy tentokrát to, že ženy hrály ve společnosti klíčovou roli už od jejího počátku. Sám Christian Dior byl totiž hluboce ovlivněný jak svou matkou Madeleine, tak sestrou Catherine, podle které vytvořil ikonický parfém Miss Dior.

  Také Maria Grazia Chiuri razí po celou svou kariéru jasný feministický přístup. Od svého nástupu do Dior roku 2017 proto také spolupracovala s řadou umělkyň. Luxusní La Galerie Dior pak své dveře poprvé otevřela v březnu loňského roku. Jejím cílem je zachytit historii módního domu v místě, kde roku 1946 vznikl. Součástí je proto také pracovna Christiana Dior nebo sál, ve kterém návrhář pořádal své první módní přehlídky.

  Zdroje: WWD, My French Country Home, Town and Country Magazine, Instagram, YouTube

  Nová výstava Dior oslavuje ženy. Zdůrazňuje feministickou message módního domu

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.