Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Dior ve své luxusní galerii pravidelně představuje výstavy zaměřené na svůj módní archiv. Tentokrát se v La Galerie Dior, umístěné v původním ateliéru módního domu, rozhodla vzdát hold ženám. Vystaví totiž umění zachycující spolupráci Dior s ženskými umělkyněmi. Značka tak opět potvrdila, že se nadále drží své feministické message.

  Jakmile vstoupíte do luxusních prostor La Galerie Dior na pařížské 30 Avenue Montaigne, pochopíte, čemu se nejnovější výstava galerie věnuje. Přivítá vás totiž fotografie ikonického trička Dior s nápisem Všichni bychom měli být feministi (We Should All Be Feminists). Ve své debutové kolekci ho představila současná kreativní ředitelka společnosti Maria Grazia Chiuri. Vedení módního domu totiž tentokrát upřelo pozornost na ženy.

  Od pátku 24. listopadu do pondělí 13. května budete mít možnost spatřit umění i návrhy představující spolupráci Dior s ženami. Spatřit budete moct například historický obraz umělkyně Leonor Fini, který kdysi ve své galerii vystavil sám Christian Dior. Chybět ale nebude ani reprezentace moderního umění. Zapojené jsou totiž také současné umělkyně jako Judy Chicago, Eva Jospin, Brigitte Niedermair a Katerina Jebb.

  Speciální místnost je rovněž věnovaná mexické umělkyni Elině Chauvet, která letos s Marii Grazii Chiuri spolupracovala na finále její cruise kolekce. Na řadu bílých šatů s klasickým Dior pasem a bar jackets totiž vyšila feministické vzkazy ve svém typickém stylu. „Nejsem tvůj majetek,“ stojí například na jednom kousku rudou nití. Jednotlivé části výstavy také propojují díla Kateriny Jebb. Vytváří totiž digitální fotografie sestavené z různých menších obrazů.

  Ženy stály v centru módního domu od samého počátku. Dior se inspiroval svou matkou i sestrou

  „Galerie usiluje o to stát se laboratoří ve smyslu děl, která vystavujeme a toho, jak odhalují různé části historie módního domu,“ popsal ředitel La Galerie Dior Olivier Flaviano. Hlavní message výstavy je tedy tentokrát to, že ženy hrály ve společnosti klíčovou roli už od jejího počátku. Sám Christian Dior byl totiž hluboce ovlivněný jak svou matkou Madeleine, tak sestrou Catherine, podle které vytvořil ikonický parfém Miss Dior.

  Také Maria Grazia Chiuri razí po celou svou kariéru jasný feministický přístup. Od svého nástupu do Dior roku 2017 proto také spolupracovala s řadou umělkyň. Luxusní La Galerie Dior pak své dveře poprvé otevřela v březnu loňského roku. Jejím cílem je zachytit historii módního domu v místě, kde roku 1946 vznikl. Součástí je proto také pracovna Christiana Dior nebo sál, ve kterém návrhář pořádal své první módní přehlídky.

  Zdroje: WWD, My French Country Home, Town and Country Magazine, Instagram, YouTube

  Nová výstava Dior oslavuje ženy. Zdůrazňuje feministickou message módního domu

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.