Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Na slavné adrese 30 avenue Montaigne, která se nachází v samém srdci Paříže v mimořádně elegantní čtvrti „zlatého trojúhelníku“, se nyní nachází La Galerie Dior, první muzeum pařížského módního domu. Prostřednictvím podmanivého scénografického ztvárnění, které navrhla Nathalie Crinière, galerie vypráví a symbolizuje pařížskou epopej haute couture, krásy a parfémů.

  Za emblematickou fasádou, navrženou v nejčistším francouzském stylu druhé poloviny 19. století s propracovanými balkony, volutami a maskarony se rodilo více než sedmdesát let kolekcí. La Galerie Dior, umístěná ve stejné budově jako legendární butik ale se samostatným vchodem z ulice François-Ier, byla plánována jako samostatná kulturní atrakce, úschovna módních vzpomínek, nad níž jako by se vznášel duch samotného Christiana Diora.

  Foto: Galerie Dior

  Při vstupu do budovy vás uvítá současné dílo navržené britským umělcem Marcem Quinem podle jednoho z otisků prstů samotného zakladatele a jeho portrét od francouzsko-čínského umělce Yan Pei-Minga. Poté, co vystoupáte po nádherném schodišti obklopeném přibližně patnácti sty miniaturami ze světa Dior, které jsou laděny do barevných odstínů, objevíte na ploše 2000 m2 ve dvou patrech některé z nejvýraznějších modelů této slavné značky, které jako by se vznášely ve vzduchu. Kompletní historii domu odhaluje třináct tematických místností galerie. Příběh, který se píše prostřednictvím jeho tvůrců, ale také prostřednictvím žen, které ztělesňovaly a předváděly styl Dior na červených kobercích po celém světě. Můžete se těšit na představení těch nejúchvatnějších modelů značky Dior, které se poprvé sešly v Paříži!

  Foto: Galerie Dior

  Nahlédněte pod pokličku

  Příběh značky Dior započal především díky jednomu nadanému muži a jeho vášni pro ženy a módu. V podkroví si zřídil malé návrhářské studio, dílny a šest malých konferenčních místností. Tuto „kancelář snů“, jak ji Monsieur Dior rád nazýval, můžete nyní konečně navštívit. Je to jedinečná příležitost prohlédnout si nejrůznější modely, originální mistrovy skici, archivní dokumenty, knihy, doplňky a dokonce i jeho pracovní stůl.

  Na adrese 30 avenue Montaigne, kde se značka zrodila, naleznete také butik dechberoucích rozměrů, který v sobě spojuje několik světů. V přízemí představuje návrhářka Maria Grazia Chiuri své konfekční oděvy, doplňky, boty a kožené zboží. Po jejím boku odhaluje svou kolekci Dior Men renomovaný návrhář Kim Jones.

  Vystoupejte po majestátním schodišti do prvního patra a objevte vyjimečné modely z exotické kůže a večerní šaty navržené Marií Grazií Chiuri. Poblíž jsou v luxusní vitríně vystaveny kolekce jemných šperků a také zde Dior Maison nově definuje eleganci a design.

  Gurmánská přestávka

  Po nákupech nebo návštěvě galerie vás restaurace Monsieur Dior zve k posezení a vychutnání si špičkové francouzské kuchyně, kterou má ve své režii šéfkuchař Jean Imbert. Vše zde znázorňuje nenapodobitelné francouzské umění, od jednoduchého ale přesto elegantního interiéru až po nádobí z kolekce Dior Maison, které zdokonaluje klasické pokrmy inspirované historií značky.

  Foto: Dior

  Na okraji jedné ze zahrad si udělejte chvilku na gurmánskou přestávku v La Pâtisserie. Jelikož Christian Dior byl opravdový gurmán, měl podnik povinnost vytvořit tuto lahodnou přehlídku cukrářských dobrot. Jean Imbert se svými charakteristickými dorty nebo originálními výtvory nově interpretuje dezerty, které dokonale doplňují pečlivě vybrané čaje a kávy.

  Využijte tohoto výjimečného místa, které klade důraz na potěšení, sdílení a dokonalost.

  Zbožňujeme Diora!

  Zdroje: visitparisregion.com, lofficielbaltic.com, dior.com, inplacescityguide.com, galeriedior.com, Instagram, YouTube

  Znáte ráj na 30 avenue Montaigne?

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.