Na slavné adrese 30 avenue Montaigne, která se nachází v samém srdci Paříže v mimořádně elegantní čtvrti „zlatého trojúhelníku“, se nyní nachází La Galerie Dior, první muzeum pařížského módního domu. Prostřednictvím podmanivého scénografického ztvárnění, které navrhla Nathalie Crinière, galerie vypráví a symbolizuje pařížskou epopej haute couture, krásy a parfémů.

Za emblematickou fasádou, navrženou v nejčistším francouzském stylu druhé poloviny 19. století s propracovanými balkony, volutami a maskarony se rodilo více než sedmdesát let kolekcí. La Galerie Dior, umístěná ve stejné budově jako legendární butik ale se samostatným vchodem z ulice François-Ier, byla plánována jako samostatná kulturní atrakce, úschovna módních vzpomínek, nad níž jako by se vznášel duch samotného Christiana Diora.

Foto: Galerie Dior

Při vstupu do budovy vás uvítá současné dílo navržené britským umělcem Marcem Quinem podle jednoho z otisků prstů samotného zakladatele a jeho portrét od francouzsko-čínského umělce Yan Pei-Minga. Poté, co vystoupáte po nádherném schodišti obklopeném přibližně patnácti sty miniaturami ze světa Dior, které jsou laděny do barevných odstínů, objevíte na ploše 2000 m2 ve dvou patrech některé z nejvýraznějších modelů této slavné značky, které jako by se vznášely ve vzduchu. Kompletní historii domu odhaluje třináct tematických místností galerie. Příběh, který se píše prostřednictvím jeho tvůrců, ale také prostřednictvím žen, které ztělesňovaly a předváděly styl Dior na červených kobercích po celém světě. Můžete se těšit na představení těch nejúchvatnějších modelů značky Dior, které se poprvé sešly v Paříži!

Foto: Galerie Dior

Nahlédněte pod pokličku

Příběh značky Dior započal především díky jednomu nadanému muži a jeho vášni pro ženy a módu. V podkroví si zřídil malé návrhářské studio, dílny a šest malých konferenčních místností. Tuto „kancelář snů“, jak ji Monsieur Dior rád nazýval, můžete nyní konečně navštívit. Je to jedinečná příležitost prohlédnout si nejrůznější modely, originální mistrovy skici, archivní dokumenty, knihy, doplňky a dokonce i jeho pracovní stůl.

Na adrese 30 avenue Montaigne, kde se značka zrodila, naleznete také butik dechberoucích rozměrů, který v sobě spojuje několik světů. V přízemí představuje návrhářka Maria Grazia Chiuri své konfekční oděvy, doplňky, boty a kožené zboží. Po jejím boku odhaluje svou kolekci Dior Men renomovaný návrhář Kim Jones.

Vystoupejte po majestátním schodišti do prvního patra a objevte vyjimečné modely z exotické kůže a večerní šaty navržené Marií Grazií Chiuri. Poblíž jsou v luxusní vitríně vystaveny kolekce jemných šperků a také zde Dior Maison nově definuje eleganci a design.

Gurmánská přestávka

Po nákupech nebo návštěvě galerie vás restaurace Monsieur Dior zve k posezení a vychutnání si špičkové francouzské kuchyně, kterou má ve své režii šéfkuchař Jean Imbert. Vše zde znázorňuje nenapodobitelné francouzské umění, od jednoduchého ale přesto elegantního interiéru až po nádobí z kolekce Dior Maison, které zdokonaluje klasické pokrmy inspirované historií značky.

Foto: Dior

Na okraji jedné ze zahrad si udělejte chvilku na gurmánskou přestávku v La Pâtisserie. Jelikož Christian Dior byl opravdový gurmán, měl podnik povinnost vytvořit tuto lahodnou přehlídku cukrářských dobrot. Jean Imbert se svými charakteristickými dorty nebo originálními výtvory nově interpretuje dezerty, které dokonale doplňují pečlivě vybrané čaje a kávy.

Využijte tohoto výjimečného místa, které klade důraz na potěšení, sdílení a dokonalost.

Zbožňujeme Diora!

Zdroje: visitparisregion.com, lofficielbaltic.com, dior.com, inplacescityguide.com, galeriedior.com, Instagram, YouTube

Znáte ráj na 30 avenue Montaigne?

Luxusní módní značky, na které si potrpí nejbohatší lidé

Luxusní móda je nejčastěji spojována se značkami prezentovanými na týdnech módy, díky kterým se stávají veřejně známými. Ale i ve světě špičkového stylu existují skryté drahokamy, které si zakládají na své exkluzivitě. V oblibě je má především "nejvyšší třída". Pojďte se tedy podívat, do jakých značek se často oblékají celebrity, světoví vůdci nebo i ti, kterým proudí v žilách modrá krev.

Moncler zachytil ve spolupráci s Aliciou Keys ducha New Yorku. Inspiroval se jejími sny z 90. let

V nové kolekci italské značky Moncler představila Alicia Keys své nejhlubší dojmy z New Yorku. Oversized sportovní bundy, bucket hat, úzké halter topy a neonové barvy tak vystihují 90. léta Manhattanu.