More

  Na slavné adrese 30 avenue Montaigne, která se nachází v samém srdci Paříže v mimořádně elegantní čtvrti „zlatého trojúhelníku“, se nyní nachází La Galerie Dior, první muzeum pařížského módního domu. Prostřednictvím podmanivého scénografického ztvárnění, které navrhla Nathalie Crinière, galerie vypráví a symbolizuje pařížskou epopej haute couture, krásy a parfémů.

  Za emblematickou fasádou, navrženou v nejčistším francouzském stylu druhé poloviny 19. století s propracovanými balkony, volutami a maskarony se rodilo více než sedmdesát let kolekcí. La Galerie Dior, umístěná ve stejné budově jako legendární butik ale se samostatným vchodem z ulice François-Ier, byla plánována jako samostatná kulturní atrakce, úschovna módních vzpomínek, nad níž jako by se vznášel duch samotného Christiana Diora.

  Foto: Galerie Dior

  Při vstupu do budovy vás uvítá současné dílo navržené britským umělcem Marcem Quinem podle jednoho z otisků prstů samotného zakladatele a jeho portrét od francouzsko-čínského umělce Yan Pei-Minga. Poté, co vystoupáte po nádherném schodišti obklopeném přibližně patnácti sty miniaturami ze světa Dior, které jsou laděny do barevných odstínů, objevíte na ploše 2000 m2 ve dvou patrech některé z nejvýraznějších modelů této slavné značky, které jako by se vznášely ve vzduchu. Kompletní historii domu odhaluje třináct tematických místností galerie. Příběh, který se píše prostřednictvím jeho tvůrců, ale také prostřednictvím žen, které ztělesňovaly a předváděly styl Dior na červených kobercích po celém světě. Můžete se těšit na představení těch nejúchvatnějších modelů značky Dior, které se poprvé sešly v Paříži!

  Foto: Galerie Dior

  Nahlédněte pod pokličku

  Příběh značky Dior započal především díky jednomu nadanému muži a jeho vášni pro ženy a módu. V podkroví si zřídil malé návrhářské studio, dílny a šest malých konferenčních místností. Tuto „kancelář snů“, jak ji Monsieur Dior rád nazýval, můžete nyní konečně navštívit. Je to jedinečná příležitost prohlédnout si nejrůznější modely, originální mistrovy skici, archivní dokumenty, knihy, doplňky a dokonce i jeho pracovní stůl.

  Na adrese 30 avenue Montaigne, kde se značka zrodila, naleznete také butik dechberoucích rozměrů, který v sobě spojuje několik světů. V přízemí představuje návrhářka Maria Grazia Chiuri své konfekční oděvy, doplňky, boty a kožené zboží. Po jejím boku odhaluje svou kolekci Dior Men renomovaný návrhář Kim Jones.

  Vystoupejte po majestátním schodišti do prvního patra a objevte vyjimečné modely z exotické kůže a večerní šaty navržené Marií Grazií Chiuri. Poblíž jsou v luxusní vitríně vystaveny kolekce jemných šperků a také zde Dior Maison nově definuje eleganci a design.

  Gurmánská přestávka

  Po nákupech nebo návštěvě galerie vás restaurace Monsieur Dior zve k posezení a vychutnání si špičkové francouzské kuchyně, kterou má ve své režii šéfkuchař Jean Imbert. Vše zde znázorňuje nenapodobitelné francouzské umění, od jednoduchého ale přesto elegantního interiéru až po nádobí z kolekce Dior Maison, které zdokonaluje klasické pokrmy inspirované historií značky.

  Foto: Dior

  Na okraji jedné ze zahrad si udělejte chvilku na gurmánskou přestávku v La Pâtisserie. Jelikož Christian Dior byl opravdový gurmán, měl podnik povinnost vytvořit tuto lahodnou přehlídku cukrářských dobrot. Jean Imbert se svými charakteristickými dorty nebo originálními výtvory nově interpretuje dezerty, které dokonale doplňují pečlivě vybrané čaje a kávy.

  Využijte tohoto výjimečného místa, které klade důraz na potěšení, sdílení a dokonalost.

  Zbožňujeme Diora!

  Zdroje: visitparisregion.com, lofficielbaltic.com, dior.com, inplacescityguide.com, galeriedior.com, Instagram, YouTube

  Znáte ráj na 30 avenue Montaigne?

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.