Žhavá, sytá přesto elegantní a sofistikovaná – to je viva magenta. Institut Pantone ji označil jako barvu roku 2023 a není divu! Tato barva je v současné době neuvěřitelně populární nejen v módním průmyslu, ale také v oblasti designu a umění. Viva magenta je kombinací různých odstínů fialové s růžovou barvou a její intenzita ji činí výraznou a nezaměnitelnou.

Jako každý rok, i letos se viva magenta objevuje na módních molech a kolekcích předních návrhářů. Například značka Gucci ji využila v kombinaci s jinými sytými barvami, jako je tyrkysová a limetková. Na přehlídce Valentino viva magenta dominovala v jednoduchých, ale elegantních siluetách, které podtrhují krásu a intenzitu této barvy.

Viva Magneta must-haves

Viva Magneta kabelka od italské značky The Attico je luxusní kousek, který okouzlí snad každého. Trojúhelníkový tvar je velmi jednoduchý, ale v kombinaci s výraznou barvou a atypickým zipem z kabelky dělá nezbytný kousek šatníku.

Foto: The Attico

Za hřích stojí i letošní pecka od Jacquemus – Le Bisou bag. Zajímavý materiál dodává barvě ten správný šmrnc. Koupí této kabelky spojíte dva trendy najednou, tedy nejoblíbenější letošní barvu a jednu z nejvíce trendujících kabelek.

Foto: Jacquemus

Šaty má pod svými křídly především Valentino. Perfektně budou vypadat při jakékoliv příležitosti.

Foto: Valentino

Favoritem v řadách obuvi se staly heels od Christiana Loboutin. Jsou opravdu velkolepé, proto je doporučujeme kombinovat jako nejvýraznější složku outfitu, ideálně tedy s černými minišaty a malou kabelkou.

Foto: Christian Loboutin

Na letní měsíce při nesnesitelných vedrech oceníte i stylové slides. Gucci jedny dokonalé připravilo. Kombinace barvy a vysoké platformy opět splňuje všechny trendové požadavky tohoto roku.

Foto: Gucci

A nakonec krásný kostýmek! Ten vám zajistí jarní kolekce Dolce&Gabbana. Vhodný je jak do práce, tak i na různé akce a eventy. V kombinaci s jakýmkoliv šátkem kostým přímo volá po projížďce Cabriem.

Foto: Dolce&Gabbana

Nezbytnosti v barvě roku 2023. Magnetizujte pohledy kolemjdoucích s barvou Viva Magneta

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.