Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Znáte to, ráno vycházíte z domu a venku panuje teplota klidně kolem nuly. Odpoledne při návratu z práce se potíte a vláčíte v ruce veškeré vrstvy, které jsou odpoledne navíc. S tímto problémem pomůže jedině správná přechodová bunda. Ráno vás ochrání před chladem, odpoledne se ale nebudete cítit přehřátě.

  Skvělou inspiraci pro oblékání do současného jarního počasí jsme načerpali v ulicích Milána, New Yorku a Londýna v době konání jejich týdnů módy. Tamní teplotní podmínky se v těchto místech shodovaly s těmi aktuálními v Česku. Pouliční styl tedy opět předvedl velmi kreativní looky, avšak svrchní díly ponechal jednoduché. Po jednotlivých kouscích jsme zapátrali v buticích COS, The Row nebo Toteme.

  Klíč k dokonalým přechodovým lookům je jednoduchost. Zachovejte barvy pod kontrolou

  Výběr přechodových svrchních oděvů by měl být co nejjednodušší, zejména pokud jde o barevné schéma. Jarní nadšení pro barvy a vzory můžete uplatnit ve spodních vrstvách outfitu. Rána ale často nepřináší chuť na složité kombinace, které by ladily s výraznými svršky.

  Volba neutrálních barev a jednoduchých střihů u jarních bund tak umožní snadné sladění s různými spodními vrstvami. Zároveň přináší větší flexibilitu při každodenním oblékání.

  Zdroj: TOTEME

  Jednou z nejvkusnějších možností, jak se vypořádat s jarními teplotami, nabízí značka Toteme. Její kousky stoprocentně odpovídají předchozímu popisu. Ať už si vyberete „něco mezi“ blejzrem a košilí, nebo zvolíte kožené sako, všechny varianty bude více než vkusné.

  Kde ale leží hlavní gró úspěšného jarního outfitu? Jen a pouze v materiálech. To, že vám je vedro v koženkové bundě z fast fashion obchodů neznamená, že stejný výsledek způsobí i bunda z pravé kůže. Umělé materiály totiž často disponují nepříznivými vlastnostmi. Jistě se vám stalo, že jste oblékli huňatý svetr z polyesteru, který vás ale vůbec nezahřál.

  Kreativitu a hravost projevte pomocí atypických střihů. Promyšleně a zároveň jednoduše vypadá i komplet

  The Row letošní jaro předvedlo ten nejstylovější workwear. Oba následující looky maximálně korespondují se současnými trendy i nenuceným luxusem. Lehce oversized a přesto padnoucí sako v kompletu s kalhotami vždy působí velmi propracovaně. Dáte tím najevo, že jste nad outfitem přemýšleli, ale zároveň jste se drželi hranic městské módy.

  Zdroj: The Row

  Pokud ovšem chcete působit více kreativně, můžete se poohlédnout po atypicky střiženém svršku. Ideální je například kabát s „pončovitým“ efektem. Barva takového kousku je opět teple zemitá a lze s ní kombinovat většinu dalších teplých barev.

  Street style variantu nejlépe znázorňuje Sacai. Asymetrické bombery vyhlížejí ležérně i elegantně

  Ne každý den máme chuť na ryze elegantní look, proto ho můžete „rozbít“ ležérním a stále sofistikovaným bomberem. Sacai je skvělým pomocníkem na pomezí streetwearu a elegantních kousků. Jejich outerwear působí také prakticky, proto se na takovou bundu můžete spolehnout i při cestování.

  Zdroj: Sacai

  Vytvořit perfektní a elegantní jarní look do města je ve výsledku poměrně jednoduché. S jarem ale přichází i touha po nejrůznějších výletech a vycestování takřka kamkoliv. Pokud se chystáte do přírody a i tak chcete vypadat stylově, vyzkoušejte značku Rains.

  Zdroj: Rains

  Není totiž tajemstvím, že většina kousků z butiků nabízejících sportovní oblečení vypadá naprosto příšerně. Naštěstí ale existují také více módně vyhlížející brandy. Oblečení je však stále nepromokavé, praktické a vytvoří přehlídkové molo i z lesa. Styling samozřejmě provedete jinak než na fotografiích, ale i tak se bude jistě jednat o skvělý look.

  Foto:Toteme

  Nenechte se zaskočit kolísavou teplotou. Přechodové bundy nabízí stejnou proměnlivost jako počasí

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.