Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jaro představuje každoroční symfonii kontrastů. Teplé denní paprsky slunce tančí s chladným větrem večerních hodin a my stojíme před nelehkým úkolem. Jak se stylově přizpůsobit těmto proměnlivým podmínkám? V takových chvílích se ukazuje, že kousek, který se stane naším věrným spojencem, je mikina.

  Možná si právě říkáte, jak moc může být výběr správné mikiny problematický. Stejně jako u jiných šatníkových prvků, je ale také oblast mikin velmi pestrá. Rozhodovat se tak můžete mezi nespočtem možnostmi. Nabízí se zapínací, oversized i takzvaně cropnuté verze.

  Každá se ovšem hodí pro jinou příležitost a outfit. Stylovou hoodie moderní módní spotřebitelé v posledních letech zakomponují takřka kamkoliv. TikTok scéna se jí dokonce nebojí vynést i s formálními kalhotami a košilí. Pojďme se podívat, jak na to.

  V roce 2024 vyhrává zapínací verze. Stylizačních možností je celá řada

  První na seznamu je klasika, která nikdy nezklame, a tou je mikina na zip. Ve vašem jarním šatníku ji můžete považovat za nejvíce multifunkční nástroj k vytvoření ležérního vzhledu. Můžete ji nosit zavřenou pro udržení většího tepla, nebo ji rozepnout a dát na obdiv skvělý design graficky potisknutého trička. Ano, i potisk je opět v kurzu.

  Zdroj: Acne Studios

  Když jsme zmínili slovo multifunkční, měli jsme na mysli několik variant stylingu. Mikina je původně street style klasika, která se hodí k džínům a teniskám. V poslední době se ale hlavně na sociálních sítích setkáváme i s kombinací, při které vynesete společenské kalhoty, polo rozepnutou hoodie s bílou košilí a kravatou, a to nejlépe s virálním kouskem od Prada.

  Oversized mikina je nejosvědčenější klasika. V průběhu let ji do nabídky zařadil téměř každý módní dům

  Oversized mikiny se staly středobodem pozornosti nejen v pouličním stylu, ale také ve světě haute couture. Módní domy, jejichž návrhy obvykle zdobí světové módní přehlídky, přicházejí s inovativními způsoby, jak pohodlnou a nadměrnou siluetu začlenit do svých kolekcí. Co dříve mohlo působit jako pouhý sportovní kousek, rezonuje nyní s elegancí a luxusem haute couture.

  Zdroj: Balenciaga

  O oversized mikině můžeme hovořit jako o unisex kousku. Neexistuje žádný aspekt nebo detail, který by určoval, jakému pohlaví mikina náleží. Slušivé varianty nabízí například populární Balenciaga. Při nákupu online si pečlivě prostudujte velikostní tabulku, protože M oblékne i XL postava.

  Na scénu se vrací materiál z nultých let. S „cropnutými“ kousky zacházejte opatrně

  Obliba Y2K stále trvá, proto se do popředí navrací tehdy oblíbený velur. Jistě si pamatujete dobu, kdy Paris Hilton a ještě neznámá Kim Kardashian dováděly na různých akcích v teplákových soupravách značky Juicy Couture. V podstatě všechny jejich ikonické fotografie pak obsahují velur. Letos ale s mnohem vkusnější verzí přispěchal například Alexander Wang.

  Zdroj: Alexander Wang

  Značka totiž nabízí velurové komplety v hned několika barvách. Můžete je tak mimo jiné pořídit i na Y2K stylizovaný večírek. S jinými „cropnutými“ mikinami ale zacházejte opatrně. Snadno se stane, že zvolíte špatný styling a finiš vypadá jako z roku 2017.

  Když už se pro takovou mikinu rozhodnete, zvolte k ní spíše velmi široké kalhoty. Stále se totiž držíme pravidla diktujícího, že jeden upnutý kousek musí vybalancovat ten oversized.

  Počasí „na mikinu“ právě začíná. Vyberte si na jaro správnou hoodie

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.