Kolekce Chanel pro sezónu podzim-zima 2022/23, navržená uměleckou ředitelkou módního domu Virginie Viard, bude tento týden dostupná v pražském butiku na Pařížské 22.

Dvorní fotografové módního domu Chanel, Inez & Vinoodh, si pro focení podzimní ready-to-wear kampaně vybrali modelku Rianne Van Rompaey. „Chtěli jsme přivést venkov, skotskou krajinu v okolí řeky Tweed, do městského života,“ vysvětluje dvojice fotografů, která se řídila kontrastem mezi výlety Gabrielle Chanel do oblasti řeky Tweed, kde hledala inspiraci pro své tvídy v přírodě a životem v Paříži, kde oblékala ženy s obrovskou svobodou pohybu a lehkostí.

Kontrast mezi venkovem a městským životem

Tato dualita se promítá do dvou kampaňových focení. První se odehrává venku, v barvách, kde vládne příroda, mlha a tajemství. Druhé je složeno z černobílých portrétů pořízených ve studiu s více grafickými formami a siluetami zavěšenými v rovnováze. „Zahradní záběry přinášejí venkov do města s důrazem na magickou ženskou atmosféru, zatímco studiové portréty ji vytrhnou ze skutečného světa a zaměřují se na jemná vyjádření půvabu CHANEL.“

Modelka Rianne Van Rompaey interpretuje různé aspekty tvídu, směs podzimních barev a fuchsie, a obléká se do obleku, kabátu, pleteného oblečení nebo malých kožených šatů se stejnou elegancí. 

„Rianne je pro nás věčnou inspirací. Je schopna promítnout a ztělesnit jakoukoli postavu s grácií a inteligencí. Máme silné spojení prostřednictvím našeho holandského původu a vyrůstání v Nizozemsku.“ říká fotografické duo.

Nejnovější kolekce Chanel podzim-zima 2022/23 míří do pražského butiku v Pařížské

Šátek jako sezónní nezbytnost. Vytvořte z obyčejného doplňku neodolatelný kousek

Šátek je od dávných dob nepostradatelným doplňkem, který by neměl chybět v žádném šatníku. S jarem přichází několik možností, jak ho nosit. I se simple lookem takový šátek dokáže divy. Podívejte se s námi na TOP 5 nápadů, které z vás vykouzlí královnu šátků!

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.

Švýcarským hodinkám se daří čím dál více. Jejich vývoz vzrostl v únoru o 12,2 procenta

Růst vývozu švýcarských hodinek z loňského roku pokračuje i v tom letošním. V únoru se totiž navýšil o 12,2 procenta. Nejvíce chtěné jsou luxusní doplňky i nadále ve Spojených státech amerických. Vývozu ale pomohla také zlepšující se ekonomická situace Číny.