More

  Kolekce Chanel pro sezónu podzim-zima 2022/23, navržená uměleckou ředitelkou módního domu Virginie Viard, bude tento týden dostupná v pražském butiku na Pařížské 22.

  Dvorní fotografové módního domu Chanel, Inez & Vinoodh, si pro focení podzimní ready-to-wear kampaně vybrali modelku Rianne Van Rompaey. „Chtěli jsme přivést venkov, skotskou krajinu v okolí řeky Tweed, do městského života,“ vysvětluje dvojice fotografů, která se řídila kontrastem mezi výlety Gabrielle Chanel do oblasti řeky Tweed, kde hledala inspiraci pro své tvídy v přírodě a životem v Paříži, kde oblékala ženy s obrovskou svobodou pohybu a lehkostí.

  Kontrast mezi venkovem a městským životem

  Tato dualita se promítá do dvou kampaňových focení. První se odehrává venku, v barvách, kde vládne příroda, mlha a tajemství. Druhé je složeno z černobílých portrétů pořízených ve studiu s více grafickými formami a siluetami zavěšenými v rovnováze. „Zahradní záběry přinášejí venkov do města s důrazem na magickou ženskou atmosféru, zatímco studiové portréty ji vytrhnou ze skutečného světa a zaměřují se na jemná vyjádření půvabu CHANEL.“

  Modelka Rianne Van Rompaey interpretuje různé aspekty tvídu, směs podzimních barev a fuchsie, a obléká se do obleku, kabátu, pleteného oblečení nebo malých kožených šatů se stejnou elegancí. 

  „Rianne je pro nás věčnou inspirací. Je schopna promítnout a ztělesnit jakoukoli postavu s grácií a inteligencí. Máme silné spojení prostřednictvím našeho holandského původu a vyrůstání v Nizozemsku.“ říká fotografické duo.

  Nejnovější kolekce Chanel podzim-zima 2022/23 míří do pražského butiku v Pařížské

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.