Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jsou základem každého botníku, nosíme je už celá dlouhá léta a outfity díky nim dostávají úplně jiný rozměr. I proto bychom se neměli bát do bílých tenisek zainvestovat. Právě teď je na trhu spousta skvělých možností a my vybrali ty nejlepší.

  Céline

  V pomyslném žebříčku oblíbenosti těchto krásek vyhrála letos první místo francouzská značka Céline. Sneakers domu Céline se nesou v duchu jednoduchého provedení, malého loga a devadesátkového vzhledu. To jsou znaky, které je dělají tak oblíbenými. Lze je kombinovat s jakýmkoliv oblečením. Hodí se k streetovému looku i k obleku. Aktuální cena je 590 EUR. Dostupné jsou na oficiálních stránkách i v buticích.

  Foto: Céline

  Prada

  Futuristické tenisky, oblíbené ve světě rapperů i fashion influencerů. První utopickou vizi těchto bot má na svém kontě sama Miuccia Prada. Prada Cloudbust Thunder tenisky se ihned staly velkým trendem hlavně mezi mladšími generacemi, právě díky vlivu influencerů a blogerů. Díky tomu je doporučujeme vynést se streetovými kousky. Perfektně vypadají i s jiným futuristickým prvkem. Ceny se pohybují od 870 EUR.

  Foto: Prada

  Balenciaga

  Trend ugly shoes Balenciaga přímo vystihuje. Všem známá kolekce Triple S tento výkřik odstartovala již v roce 2017, kdy se boty dostaly do „teniskové síně slávy“. Ikonické Balenciagy můžeme vidět doslova na „každém rohu“. Vypadá to, že ještě dlouho z módního popředí nevyjdou. Ceny také startují na 895 EUR a ke koupi se, k naší radosti, nabízí nedávno otevřený butik v Pařížské ulici.

  Foto: Balenciaga

  Miu Miu

  Máme ovšem i něco pro odlehčení. Decentním hitem tohoto roku jsou MiuMiu Chunky sneakers. Stejně jako u Céline jde o elegantní provedení s nádechem lehké logománie. Výhodou tohoto typu tenisek je právě kombinace s jakýmkoliv stylem. Pokud máte rádi originalitu, jsou to ty pravé. V ulicích Prahy s nimi pravděpodobně nikoho nepotkáte. Objednat je můžete za 710 EUR na oficiálních stránkách.

  Foto: Miu Miu

  Off-White

  Bílou stylovkou jsou také Off-White Out of Office sneakers. Jde o ryze steetové tenisky, takže kombinace spíše s volnými džíny a velkou mikinou, než s elegantními kousky. Off-White nabízí celou řadu bílých tenisek, proto doporučujeme na jejich stránkách více zalistovat. V Praze je najdeme v buticích Pařížská 17 nebo The Brands. Působivá je i cena. Pořídíme je již od 550 EUR.

  Foto: Off White

  Louis Vuitton

  Snad nejvíce známými „insta-teniskami“ od Vuittona jsou Time Out Sneakers. Známe je z instagramových profilů téměř všech fashion influencerek. Kombinace Louis Vuitton monogramů a bílého zpracování je legendární. Například stejně jako u černých kabelek Lady Dior se tenisky dostaly do podvědomí i lidem vyznávajících minimalismus. Aktuální cena je 845 EUR.

  Foto: Louis Vuitton

  Saint Laurent

  Mezi oblíbené bílé boty se tento rok řadí i tenisky z řady Court Classic. Co se týče barev, tak i přesto, že jsou bílé, najdeme více možností barevných detailů. Jsou opravdu minimalistické, proto to doporučujeme s ostatními složkami outfitu nepřehánět. Ceny startují na 650 EUR.

  Foto: Saint Laurent

  Zdroj: off—white, balenciaga, miumiu, prada, celine, LV, Saint Laurent

  Nejlepší bílé tenisky pro jakýkoliv outfit. Tyhle koupíte teď a nosit můžete pořád

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.