Jsou základem každého botníku, nosíme je už celá dlouhá léta a outfity díky nim dostávají úplně jiný rozměr. I proto bychom se neměli bát do bílých tenisek zainvestovat. Právě teď je na trhu spousta skvělých možností a my vybrali ty nejlepší.

Céline

V pomyslném žebříčku oblíbenosti těchto krásek vyhrála letos první místo francouzská značka Céline. Sneakers domu Céline se nesou v duchu jednoduchého provedení, malého loga a devadesátkového vzhledu. To jsou znaky, které je dělají tak oblíbenými. Lze je kombinovat s jakýmkoliv oblečením. Hodí se k streetovému looku i k obleku. Aktuální cena je 590 EUR. Dostupné jsou na oficiálních stránkách i v buticích.

Foto: Céline

Prada

Futuristické tenisky, oblíbené ve světě rapperů i fashion influencerů. První utopickou vizi těchto bot má na svém kontě sama Miuccia Prada. Prada Cloudbust Thunder tenisky se ihned staly velkým trendem hlavně mezi mladšími generacemi, právě díky vlivu influencerů a blogerů. Díky tomu je doporučujeme vynést se streetovými kousky. Perfektně vypadají i s jiným futuristickým prvkem. Ceny se pohybují od 870 EUR.

Foto: Prada

Balenciaga

Trend ugly shoes Balenciaga přímo vystihuje. Všem známá kolekce Triple S tento výkřik odstartovala již v roce 2017, kdy se boty dostaly do „teniskové síně slávy“. Ikonické Balenciagy můžeme vidět doslova na „každém rohu“. Vypadá to, že ještě dlouho z módního popředí nevyjdou. Ceny také startují na 895 EUR a ke koupi se, k naší radosti, nabízí nedávno otevřený butik v Pařížské ulici.

Foto: Balenciaga

Miu Miu

Máme ovšem i něco pro odlehčení. Decentním hitem tohoto roku jsou MiuMiu Chunky sneakers. Stejně jako u Céline jde o elegantní provedení s nádechem lehké logománie. Výhodou tohoto typu tenisek je právě kombinace s jakýmkoliv stylem. Pokud máte rádi originalitu, jsou to ty pravé. V ulicích Prahy s nimi pravděpodobně nikoho nepotkáte. Objednat je můžete za 710 EUR na oficiálních stránkách.

Foto: Miu Miu

Off-White

Bílou stylovkou jsou také Off-White Out of Office sneakers. Jde o ryze steetové tenisky, takže kombinace spíše s volnými džíny a velkou mikinou, než s elegantními kousky. Off-White nabízí celou řadu bílých tenisek, proto doporučujeme na jejich stránkách více zalistovat. V Praze je najdeme v buticích Pařížská 17 nebo The Brands. Působivá je i cena. Pořídíme je již od 550 EUR.

Foto: Off White

Louis Vuitton

Snad nejvíce známými „insta-teniskami“ od Vuittona jsou Time Out Sneakers. Známe je z instagramových profilů téměř všech fashion influencerek. Kombinace Louis Vuitton monogramů a bílého zpracování je legendární. Například stejně jako u černých kabelek Lady Dior se tenisky dostaly do podvědomí i lidem vyznávajících minimalismus. Aktuální cena je 845 EUR.

Foto: Louis Vuitton

Saint Laurent

Mezi oblíbené bílé boty se tento rok řadí i tenisky z řady Court Classic. Co se týče barev, tak i přesto, že jsou bílé, najdeme více možností barevných detailů. Jsou opravdu minimalistické, proto to doporučujeme s ostatními složkami outfitu nepřehánět. Ceny startují na 650 EUR.

Foto: Saint Laurent

Zdroj: off—white, balenciaga, miumiu, prada, celine, LV, Saint Laurent

Nejlepší bílé tenisky pro jakýkoliv outfit. Tyhle koupíte teď a nosit můžete pořád