Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jaro se o naši pozornost hlásí nejen v módním a beauty světě, ale také tom interiérovém. Není lepší způsob, jak ho přivítat, než pozvednutím vašeho domova z ospalého zimního spánku. Směr vám ukážou současné trendy, diktující výrazné pastelové barvy, maximalistické vzory a nádobí nebo návrat retro doplňků.

  Pastelové odstíny k jaru zkrátka patří. Nechejte je letos vyniknout

  Není žádným překvapením, že se na žebříček trendy interiérových prvků vyšplhaly také pastelové barvy. Jedná se zkrátka o odstíny, které od jarního období nelze oddělit. Letos jsou ovšem populární především jejich výrazné tóny. Minimalismus je totiž na odchodu. Na jeho místo nastupuje odvážný maximalismus.

  Zdroj: Marks & Spencer, Nordic Nest

  Záleží už pak pouze na vašem vkusu a potřebách. Pastelové odstíny lze do interiéru zakomponovat v podobě váz, povlaků na polštář nebo květináčů. Interiéroví odborníci pak radí také přemalovat část vašeho bytu. Vybrat si můžete jen jednu stěnu nebo část kuchyně, volající po jarní vzpruze.

  Dejte prostor maximalistickým vzorům a potiskům. Volte ale s rozvahou

  Nástup maximalismu pak letos na jaře nemine ani vzory a potisky. Jejich výraznost spočívá především v jejich velikosti. Trendy jsou proto obří proužky, kostky nebo jiné geometrické útvary. Zároveň ale dbejte na to, abyste je vložili do jinak jednoduchého prostředí. Zachovejte proto stejnou paletu barev.

  Zdroj: Nordic Nest, Anthropologie, Nordic Nest, Oliver Bonas

  Do předních příček obchodů se pak letos derou i maximalistické potisky odkazující na přírodu. Nepředstavujte si ovšem nevkusné tygří nebo zebří potisky. Svět zvířat se bude lépe vyjímat na uměleckých výšivkách v podobě originálních obrazů nebo záclon. Opět ale myslete na to, že by se mělo jednat o hlavní výrazný prvek v jinak jednoduchém interiéru.

  Prohrabejte staré kousky. S letošním jarem se vrací i láska k retru

  Jednoznačným trendem je letos na jaře také návrat retra. Projevuje se především v modelech lamp, skříněk, ale i stolečků nebo křesílek. Pokud se vám tedy ještě někde válí kousky z minulého století, nadešel ten správný čas je využít. V oblibě jsou pak především různé asymetrické a objemné modely.

  Zdroj: Bonami, Alax, Gubi, H&M

  Snad nejpopulárnější volbou je takzvaná mushroom lamp, tedy lampa připomínající tvar houby. K dostání je v hned několika výrazných barvách. Skvělým způsobem, jak retro trend zapracovat, je také koberec. Sladit ho můžete také s předchozím trendem a vybrat si ten s maxi kostkovaným vzorem.

  Nezapomeňte ani na detaily. Maxi může být i nádobí

  Maximalismus se prodral i do těch nejmenších detailů. Ovlivnil proto také trendy nádobí, jako jsou hrnečky, talířky nebo mističky. Nezveličil pak jejich odstíny nebo vzory, místo toho se zaměřil na jejich tloušťku. Oblíbené je proto čím dál víc takzvané chunky nádobí, v překladu doslova „tlusté“.

  Zdroj: Westwing, Kave Home, Connox, Byflou

  Také tato verze nádobí pak vyvolává dojem retra. Opět je navíc k dostání především ve výrazných pastelových barvách, pro jaro jako stvořených. Je tedy jasné, že jednotlivé jarní trendy se mezi sebou prolínají a je jen na vás, jakým originálním způsobem je zkombinujete.

  Zdroje: House Beautiful, Nordic Nest

  Nechte jaro proniknout do interiéru. Přivítá ho maximalismus i pastelové barvy

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.