Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Do nového roku můžeme vstoupit s jistotou, že nás v lednu nemusí trápit povánoční deprese. Nedávná textilní show Interwoven totiž představila trendy interiérů pro rok 2024. Mezi ně patří také výrazné a syté barvy, které rozzáří nejen náš domov, ale také náladu. Kromě nich bude designu vládnout ženská elegance a tak trochu retro mix vzorů.

  S nadcházejícím novým rokem se objevuje čím dál více předpovědí ohledně blížících se trendů. Nesmíme proto zapomenout ani na svět interiérů a designu, který rovněž odráží populární prvky z módního průmyslu. Nedávná show Interwoven, představující textilie ve městě High Point v Severní Karolíně, odhalila, jaké barvy budou v roce 2024 vládnout našim domovům. A nudit se s nimi rozhodně nebudete.

  Rozzářit svůj obývací pokoj nebo ložnici budete moct za pomocí výrazných a sytých barev. Je pak jen na vás, jaký odstín si vyberete. O něco více trendy jsou ovšem retro barvy jako oranžová, červená nebo žlutá. Do své předpovědi pro rok 2024 a 2025 je například zařadila také agentura FashionSnoops. Správným krokem je pak zvolit spíše teplejší odstíny, připomínající koření nebo západ slunce.

  Mezi další barvy, kterými můžete zkrášlit svůj byt, patří podle předpovědí serveru Medium například takzvaná „cyber lime“. Jedná se o zářivě zelenožlutou barvu, která pozvedne každý interiér. Vyvolávat má pocity propojení a komunity. Kombinovat se ale musí pouze s dalšími neutrálními tóny. Oblíbeným odstínem se stane také jemně i sytě růžová. Krásně se totiž propojí s následujícím designovým trendem.

  Mužskou vládu nahradí ženská elegance. Vrací se drobné květinky i jemné potisky

  Dlouhodobou dominanci mužských elementů má v příštím roce v interiérech vystřídat ženská jemnost a elegance. Projeví se především pomocí barev, jako například zmíněné růžové, ale také textur. Látky jako samet nebo satén s lesklými odlesky totiž vyvolají ten správný nenucený a příjemný dojem. Trendy proto budou také potisky s drobnými květinkami. Jemné vzorky do své kolekce nádobí zařadil nedávno například i módní dům Dior.

  Posledním důležitým trendem se stane míchání různých vzorů. Z módních mol se tak přesune také do našich domovů. Některé designové společnosti proto vytvářejí i speciální látky, které jsou na podobný, tak trochu retro, mix přímo určené. Kombinovat tak můžete neutrální tóny s těmi výraznými, zmíněnými už dříve. Propojování různých kousků pak souvisí s jiným dlouhodobým trendem. Tedy moderní touze po multi-funkčnosti.

  Zdroje: WWD, Vidusi Medium, Luxurious Studio, Instagram, YouTube

  Interiérům budou v roce 2024 vládnout syté barvy, ženská elegance, i mix vzorů

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.