Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jaro je jedinečným ročním obdobím, ve kterém může znovuzrození kromě šatníku zažít i váš interiér. Letos je tedy nejvyšší čas pro rozloučení s boho i Provence stylem. Out už je bohužel i etno-africký design. Nevyužité dekorace nezachrání ani dokonalá ubrousková technika. Staňte se součástí interiérové renesance a dopřejte svému domovu čistý vzhled.

  Jak už bývá zvykem, v Česku zůstává každý trend déle, než je za potřebí. Ať už jde o módu, jídlo nebo design. To, co vám přišlo cool před deseti lety, je ovšem už dávno passé. Chyba nastává v unáhlených a nepromyšlených rozhodnutích. Většina českých domácností nebere v potaz zub času a absolutně vynechává nadčasovost. Pokud tedy začnete přemýšlet jinak, určitě se k podobnému přešlapu už nikdy neuchýlíte.

  Rozlučte se s nelichotivým boho stylem. Působí chaoticky a lacině

  Ačkoliv jde o nepopulární názor, kterým se nejspíše dotkneme velké skupiny obyvatelů Letné, boho styl s okamžitou platností skončil. Vyjádřili se proti němu velká designérská jména i relevantní odborné publikace. Pokud navíc byť jen občas zavítáte do designových studií nebo prodejen, boho dekorace pohledáte jen těžko.

  Boho styl pak nese jednu rádoby populární myšlenku. Diktuje vám, ať nejste otrokem pravidel a neposloucháte diktát designérů. Získáte tedy dojem, že se k sobě hodí vše, co jste za celý život nasbírali. Samozřejmě přitom nehledíte na estetiku a byt nevkusně přeplníte předměty, které lze nazvat pouze jako lapače prachu.

  Zdroj: Artisan

  Výsledkem takového smýšlení je pomyslná rezignace. Přijdete si nad věcí a povzneseni nad něco tak povrchního, jako je neustále se měnící interiérový design. Snad je tedy jasné, proč byste měli boho styl nechat v minulosti. Jediné, co si z něho můžete odnést, jsou všudypřítomné květiny a rostliny. Z designového popředí totiž nevyjdou nikdy. Jejich počet tak ponechejte takový, jaký je vám příjemný.

  Provence styl nahraďte příjemným cottage core. Levandule patří pouze do parfému

  Ano, na seznam out stylů se dostává i mnohými zbožňovaný Provence styl. Ačkoliv jde o směr, který lze snadno uchopit, většina českých domácností ho „provozuje“ špatně. Vliv francouzského jihu můžete zachytit pomocí vintage objektů nebo dekorací. Ovšem levandulová stěna, nástěnné hodiny s motivem levandule i box polepený „ubroskovou technikou“ neohromí nikoho.

  Zdroj: Sconto, Unihobby

  Pokud alespoň trochu rozumíte trendům, musíte vědět, že podobné produkty jsou naprosto špatně. Nemůžete-li se zbavit potřeby levandule, alespoň si ji usušte a vložte do stylové vázy. Určitě ji ale nevěšte na stěnu.

  Příbuzný styl zvaný cottage core, který je mnohem vkusnější, můžete přitom do své domácnosti zasadit velmi rychle. Stačí se zaměřit například na roztomilé a ručně vykreslené porcelánové nádobí. Další možností je pořídit vkusné závěsy s potiskem drobných lučních květin.

  Konec směsi oranžové, červené a temně hnědé. Africký styl vyžaduje i africký původ

  Další nešvar, se kterým se v Česku lze setkat, je „africky“ laděný domov. Stejně jako u Provence stylu je žádoucí, aby byl správně uchopen. S opravdu vkusným pojetím se ovšem nejčastěji setkáte u ryze afrických rodin, které ví, co a jak k sobě pasuje. Samozřejmě také mají pro takový styl přizpůsobený celý domov. Kombinace dřevěných sošek a obrázků antilop s bílou obývací stěnou totiž vypadá opravdu příšerně.

  Zdroj: XXXLutz

  Ještě horší dojem pak vyvolává oranžová nebo červená stěna, která v podstatě okamžitě způsobuje depresi. Místnost vypadá menší a nepůsobí čistě. Pokud se vám nedaří od africké posedlosti oprostit, můžete svým dětem připravit dětský safari pokoj. To je však jediná relevantní možnost.

  Stěna slávy i „word art“ jako největší designový prohřešek. Raději si vystavte školní výtvory dětí

  Pokud bychom z článku měli vybrat jediný designový přešlap, je tím nejhorším jednoznačně ten poslední. To, že je u vás rodina na prvním místě, můžete projevit jinak než pomocí „word art“ nebo takzvané stěny slávy.

  Zdroj: COLORMARKET, AZsamolepky

  Fotky můžete zasadit do stylových rámečků a položit například na komodu. Profesionální fotografie si lze vytisknout i na velké plátno. Víc netřeba vysvětlovat. Nástěnné samolepky pak nikdy trendy nebudou a pouze vám zničí stěnu.

  Foto:Pexels

  Designová jarní očista. Interiérové styly a chyby, které je na čase vymýtit

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.