Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních „anti-trendů“.

  Návrat capri kalhot bez výjimky odmítáme. Zvolte raději delší model

  Jedním z trendů, který letos na jaře zaplňuje naši domovskou stránku na Instagramu i Pinterestu, jsou capri kalhoty. Jejich opětovný příchod na módní scénu je nejspíše spojený se současnou láskou k módě z období 2000s. Návrat tohoto kousku ovšem zkousnout nehodláme. Délka přesně po kolena totiž sluší opravdu málo komu. Za nás jde tedy o opravdu nepraktický a nevhodný módní hit.

  Zdroj: Anthropologie, Gina Tricot

  Ne každý trend si zaslouží vaši pozornost. Loveckou estetiku nechte v minulosti

  Dalším neoblíbeným kouskem se letos na jaře stal „lovecký“ potisk. Jedná se o vzor velice blízký vojenskému stylu, kterému mimochodem rovněž tolik nefandíme. Většinou se objevuje na delších cargo kalhotech, ale najdete ho také na bundách nebo košilích. Jedná se pak o prvek, který se hodí jen na pár událostí, a navíc se špatně kombinuje. Raději ho tedy v obchodech zanechte.

  Mikro trend, který možná jen tak nezmizí. Seznamte se se síťovanými balerínami

  Dalšímu z vybraných trendů sice taky nefandíme, máme ovšem podezření, že se na módní scéně udrží o něco déle než ostatní. Různé influencerky a módní nadšenci ho totiž v současnosti opravdu zbožňují. Jedná se o baleríny v různých stylech, které však spojuje jeden prvek, a to síťovaný materiál. My je považujeme spíše za momentální výstřelek než módní genialitu.

  Zdroj: Mango, Alaïa

  Maximalismus není vždy tou správnou cestou. Na kabelky ho raději neaplikujte

  V poslední době na módních influencerkách čím dál častěji spatřujeme kabelky poseté různými přívěsky, klíčenkami nebo odznáčky. Opět se nejspíše jedná o inspiraci módou z počátku 21. století. V tomhle případě ovšem musíme zastat názor, že co je moc, to je příliš. Podobné kabelky se totiž musí do outfitu zařadit poměrně opatrně tak, aby nevytvořily módní chaos.

  Zdroj: Balenciaga, Coach

  Trend blokující kreativitu. Identické závodní bundy z vás udělají módní ovci

  V oblibě nemáme také současnou obsesi různými závodními bundami. Většinou se totiž jedná o ten stejný model, s logy různých značek, především pak Ferrari. Podobný kousek vás ovšem zařadí po bok tisíců dalších milovníků módy, kteří mu letos rovněž propadli. Jelikož je ale poměrně výrazný, zabrání vám ve vašem outfitu projevit vlastní kreativní individualitu.

  @beaatriz_ferreira It’s so gorgeousssss ❤️🏎️ @ferrari #f1 #ferrari #f1content #formula1 #ferrarijacket #aesthetic #trend #fyp ♬ Banana Lord Percival – Lydia

  Zdroje: Instagram, TikTok

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.