Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Čaj je nápoj, kterému většina z nás nevěnuje větší pozornost. Přitom se může jednat o luxusní zážitek, na který si s radostí vyhradíte extra čas. Pokud jste se čaji dosud hlouběji nevěnovali, nevadí. Pomoci vám může jen pár praktických pomocníků. Váš čajový rituál tak bez pochyby pozvednou na další úroveň. Jednat se může o kvalitní konvici, nerezové sítko, set na matcha nebo elegantní porcelánové šálky.

  Začněte u samotného čaje. Zapomeňte na nekvalitní nápoje ze sáčku

  Snad nikoho nepřekvapí, že základem řádného čajového rituálu je jeho samotná hlavní ingredience. Nejjednodušším krokem je proto opustit čaje ze sáčku, běžně prodávané ve velkých obchodních řetězcích. Zajděte místo toho do speciálních prodejen s čaji a vyberte si dle svých preferencí. I když se taková maličkost může zdát jako zbytečná, pocítíte skutečný rozdíl.

  Vybrat si ale můžete také z tradičních značek, které snadno zakoupíte on-line. Příkladem je firma Fortnum & Mason, věnující se čaji už od roku 1707. Vyzkoušet můžete například jejich blend černého čaje. Milovníci jasmínu si zase oblíbí čaj s názvem White Wedding značky Bellocq. Je doplněný také o levanduli a okvětní plátky růže.

  Zdroj: Fortnum & Mason, Bellocq

  Investujte do kvalitní konvice. Zachrání vás i kuchyňský teploměr

  Hned druhým nejdůležitějším krokem je konvice, ve které hodláte připravovat vodu na svůj luxusní nápoj. Je jasné, že elektrická konvice je mnohem rychlejší a tedy efektivnější. Kromě toho ale může nabízet také funkci, podle které poznáte přesnou teplotu vařící vody.

  Nejen zelené čaje totiž vyžadují velmi specifické zacházení. Stejně jako s kávou, i při sledování teploty čaje můžete dosáhnout velice kvalitních výsledků. Pokud se vám do nové investice nechce, nevadí. Postačí také kuchyňský teploměr. S novým rituálem budete mít jen o trochu víc práce.

  Zdroj: Oxo, Fellow

  Čajové lístky už máte. Nezanedbejte proto ani jejich extrakci

  Pokud jste se rozhodli poslechnout naši první radu a hodláte si od nynějška nakupovat řádné kvalitní čaje, hodit se vám bude také správné sítko. Vhodné jsou především ty vyrobené z nerezové oceli. Zaručí totiž, že se vám do vytouženého nápoje nebudou uvolňovat jiné nechtěné chutě.

  Volte také větší velikost. I když v nabídce existuje spousta malých, a často roztomilých, sítek, na velikosti záleží. Více prostoru totiž umožní čajovým lístkům, aby se co nejvíce rozevřely. Miniaturní dírky sítka se pak postarají o to, aby do vašeho nápoje neunikly ani ty nejmenší kousky čaje.

  Zdroj: Oxo, Finum

  Dejte sbohem nevkusným otřískaným hrnkům. Užijte si čaj s parádou

  Stejně jako u kávy, i u čaje záleží na jeho prezentaci. Pokud už se rozhodnete čaji věnovat větší pozornost, neměli byste zapomenout ani na nádoby, ve kterých ho budete servírovat. V případě, že nepatříte mezi šťastlivce, kteří podědili perfektní porcelánový set po prarodičích, doporučujeme do něj investovat.

  Luxusní pocit zažijete například s pestrou variantou od módního domu Versace. Kouzelný je například také zeleno-zlatý set od Swarovski. Hrneček s podšálkem můžete doplnit také ladící konvicí, nádobou na cukr a mléko nebo větším talířkem na doplňující zákusek.

  Zdroj: Versace, Swarovski

  Dovolte si třešničku na závěr. Pusťte se do meditativního rituálu čaje matcha

  Matcha čaj je kapitola sama o sobě. Přesto jsme ho museli zmínit alespoň okrajově. Jedná se nejen o trendy nápoj, ale také velice zdravý čaj. Upozornit chceme ovšem především na to, abyste vzdali jeho přípravu s čímkoli jiným, než kvalitním setem na to určeným.

  Věřte nám, míchání prášku matcha vidličkou, místo správné metličky, požadovaný výsledek opravdu nepřinese. Do přípravného setu si můžete pořídit také váhy, sítko, štěteček a kvalitní keramickou miskou, ve které nápoj připravíte. Zaručeně si tak vytvoříte nový meditativní rituál pro příjemné ráno.

  Zdroje: The New York Times, Forbes, Food and Wine, Instagram

  Naučte se pít kvalitní čaj. Luxusní zážitek zařídí pár praktických pomocníků

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.