Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Čaj je nápoj, kterému většina z nás nevěnuje větší pozornost. Přitom se může jednat o luxusní zážitek, na který si s radostí vyhradíte extra čas. Pokud jste se čaji dosud hlouběji nevěnovali, nevadí. Pomoci vám může jen pár praktických pomocníků. Váš čajový rituál tak bez pochyby pozvednou na další úroveň. Jednat se může o kvalitní konvici, nerezové sítko, set na matcha nebo elegantní porcelánové šálky.

  Začněte u samotného čaje. Zapomeňte na nekvalitní nápoje ze sáčku

  Snad nikoho nepřekvapí, že základem řádného čajového rituálu je jeho samotná hlavní ingredience. Nejjednodušším krokem je proto opustit čaje ze sáčku, běžně prodávané ve velkých obchodních řetězcích. Zajděte místo toho do speciálních prodejen s čaji a vyberte si dle svých preferencí. I když se taková maličkost může zdát jako zbytečná, pocítíte skutečný rozdíl.

  Vybrat si ale můžete také z tradičních značek, které snadno zakoupíte on-line. Příkladem je firma Fortnum & Mason, věnující se čaji už od roku 1707. Vyzkoušet můžete například jejich blend černého čaje. Milovníci jasmínu si zase oblíbí čaj s názvem White Wedding značky Bellocq. Je doplněný také o levanduli a okvětní plátky růže.

  Zdroj: Fortnum & Mason, Bellocq

  Investujte do kvalitní konvice. Zachrání vás i kuchyňský teploměr

  Hned druhým nejdůležitějším krokem je konvice, ve které hodláte připravovat vodu na svůj luxusní nápoj. Je jasné, že elektrická konvice je mnohem rychlejší a tedy efektivnější. Kromě toho ale může nabízet také funkci, podle které poznáte přesnou teplotu vařící vody.

  Nejen zelené čaje totiž vyžadují velmi specifické zacházení. Stejně jako s kávou, i při sledování teploty čaje můžete dosáhnout velice kvalitních výsledků. Pokud se vám do nové investice nechce, nevadí. Postačí také kuchyňský teploměr. S novým rituálem budete mít jen o trochu víc práce.

  Zdroj: Oxo, Fellow

  Čajové lístky už máte. Nezanedbejte proto ani jejich extrakci

  Pokud jste se rozhodli poslechnout naši první radu a hodláte si od nynějška nakupovat řádné kvalitní čaje, hodit se vám bude také správné sítko. Vhodné jsou především ty vyrobené z nerezové oceli. Zaručí totiž, že se vám do vytouženého nápoje nebudou uvolňovat jiné nechtěné chutě.

  Volte také větší velikost. I když v nabídce existuje spousta malých, a často roztomilých, sítek, na velikosti záleží. Více prostoru totiž umožní čajovým lístkům, aby se co nejvíce rozevřely. Miniaturní dírky sítka se pak postarají o to, aby do vašeho nápoje neunikly ani ty nejmenší kousky čaje.

  Zdroj: Oxo, Finum

  Dejte sbohem nevkusným otřískaným hrnkům. Užijte si čaj s parádou

  Stejně jako u kávy, i u čaje záleží na jeho prezentaci. Pokud už se rozhodnete čaji věnovat větší pozornost, neměli byste zapomenout ani na nádoby, ve kterých ho budete servírovat. V případě, že nepatříte mezi šťastlivce, kteří podědili perfektní porcelánový set po prarodičích, doporučujeme do něj investovat.

  Luxusní pocit zažijete například s pestrou variantou od módního domu Versace. Kouzelný je například také zeleno-zlatý set od Swarovski. Hrneček s podšálkem můžete doplnit také ladící konvicí, nádobou na cukr a mléko nebo větším talířkem na doplňující zákusek.

  Zdroj: Versace, Swarovski

  Dovolte si třešničku na závěr. Pusťte se do meditativního rituálu čaje matcha

  Matcha čaj je kapitola sama o sobě. Přesto jsme ho museli zmínit alespoň okrajově. Jedná se nejen o trendy nápoj, ale také velice zdravý čaj. Upozornit chceme ovšem především na to, abyste vzdali jeho přípravu s čímkoli jiným, než kvalitním setem na to určeným.

  Věřte nám, míchání prášku matcha vidličkou, místo správné metličky, požadovaný výsledek opravdu nepřinese. Do přípravného setu si můžete pořídit také váhy, sítko, štěteček a kvalitní keramickou miskou, ve které nápoj připravíte. Zaručeně si tak vytvoříte nový meditativní rituál pro příjemné ráno.

  Zdroje: The New York Times, Forbes, Food and Wine, Instagram

  Naučte se pít kvalitní čaj. Luxusní zážitek zařídí pár praktických pomocníků

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.