Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Do začátku roku potřebujeme všichni řádnou dávku energie. Leden je proto skvělým měsícem na vylepšení domácí kávové výbavy. S kvalitními pomůckami na výrobu dokonalého šálku se vám hned bude vstávat o něco lépe. Především však budete schopní ze svých vybraných zrnek vydolovat to nejlepší.

  Mletí kávy jako klíč k úspěchu. Aneb bez pravidelnosti to nepůjde

  Pokud si pravidelně nekupujete kávová zrna, ale raději volíte jednodušší a už namletou variantu, pak je čas na novoroční změnu. Čerstvě mletá káva je snad největším rozdílem, který při cestě za dokonalým šálkem pocítíte. V případě takové proměny je ovšem potřeba dbát na správně vybraný kávový mlýnek. Zvolit si můžete například ten elektrický, který vám úkol příjemně zjednoduší.

  Dejte si ovšem pozor, aby se jednalo o ten kónický. Mechanismus totiž zaručí, že se zrnka rozemelou rovnoměrně, což je při extrakci kávy to nejdůležitější. Zároveň preferujte jednoduché možnosti na úpravu hrubosti pomletých zrn. Hodit se může také ruční mlýnek, který je pro nastavení zmíněné velikosti o něco jednodušší. Zaručí také krásný ranní rituál.

  Zdroj: Niche, Comandante

  Vylepšení šálku zaručí také precizní váha. Vhod přijde hlavně u filtru

  Pokud už dokonalý mlýnek na kávu vlastníte, hodit se vám může precizní váha. Využijí ji především milovníci filtru, kteří využívají french-press, V60 nebo třeba chemex. Dalším velice důležitým bodem extrakce kávy je totiž poměr vody a kávy. Při výběru toho správného pomocníka pak dbejte například na jeho rychlost.

  Další výhodnou funkcí může být například odolnost proti vodě, která by ovšem u těch lepších modelů měla být samozřejmostí. Některé váhy nabízí také časovač, což je rovněž vhodná pomůcka. I když můžete kávu extrahovat „od oka“, větší preciznost přinese ještě lepší výsledky. Kvalitní váhy nabízí například značky Fellow nebo Acaia.

  Zdroj: Fellow, Acaia

  Pořiďte si funkční, ale i designovou výbavu. Do speciální konvičky se zamilujete

  V případě, že jste speciální konvičku na kávu ještě nikdy neviděli, jistě si ji brzy zamilujete. Jedná se totiž o velice roztomilou pomůcku. Vhod přijde opět při alternativních přípravách kávy, jako je zmíněný chemex, V60, AeroPress a další. Díky svému úzkému hrdlu totiž umožňuje správné zalití rozemleté kávy.

  Často je totiž důležité, aby se všechna zrnka pod vodu dostala rovnoměrně, pomalu a přibližně ve stejnou dobu. Podobná preciznost se ovšem těžko dodržuje s klasickou varnou konvicí. Kromě toho podobné konvičky nabízejí také sledování teploty, což je další důležitá funkce. Některé kávy totiž vyžadují například vodu o jen 80 nebo 90 stupních.

  Zdroj: Cosori, Fellow

  Užijte si skvělou kávu i na cestách. Přenosné kávovary ocení především dobrodruzi

  Dalším způsobem, jak pozvednout svou kávovou hru na další úroveň jsou alternativní přípravy kávy vhodné i pro cestování. Jednou z nich je už zmíněný AeroPress. Jedná se o lehký a jednoduchý nástroj, který se snadno umývá a je velmi skladný. Stačí vám jen vyextrahovanou kávu protlačit přes filtr rovnou do hrníčku.

  Pokud jste ovšem spíše milovníci espressa, pak oceníte pomůcku s názvem Nanopresso. Stačí v podstatě jen zmáčknout a na světě je dokonalý šálek čerstvé kávy. Kromě toho se dá pomůcka snadno převážet v praktickém obalu. Její lehkost si zamilují hlavně dobrodruhové cestující na několikadenní túry.

  Zdroj: AeroPress, Wacaco

  Na detailech záleží. Dejte péči také stylovým hrnečkům

  Poslední tip je spíše třešničkou na dortu. Není totiž nic lepšího, než si svůj vypiplaný nápoj vypít v designovém hrnečku. Pokud si nevíte rady, nebo jste milovníky minimalismu, doporučujeme především modely bez oušek. I když se mohou zdát nepraktické, opak je pravdou. Kromě toho jimi ozáříte všechny experty Instagramu.

  Na známé sociální síti se totiž objevují s vytrvalou pravidelností. Zamilovali jsme si i různé barevné varianty, vedle ovšem nešlápnete například s hrníčky od Nespresso. Mají totiž onen jednoduchý tvar, ozvláštněné jsou ovšem o zajímavé rýhy. Podobné verze ale najdete prakticky v každém designovém obchůdku.

  Zdroje: Instagram

  Odstartujte nový rok s kvalitní dávkou kofeinu. Vylepšete svou kávovou hru

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.