Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Do začátku roku potřebujeme všichni řádnou dávku energie. Leden je proto skvělým měsícem na vylepšení domácí kávové výbavy. S kvalitními pomůckami na výrobu dokonalého šálku se vám hned bude vstávat o něco lépe. Především však budete schopní ze svých vybraných zrnek vydolovat to nejlepší.

  Mletí kávy jako klíč k úspěchu. Aneb bez pravidelnosti to nepůjde

  Pokud si pravidelně nekupujete kávová zrna, ale raději volíte jednodušší a už namletou variantu, pak je čas na novoroční změnu. Čerstvě mletá káva je snad největším rozdílem, který při cestě za dokonalým šálkem pocítíte. V případě takové proměny je ovšem potřeba dbát na správně vybraný kávový mlýnek. Zvolit si můžete například ten elektrický, který vám úkol příjemně zjednoduší.

  Dejte si ovšem pozor, aby se jednalo o ten kónický. Mechanismus totiž zaručí, že se zrnka rozemelou rovnoměrně, což je při extrakci kávy to nejdůležitější. Zároveň preferujte jednoduché možnosti na úpravu hrubosti pomletých zrn. Hodit se může také ruční mlýnek, který je pro nastavení zmíněné velikosti o něco jednodušší. Zaručí také krásný ranní rituál.

  Zdroj: Niche, Comandante

  Vylepšení šálku zaručí také precizní váha. Vhod přijde hlavně u filtru

  Pokud už dokonalý mlýnek na kávu vlastníte, hodit se vám může precizní váha. Využijí ji především milovníci filtru, kteří využívají french-press, V60 nebo třeba chemex. Dalším velice důležitým bodem extrakce kávy je totiž poměr vody a kávy. Při výběru toho správného pomocníka pak dbejte například na jeho rychlost.

  Další výhodnou funkcí může být například odolnost proti vodě, která by ovšem u těch lepších modelů měla být samozřejmostí. Některé váhy nabízí také časovač, což je rovněž vhodná pomůcka. I když můžete kávu extrahovat „od oka“, větší preciznost přinese ještě lepší výsledky. Kvalitní váhy nabízí například značky Fellow nebo Acaia.

  Zdroj: Fellow, Acaia

  Pořiďte si funkční, ale i designovou výbavu. Do speciální konvičky se zamilujete

  V případě, že jste speciální konvičku na kávu ještě nikdy neviděli, jistě si ji brzy zamilujete. Jedná se totiž o velice roztomilou pomůcku. Vhod přijde opět při alternativních přípravách kávy, jako je zmíněný chemex, V60, AeroPress a další. Díky svému úzkému hrdlu totiž umožňuje správné zalití rozemleté kávy.

  Často je totiž důležité, aby se všechna zrnka pod vodu dostala rovnoměrně, pomalu a přibližně ve stejnou dobu. Podobná preciznost se ovšem těžko dodržuje s klasickou varnou konvicí. Kromě toho podobné konvičky nabízejí také sledování teploty, což je další důležitá funkce. Některé kávy totiž vyžadují například vodu o jen 80 nebo 90 stupních.

  Zdroj: Cosori, Fellow

  Užijte si skvělou kávu i na cestách. Přenosné kávovary ocení především dobrodruzi

  Dalším způsobem, jak pozvednout svou kávovou hru na další úroveň jsou alternativní přípravy kávy vhodné i pro cestování. Jednou z nich je už zmíněný AeroPress. Jedná se o lehký a jednoduchý nástroj, který se snadno umývá a je velmi skladný. Stačí vám jen vyextrahovanou kávu protlačit přes filtr rovnou do hrníčku.

  Pokud jste ovšem spíše milovníci espressa, pak oceníte pomůcku s názvem Nanopresso. Stačí v podstatě jen zmáčknout a na světě je dokonalý šálek čerstvé kávy. Kromě toho se dá pomůcka snadno převážet v praktickém obalu. Její lehkost si zamilují hlavně dobrodruhové cestující na několikadenní túry.

  Zdroj: AeroPress, Wacaco

  Na detailech záleží. Dejte péči také stylovým hrnečkům

  Poslední tip je spíše třešničkou na dortu. Není totiž nic lepšího, než si svůj vypiplaný nápoj vypít v designovém hrnečku. Pokud si nevíte rady, nebo jste milovníky minimalismu, doporučujeme především modely bez oušek. I když se mohou zdát nepraktické, opak je pravdou. Kromě toho jimi ozáříte všechny experty Instagramu.

  Na známé sociální síti se totiž objevují s vytrvalou pravidelností. Zamilovali jsme si i různé barevné varianty, vedle ovšem nešlápnete například s hrníčky od Nespresso. Mají totiž onen jednoduchý tvar, ozvláštněné jsou ovšem o zajímavé rýhy. Podobné verze ale najdete prakticky v každém designovém obchůdku.

  Zdroje: Instagram

  Odstartujte nový rok s kvalitní dávkou kofeinu. Vylepšete svou kávovou hru

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.