More

    Nejnovější výzkum společnosti ICSC popsal nakupovací preference Generace Z. Od těch ostatních se liší například tím, že její příslušníci upřednostňují nakupování v kamenných obchodech. Kromě toho se ale také nechají snáze ovlivnit sociálními sítěmi a dávají důraz na hodnoty svých oblíbených značek.

    I když si členové Generace Z poměrně silně uvědomují svoji finanční situaci a stav současné ekonomiky, nebojí se připlatit si za jisté služby. Důležité je pro ně totiž především to, aby svůj vysněný kousek nebo produkt získali okamžitě. Rádi si proto zaplatí například prémiovou dodávkovou službu. Zároveň ale právě z toho důvodu upřednostňují kamenné obchody. Líbí se jim, že si v nich oblečení mohou vybrat, vyzkoušet a ihned s ním odejít.

    Téměř 97 procent účastníků nejnovějšího výzkumu společnosti ICSC proto prohlásilo, že nakupuje v „reálných“ obchodech. Důležitým faktorem je ale také sociální aspekt takové činnosti. „Chtějí si užít hezký den s kamarády, a to online prostě nejde,“ vysvětlila ředitelka marketingu ICSC Rachel Weisser. Touha po podobné aktivitě je rovněž spojená s dopady světové pandemie. Nabízí totiž pocit propojení, který mnohým v době karantén chyběl.

    Neznamená to ovšem, že by Generace Z nerada nakupovala online. Prodejci by se naopak podle výzkumu ICSC měli snažit, aby svým zákazníkům mezi 16 až 26 roky nabídli co nejvíce možností. „Je výhodné zkombinovat přístupnost, kvalitu, rychlost a digitální i fyzickou přítomnost,“ popsal ředitel a prezident ICSC Tom McGee. Příslušníci Generace Z si zároveň mnohem více uvědomují cenu a hodnotu jednotlivých produktů.

    Generace Z se nechá snadno ovlivnit sociálními sítěmi. Na názory influencerů se ale tolik nespoléhá

    Generace Z se proto rovněž zajímá o současnou ekonomickou situaci. Asi 41 procent respondentů průzkumu proto prohlásilo, že více šetří, než utrácí. „Její zástupci mají velice distinktivní smysl pro věrnost svým oblíbeným značkám. Zakládají ji například na hodnotách, se kterými musí sami souznít,“ doplnili dále autoři studie. Přibližně 56 procent jejích účastníků je tedy ochotných zaplatit více za udržitelné produkty.

    Kromě toho statistiky ukázaly, že je Generace Z lehko ovlivnitelná sociálními sítěmi. Asi 85 procent respondentů totiž odpovědělo, že sociální média ovlivňují jejich nakupovací rozhodnutí. Nejvlivnějšími platformami jsou pak Instagram a TikTok. Členové Generace Z už se ale nenechají na nové produkty tak snadno nalákat influencery. Místo toho se pro radu častěji obracejí na kamarády nebo rodinné příslušníky. Výzkumu ICSC se účastnilo více než tisíc lidí ve věku 16 až 26 let.

    Zdroj: WWD, ABC7, Chain Store Age, Twitter, YouTube

    Nakupovací zvyky Generace Z se liší. Ráda míří do kamenných obchodů a váží si hodnot značek

    Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

    Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

    Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

    Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

    It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

    Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

    Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

    Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.